Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy csak a szuka kutyákat kellene ivartalanítani?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem így gondolom, de

a szukánál egészségügyileg indokoltabb a betegségek elkerülése végett,

a szukánál veszélyesebb, ha nincs ivartalanítva, mert ő ellik és nem a kan, tehát a szuka gazdájának jutnak a kölykök.


Nekem a kanom, aki nem tenyészkan ivartalanítva van.

2009. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert az emberek nem tudnak hosszú távon felelősen gondolkozni. Ezért azt mondják, hogy úgysem az enyém lesz terhes, akkor meg mit aggódok? Vigyázzon ő! Sokan még röhögnek hogy már megint felcsinált egy szukát, hú de vicces! Kiengedik az utcára. Nálunk csak kankutyák mászkálnak az utcán. Azt nem gondolják, hogy az felelőtlenségük miatt megint több kutya fog szenvedni.
2009. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Na ezt én is szeretném tudni...

Mikor én vittem a kan kutyámat ivartalaníttatni, még a Doki is leszólt, hogy a szukákat szokták, nálunk ez nem szokás..Fogtam, elvittem egy másikhoz aki szépen megcsinálta, azóta nem kap "rohamot" ha tüzelnek a szukák és kezesebb is lett.

Még kutyás ismerősök is beszólogattak, hogy ez milyen dolog, egy kan kutyát ivartalanítani.

Szóval nem tudom, én nem így gondolom.

2009. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
46%
Szerintem a kutyákat nemre való tekintet nélkül egytől-egyig ivartalanítani kéne.
2009. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom így! Nálunk kapásból a hím kutya lett ivartalanítva, a szuka egészséges. Azért ivartalanítottuk a hímet, mert sokkal jobban kiszöknek a kóbor szuka után mint fordítva, és én nem élném túl ha elütné az autó stb.. Meg sokkal nyugodtabb is így ivartalanítva. Az meg megint hülyeség, hogy híznak az ivartalanítástól, ha egy kutya mozoghat eleget, ez elő se fordulhat...
2009. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert odáig még nem jutottak el, hogy mindent, amit nem tenyészt, így még ez is jobb a semminél, legalább nem ellenek kiskutyákat.


Egy ivaros kannak nincsenek "kézzel fogható négylábú visító" következményei, így az nem is zavaró a gazdának.


A kutya érdekeit nem sokan tartják szem előtt, hiába mondják és sokan még tájékozatlanok is a tetejébe, (pl. én állatbarát vagyok, és az az érdeke, hogy férfi maradjon. És még fel is háborodik, ha ezt megkérdőjelezik.) amíg pedig rá nem jönnek, hogy nem csak nekik, de a kutyának is inkább az érdekeit szolgálja egyszer kiadni azt a műtét árat, mint megspórolni, akkor fogják ivartalanítani őket. Addig leszarja.

2009. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én már olyat is hallottam egy francia bulldog tulajdonostól, hogy "de hát milyen hülyén nézne ki szegénykém golyók nélkül?"! Na hát azt hittem, hanyatt dobom magam. :S Mondtam is neki, hogy ugyan szerinted a többi kutyát az érdekli? Ez csak az embereknek "fontos". Már akinek. Mert engem speciel jobban érdekelne, ha kanom lenne, hogy ne kapjon prosztata rákot és ne szenvedjen szegény a tüzelő szukák szagától. Mert nem csak évente kétszer tüzelnek a szukák. Ha azt nézem, hogy egyik tavasszal és ősszel tüzel, de van, amelyik télen és nyáron, akkor a kan gyakorlatilag egész évben ki van téve "szerelembe esés veszélyének".

Az meg csak ne hívja magát állatbarátnak, aki szerint nem az ő baja, ha kiskutyák lesznek, mert neki kanja van. És lehet, hogy a sintéren altatásra váró kutyák között az is ott van, akinek az ő kanja az apja! Akkor állatbarát az ilyen? És ez a rengeteg gazdátlan kutya, macska az EGÉSZ TÁRSADALOM problémája! Még azé is, akinek nincsen állata... Azt gondolom, az ivartalanítás mindenki felelőssége, aki nem tenyészt. És a tenyésztőt és a szaporítót is ketté kell választani, meg azokat is, akik szeretetből szaporítanak.

