Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olyan termékek vannak...

Milyen olyan termékek vannak amik helyettesíthetik a rymadilt?

Figyelt kérdés
Ilyen porok ilyesmik amik jók ilyen ízületes kutyáknak akiknek néha megfájdul a lába és ez a rymadil segít.
2014. febr. 28. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
konzultálj állatorvossal, vannak steroid mentes fájdalomcsillapitók, és gyulladáscsökkentők, pl. Carprox.
2014. febr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Van valami olcsóbb cucc, ami ugyanazt tudja, mint a rimadyl, de a nevére nem emlékszem... Beszélj a dokiddal.
2014. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én konkrétan humán Zeel tablettát, Milgammát és Glycoflexet adok a kutyámnak. Ami még fájdalomra nagyon segített, az az akupunktúra volt.
2014. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Norocarp.
2014. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: amúgy ha Rimadylt vagy más hasonló gyógyszert (nem-szteroid gyulladáscsökkentőknek hívják őket) adsz a kutyádnak, akkor rendszeresen ellenőriztesd a máj- és vesefunkciókat (legalább két-három havonta).

Zöldkagyló készítményt (mint a Glycoflex) pedig mindenképpen próbálj meg adni, ez normál esetben nem árt, viszont használhat annyit, hogy erősebb gyógyszerre ne, vagy csak alkalmanként legyen szükség. Egyszer egy bácsi sétáltatás közben említette még nekem a humán Dona port, ami az ő kutyájuknak nagyon jól bevált.

2014. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
illetve 3. voltam (előző)
2014. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Milgamma kicsit másra való int fájdalomcsíllapításra.... :o/


Nekünk a szuszpenziók váltak be:

Meloxidyl vagy Loxicom

2014. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nekem is az állatorvos a Milgammát írta, abban van b1-b6 vitamin és a Jutavit glükozaminnal.
2014. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ok. Csak h képben legyetek... a Rymadil egy non steroid fájdalom- és gyulladáscsökkentő. A Milgamma meg idegbántalmak (ún. neuropátia) kezelésére való gyógyszer.

Bizonyítottan B1- és B6-vitaminhiány okozta idegrendszeri betegségek (idegi eredetű szisztémás betegségek) kezelésére alkalmazható. Legalább a betegtájékoztatót olvassátok el.

2014. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Képzeld, elolvastam. Nem állítottam, hogy gyulladást csökkentő gyógyszer volna, de az viszont tény, hogy ízületi fájdalmas problémáknál segít, a kutyámon, rajtam, és az édesanyámon is. Egy állatorvos azt mondta nekem, lehet, hogy csak annyit tesz, hogy az idegek karbantartásával segíti ellazulni a fájdalomtól begörcsölt izmokat, és ezért segít ilyen ízületi jellegű bántalom esetén is.

A lényeg, hogy hat. Nem mellesleg, nem egy kutya esetében hallottam, hogy pl. műtét vagy sérülés utáni Rimadylozás UTÁN levezetésként még egy doboznyi Milgamma kúrát javasoltak az állatorvosok.

Kérdezd meg őket, ha olyan okos vagy, hogy csak a betegtájékoztatónak hiszel, hogy ők miért adják ilyen esetekben. Nyilván nem csak a vitamintartalma miatt, hiszen annyi erővel Polybét is adhatnának.

2014. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!