Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy alakítsam ki a lakásban...

Hogy alakítsam ki a lakásban a kutyus pisilős, kakilós helyét?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kiskutyát, és az érdekelne, hogy mi lenne a legideálisabb hely amit kitudok alakítani neki, a piszkos dolgainak az intézésére. Még nagyon kicsi és nem igazán jelzi, ha ki kell menni

2014. febr. 5. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell még, hogy jelezzen és nem is kell neki ilyen hely a lakásban. Neked kell rá odafigyelned és evés, alvás, játék után automatikusan kivinni, illetve két óránként mindenféleképp. Ha mégis bepisil vagy bekakil, akkor szó nélkül feltakarítod és szagtalanítod a helyét. Ha pedig odakint csinálja, akkor hatalmas nagy örömmel megdicséred!
2014. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%

Én pelenkát vettem a gyógyszertárban nagy alakút, és vettem ilyen sprayt, amivel oda szoktattam 2 nap alatt odaszokott.

Elvileg egy kis sarokban a jó.

Ha észreveszed, hogy készül valamire odaviszed rögtön.

Hamar megtanulja, csak következetesnek kell lenni. :D

2014. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
7%

mikor kicsi volt mi úgy kezdtük,hogy ha valahova oda csinált akkor odavittük mutattunk rá neki gonosz hangon mundtuk hogy fúj és kapott egyet a seggére(nyivlán nem egy bontógolyó erejével) csak hogy tudja hogy rossz volt és volt neki a wc-ben egy alom ha jól emlékszem odavittük és megmutattuk neki és mondjuk hogy okos jó kutya (kedves hangon) amikor oda cisnálta mindig megdícsértük és kapott valamit ha nem oda akkor megint leszidást


lehet hogy nem így kellett volna a nagy kutya szakértők szerint nemtudom de nekünk bevált

2014. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Firestorm ***** válasza:
100%

Pelenkát és hasonló dolgokat ne tegyél le neki.

Hagyd,hogy a kőre pisiljen,kakiljon,amíg nem sétálhattok.

Általában tudni fogod mikor kell pisilnie,olyankor tedd a megadott helyre.

Evés,alvás után szokták általában a dolgukat végezni kb. 2 óránként.

2014. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Ja és ha a pelusra csinálja dicsérd meg. Simogasd meg, tudni fogja, hogy jól csinálja.

Nekem ezzel sikerült elérni azt, amint fentebb írtam, hogy szilveszterkor a petárda miatt nem tudtuk reggel levinni, így közel 17 órát kibírt. Ami nagyon komoly teljesítmény.

Ha hagyod, hogy mindenhova odapotyogtasson később is így fog csinálni.

Szabályokat meg kell tanítani.

2014. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Firestorm ***** válasza:
91%

Az a gond az alommal és a pelenkával,hogyha rászokik a kutya akkor nehezen lehet szobatisztaságra szoktatni.

Az egyik barátnőm kutyája is pelusos volt és 1 éves korára sikerült szobatisztaságra szoktatni.

2014. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy és sehova!

Egy kölyökkel ki kell menni 2-3 óránként minimum (éjszaka is). Csak arra kell figyelni, hogy minél tisztább legyen a terület és ne nagyon hagyjad szaglászni. Lehetőleg azért füves területet keressél, hiszen később sem szép látvány a betonon a pisi, egy folyósabb kaki meg aztán nagyon nem. Szóval szoktassad füves részre és a későbbiekben is nagy valószínűséggel oda fogja végezni a dolgát.

Már felneveltem több kölyköt is. Én éjszakára betettem őket az ágyam mellé egy kartondobozba. Mivel a kutya nem szívesen csinál maga alá, mindig nyöszörgött, ha dolog volt. Olyankor gyorsan kifutottunk, elintézte a pisit-kakit, aztán hatalmas dicséret. Villámgyorsan megtanulják így, hogy jelezni kell.

Ha bentre szoktatod a kutyát, akkor sosem lesz 100%-osan szobatiszta, hiszen "Nem baj, ha a szoba sarkába kakilok"

2014. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Firestorm ***** válasza:
100%
Dehogy potyogtat oda...Az én kutyám a kőre csinálta,amíg nem volt szobatiszta.3,5 hónapos korára kakilni nem kakilt be pisi is balesetként történt aztán 4,5 hónaposan teljesen szobatiszta lett.
2014. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Firestorm ***** válasza:
100%
*Amíg nem voltak meg az oltásai a sétához. (Bocs félre írtam)
2014. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
7%
3. vagyok nemtudom mi meddig hagyjuk neki az almot de miután elvettük onnan egyből nyöszörgött hogy mennie kell mert nem találta a helyét és máshova meg nem akarta csinálni
2014. febr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!