Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gázolaj a kutyus sebére?

Gázolaj a kutyus sebére?

Figyelt kérdés
A szomszéd néni gázolajat tett a kutyájának a sebes hátára. Meggyógyult neki... Ez nem rossz?mérgező?

2014. febr. 28. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ekkora marhaságot!(Már bocs a kifejezésért)A saját sebedre tennél? Betadint inkább.És orvoshoz vinni.
2014. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

De, mérgező. Szerencsére a baktériumokra is mérgező.

Viszont rossz íze van, ezért a kutya nem nyalja le. Ugyanakkor a seben gyulladást, az állatnak meg fájdalmat és szenvedést okoz.

Egyszóval én inkább fertőtlenítést és kötözést javasolnék.

2014. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Elég érdekesen hangzik. Viszont amikor a kutyámnak kisebesedett a daganata, (sajnos már menthetetlen volt) az orvos adott egy ampullát, azt mondta,hogy majd azzal spricceljük be, ha rosszabbodik és esetleg lepnék a legyek. Sajnos a kutya már nem érte meg, hogy felhasználjuk, viszont véletlenül ez az ampulla széttörött és nagyon meglepődtem, mert egy az egyben gázolaj szaga volt és az állaga is olaj. Biztosan nem véletlen.
2014. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

ma 09:50

Az valószínűleg Neostomosan ampulla volt. Azért van némi különbség a gázolaj és a Neostomosan között.

2014. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, szerintem a Neostomosan-ra gondolsz, tényleg olyan mint a gázolaj csak a színe fehér, ezt szokták ajánlani külső élösködől ellen. / Kérdező! régen mikor még nem volt ennyi állatgyógyászati termék, nyilván jobb hogy gázolajat vagy akár petróleumot (ilyet is hallottam) használtak, mint hogy a sebet megköpjék a legyek vagy elfertőzzön. De én inkább nem alkalmaznék ilyesmit, maradok én is a Betadin-nál
2014. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
89%
Csak, ha dízel a kutya. Más esetben benzin kell rá.
2014. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Meggyógyult, de nem a gázolaj miatt, hanem annak ellenére.


A Betadine nem olyan drága, hogy ezen múljon, jó, ha mindig van otthon.

2014. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Biztosan gázolaj volt, nem sebbenzin?

Én egyébként hidrogén-peroxidot használok, azt nem baj ha lenyalja.

2014. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen tuti az volt, mert apukámat kérte meg hogy hozzon neki. A szomszéd néni egyik rokona most szomszédom..most fogadott be egy kutyust, és sebes a lába, de nem úgy mintha megharapták volna, hanem vmi betegsége van. És most ő is ezt akarja, de nem tudom lebeszélni. Nincs pénze orvoshoz vinni, ezért akarja otthon megoldani.. :(
2014. márc. 1. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!