Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segíthetnék a lelki...

Hogy segíthetnék a lelki állapotán? :/

Figyelt kérdés
Két napja hazahoztunk egy lány mopszot, 7 éves. Verték, kint tartották a kertben, és enni sem sokat adtak neki. Amikor érte mentünk, volt még vele két kutya, és nagyon pörgött, most meg csak akkor, ha kettesben vagyok vele. Fél minden élőlénytől és zajtól, de leginkább apától fél, pedig mindig ad neki jutalomfalatot, meg néha egy kis húst (nem fűszeres/zsíros), de amikor odamegy hozzá a kutya, és például fekszik apa, akkor kiszalad a világvégére, ha megfordul, vagy feláll az ágyból... Meg olyan, mintha depis lenne, gondolom azért, mert még nem szokta meg a panelt.

2014. febr. 25. 23:10
 1/9 anonim válasza:
66%

szeresd és simogasd, foglalkozz vele sokat :)

a mi kutyánk is nagyon félt amikor hozzánk került még annó, és nagyon vágyott a szeretetre és a figyelemre, de aztán megbarátkozott a környezetével :)

2014. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyámat 9 hónaposan hooztam el menhelyről.. apám az két méter fölött van. A kutya az első időszakban morgot rá és félt... a lábától.. de amint leült vagy lehajolt a kutya ott volt egy simogatásra. Kézzel meg foghatta a labdát, ha a lába közelébe volt a labda a kutya már egyből érte ment és óvatosan elvette... kb 2 hónapba telt mire a kutya rájött hogy az alsó rész és a felső rész ugyanahhoz az emberhez tartozik :D
2014. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az első írja. Játsz vele sokat és éreztesd vele, hogy megváltozott a régi helyzete. :D
2014. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Mosolyoghatsz és nevethetsz is rá, :) ők érzékelik és hamar átveszik ám a jó hangulatot. :)
2014. febr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem ugyanígy egy hét éves francia bulldogom van, nyáron hoztam el, hasonló körülmények...a bizalom kell, hogy kiépüljön és idő kell...amit tudok mondani: legyél vele sokat, Te etesd, Te sétálj vele (a séta marha fontos, mi minden nap mentünk és megyünk hosszan, pedig ő kinti kutya maradt, saját döntéséből-ha akar bejöhet), mindig de mindig legyél ott neki...


orvoshoz érdemes elmenni vele egyébként....ha lány, és mopsz nagy valószínűséggel arra használták, hogy szüljön....és ugye a mopszok nagy része műtéti úton szül. Tehát valószínűleg a hasfala és belül a méhe tropára ment, mint nálunk...mi ivartalaníttattunk, ami mint kiderült megmentette őt, mert össze volt nőve a méhe a többi szervével a sok vemhességtől:S plusz ezzel védtük a méhgyulladástól és az álvemhességtől.


ezen kívül az immunrendszerük nagyon gyenge a sok lükeségtől amit összeettek, hogy kint volt stb. Immunovet kúrát ajánlanék.


Nálunk sajnos a férfiaktól való félelem még nem múlt el...de az alapvető rettegés az emberektől, ugató kutyáktól, a magasságtól, az állandó behódoló-megadó magatartás, a passzivitás megszűnt már....türelem:)


Nálunk sajnos ha beengedem a lakásba, kapar, teper kifelé, szinte sír...az év végéig ezt meg kell oldanom, mert jön velünk albérletbe majd:) de menni fog...alapvetően sokkal nyugodtabb mint volt...de ahhoz, hogy elhigyje, hogy bármi van, neki én itt vagyok, hogy innen már nem megy sehová, hogy szeretem...tehát maga a bizalom kiépülése hosszas, minimum 3-4 hónap, aztán kezd el mélyülni...de nagyon látványos, szinte hétről hétre érződik a változás. Szuper dolog:)

2014. febr. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Kėt naptõl ne vãrj csodát.Több hét,mire megszokja az új környezetet,addig nem erőltetnék semmit,hagynám,hogy magától jöjjön oda,stb.Sok séta,finom falatok.Az első hetek erről szóljanak.
2014. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
teremts vele jo kapcsolatot! SOHA ne ordits vele vagy barmi hiretlen mozdulat, hogy tudja hogy bizhat benned!:) fa fel az apukadtol, vedd fel a kezedbe, nyugtasd meg, de ugy, hogy meg bent van az apukat, igy tudni fogja, hogy nem akarja bantani. barmi jot csinal, akar a legkissebb jo megbozdulas is jutalom falatot/ dicseretet erdemel!! igy lehet raszoktatni az uj kornyezetere!! :) sok sikert
2014. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
51%

ja es ne legyen kint a fogad, mikor jot csinal

(pl mosolyogsz ra) mert azt hiszi vicsorogsz es ezt tamadasnak veszi

2014. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ne kapd fel...az egyáltalán nem jó ötlet...mondd meg apukádnak, hogy menjen le az ő szintjére, feküdjön le mellé amikor ott vagy, és együtt simogassátok...ez működik:)
2014. febr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!