Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russelleknél mit jelent...

Jack Russelleknél mit jelent a makacsság?

Figyelt kérdés
Mondják hogy makacs,de ez hogy jelentkezik? Egyszerűen mondom neki hogy gyere ide és nem jön? Vagy tanítani akarom és egyszerűen ott hagy?

2014. febr. 28. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
igen :)
2014. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, az a neveletlenség. A makacsság azt jelenti, hogy erős akaratú a kutya, szereti véghezvinni, amit kigondolt, tehát neked még jobban kell akarni, hogy ő engedelmes legyen, különben a fejedre nő.
2014. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval ha ő húzni akar a pórázon,akkor én nem hagyom. Ha ő fel akar menni a lépcsőn én azt nem akarom akkor nem hagyom. Szóval vannak saját elképzelései,hogy neki mit kén csinálni mikor unatkozik,és ha ezek nekem nem tetszenek de ráhagyom akkor nő a fejemre. Igaz?
2014. febr. 28. 23:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez alapjáraton minden kutyára igaz, csak a JR - mivel terrier - sokkal jobban akarja, hogy neki legyen igaza, mint mondjuk egy golden vagy egy német juhász. Van, aki egyszerűen nem olyan típus, aki hússzor is megmutatja a kutyának, hogy nem, még mindig nincs igazad, hanem mondjuk a harmadiknál feladja; az olyan jobb, ha nem ilyen jellegű fajtát választ, hanem valami olyasmit, amit az emberrel való aktív együttműködésre tenyésztettek, pl. juhászkutyát, vagy nem terrier jellegű vadászkutyát.
2014. febr. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én még alkalmasnak látom magam a feladatra. Még annyi a kérdésem hogy ha már kiskorától kezdve enyheség nélkül,kőkeményen be vannak tartatva a szabályok(nyilván nem agresszívan,ordibálva,ütögetve,hanem ha ő 30x jön oda kunyerálni kaját,én 30x küldöm el,ő 30x mászik fel a székre,én 30x tolom le),akkor ő ezekkel tisztában léve ezeket felnőtt korában is tudni fogja,és azt is hogy ezeket neki be kell tartani,mert dominanciát gyakorlok végig felette,olyan dolgokat használva mint pl. én megyek be először és én jövök ki először adott helységekből,séta közben én megyek elől,és nem ő húz. Pluszba ezeket a kőbe-vésett szabályokat mindig betartatom,kivétel nélkül és meg is van a következetes nevelés. Más van még amiről érdemes tudnom?
2014. márc. 1. 00:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát esetleg azt, hogy a kutyák azért ennyire nem egyszerű szerkezetek :) Jókat mondasz, de ettől még "elromolhat" a kutya, apróságokon nagyon el lehet csúszni, meg az általános hozzáálláson.
2014. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor ezek az apró dolgok gondolom már nincsenek leírv,ezeket már nekem kell tudni,vagy nem?
2014. márc. 1. 10:38
 8/9 A kérdező kommentje:
De pl. Milyen dolgok?
2014. márc. 1. 10:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek olyan apróságok, amiket két úton csinálhatsz jól: egyrészt ha eleve olyan "falkavezér típus" vagy, hogy magától értetődőnek veszed ezeket, vagy ha szakember rámutat, hogy min tudnál még javítani.

Nem nagyon lehet így általánosan felsorolni ezeket, millió ilyen van, és mindenki máshol hibázik :)

2014. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!