Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen alapvetően terápiára...

Milyen alapvetően terápiára is alkalmas, kistestű kutyák vannak?

Figyelt kérdés

Alapvetően olyan fajtát keresek, ami értelmes, tanulékony,napi 2-2.5 óra tanulást, mozgást tudnék biztosítani neki, de mindenképp szeretnék vel terápiázni. Tudom, hogy KUTYAFÜGGŐ, de elsősorban mely fajták között érdemes nézelődni? Panelban lakok, így a közép-nagy termetű fajták kizárva... :(


Köszönöm az értelmes válaszokat.


2014. febr. 27. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár pl. érdemes alapvetően hipoallergén kutyák közt kutatni.
2014. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

"mindenképpen"-> csak aztán ha nem teljesíti be az elvárásokat, akkor ne csalódj

én is szerettem volna kutyával terápiázni, de nem neki való, mostmár látom, pedig jólnevelt, tanulékony kutya, barátságos.

2014. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
angol cocker, amerikai cocker, cavalier king charles spániel. Sok sikert!
2014. febr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Klasszikus terápiás kutya a golden és a labrador retriever. Esetleg (óriás) uszkár, bár az túl ritka és drága fajta. Sok border collie is van köztük, illetve keverékek is. De azért csak van valami elképzelésed, hogy mely fajták tetszenek, nem?
2014. febr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Angol cocker spániel Bodza,Jaffa és Maya őket ismerem mint terápiás kutyusok,de jó az uszkár is,de a menhelyen is lehet találni ennek megfelelő kutyust 2 életet mentesz meg vele a kutyusét és azét aki a helyére kerül :)
2014. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a spancsik is jók:)
2014. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Cavalier king charles spániel.Rengeteg terápiás kutya van belőlük.Főleg gyerekekhez és idősekhez.
2014. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a Shetlandit is merem ajánlani, ha a szőr nem gond. Nagyon okos, könnyen tanítható fajta.
2014. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Főképp máltai selyemben és cavalierben gondolkoztam.

A válaszokat köszönöm.

2014. febr. 27. 21:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy ki a célcsoport, mit tesznek egy törékenyebb, kisebb kutyával.
2014. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!