Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westim vakarja a fülét. Mit...

Westim vakarja a fülét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapos westim véresre vakarta a fülét. Voltunk orvosnál ,de az csak tápváltást ajánlott. Meg is tettük, de ez se segített.Ki akartuk törölni a fülét kenőcsös vattával, de nem hagyta . Érzékeny kölyökkutyáknak való tápot eszik Pro Planosat.Nagyon piros a füle. SEGÍTSETEK!!! Nem bolhás és rendszeresen járunk orvoshoz.
2009. dec. 11. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet atkás,szagizd meg h nem büdös-e..

Meg csiped ki szemöldökcsipesszel a fülében lévő kis szőrszálakat...illetve válts megint tápot,nekünk a Dado tengeri halas tápja vált be jól...

Ja és a fresshnapf-ban találsz fülcseppet azt is vegyél:)

2009. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

ha erősen vakarja akkor keress fel másik dokit is és mutasd meg, mert én fülgyulladásra gyanakszok.

ennyiből áll: benyugtatózzák ha bágyadt akkor lefektetik az asztalra és kitisztítják a fülét, kiszedik a szőrt és kész. beadják a keltő szurit és mehetünk. csak elötte kb 2-3 órával ne etesd meg, mert hányni fog. de fel is hívhatod a dokit és elmondhatod neki, és megkérdezed mikor mehettek és az elött ne etesd :))

utána kap antibiotikumos fülcseppet.

de ha nem viszed el akkor Dexoril-t vegyél nekünk is azt kapott és napi 1-2csepp egy-egy fülébe 2x 7-14 napig és meggyógyult :)

wesite nekem is amúgy :DDD

2009. dec. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
westie*
2009. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most Pro Plan lazacos rizsest eszik , de akkor minél hamarabb tápot fogunk váltani.Sebes a füle ,nem büdös. Füléből az orvos már kiszedte a szőrszálakat. Nem hagyta nekünk.Előtte Purina bárányos rizsest evett.3 kilós,az orvos javaslatára naponta 2 szer kap enni ,lehet kicsit sokat ,de az orvos azt mondta , hogy 50-50 grammot kapjon.A városból a legjobb orvoshoz járunk. Az a baj ,hogy nincs orvosi ügyelet, és csak hátfőn tudunk menni. Úgy van ,hogy 8-10 ,15-17 ,16-18 ig. Én 7:30 tól suliban vagyok 15:00 ig, és csak úgy fogad az orvos ,hogyha a hivatalos gazdija ott van ,aki én vagyok.
2009. dec. 12. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:

ha tápot váltotok vagy eukanuba westie fajtatáp vagy acana puppy small breed.

nekem se szereti a pro plant de most ezt kell enni :S amúgy ha biztosra akarsz menni akkor kérd meg a dokit, hogy azért írjon fel valamit. ártani nem árthatsz.:))

2009. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jajjj sztem begyulladt a füle!:S nekünk erre surolan fül cseppet adott a doki!de keress fel másik orvost is aki megnézi!mert nem hiszem h a rossz táp miatt kaparja szét a fülét!
2009. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a sebek lehetnek már a kaparástól is, szerintem is fülgyulladás, ha allergia lenne, akkor viszketne neki máshol is. Vidd el dokihoz, kap fülcseppet, illetve lehet hogy gallért, is, hogy nem vakarja széjjel teljesen. A Ggyógyszert pedig muszáj beadni neki, egy ekkora kutyát ezért le lehet fogni.
2009. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szereti a kajáját, az orvos hill'st ajánlott ,de utána ezt mondta ,hogy vegyünk.amikor idekerült 2 hónaposan ,akkor a két első lába közt vakarta szét. ez rendbe jött (állította az orvos). Az egyik füle piros alul sebes , a másik fentébb. Gallért próbáltak már ráadni , de kicsúszik a fejye, sőt ha rajtavolt akkor is tudta vakarni.Körmöt azt leztudjuk itthon vágni?
2009. dec. 13. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!