Mily érdekes, most értelmes válaszok jönnek, és ennek nagyon örülök! De vajon hol van ilyenkor az ellentábor? Félnek a lepontozástól? Most miért nem vergődnek itt az igazukért? Kíváncsi lennék, hogy akik szerint a kant nem kell ivartalanítani, azok miért gondolják úgy? Mert mi felelősen gondolkozunk, de ők, ők most miért lapítanak? Pedig itt a lehetőség, elő lehetne adni a sok tudományosan megalapozott magyarázatot, miért is jó az, ha a nem tenyész célból tartott kanotok ivaros marad?^^

2009. dec. 12. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A kanokat általában akkor ivartalanítják, ha szökős, vagy ha nagyon makacs és verekedős. Szerintem, csak az emberek azért ivartalanítják a szukákat, mert úgy tudják, hogy mindenki őket szokta és ezért őkis a szukát ivartalanítják.
2009. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én válaszoltam már az ellenkező tábor fordított kérdésére, és ide is ugyanazt írom, mint oda (ahol a kankutyások rendesen lepontoztak...).

A véleményem az, hogy az emberek azért tartanak kankutyát, mert annál nem áll fent a kölykölés veszélye. Szukát csak olyannak érdemes tartani, aki oda tud figyelni a kutyájára, és nem abból áll neki a felelős állattartás, hogy kiköti a kutyát egy egyméteres, földbe vert kampóra, aztán naponta egyszer odalöki neki a tegnapi kajamaradékot.

Én nem vonom kétségbe, hogy némelyik kankutya-tulaj is nagyon odafigyel az övére, de az a tapasztalatom, hogy a faluban, ahol élek, a környék összes kankutyája tüzelési időszakon kívül és belül is itt szobroz az én házam előtt, remélve, hogy a lánykutyám magára engedi valamelyiket. Az én szukám nincs ugyan ivartalanítva, de:

- oltva van bébi ellen, és havonta kétszer ellenőrzi egy erre járó állatorvos.

- tüzelési időszakban gyógyszert is kap.

- nem engedi magára a kanokat - egyszer sem!

- NEM CSAVAROG A FALUBAN!!! És teszi mindezt nem azért, mert lekötöm, hanem mert szeret engem, és én foglalkozom vele és vigyázok rá. Ki tudna menni, de nem megy sehova.

(- Azért nincs ivartalanítva, mert nincs annyi pénzem. A gyógyszert és az oltást félévente egyszer kifizetni is elég húzós, de egy összegben 30-40 ezer forint, az nagyon sok nekem.)


Szerintem az állattal foglalkozni kell. Időnként csak vele foglalkozni, dicsérni, tanítani, beszélni hozzá, sétálni vinni, stb., hogy nem akarjon elmenni. Mert a kutya okos. És ha mi nem adunk alkalmat neki, hogy henceghessen az eszével, keres egyéb elfoglaltságot, és szexelni fog.

Aki nem tenyészt, annak kötelessége gondoskodni arról, hogy a kutyája nemtől függetlenül ne hívjon életre újabb kiskutyákat, mert azokat vagy agyonütik, vagy éhezik, vagy a gyepmesteri telepen végzik - de mindenképpen boldogtalan lesz.

És ennek belátásához szükséges a kutya szeretete.

De aki csak kiköti a kutyát és sz*rik rá, az ezt nem értheti.

2009. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sok olyan ember kéne, mint Te!

Ugyan én ivartalanítás párti vagyok, de mindenesetre példaértékű a hozzáállásod és gondolkodásod. Sajnálatos, hogy aki az ivartalanítás ellen van, nem gondolkodik legalább hozzád hasonlóan!

Szerintem is az állatok szeretete ott kezdődik, hogy nem csak a sajátunkat vesszük figyelembe, hanem az egész fajt, a létező és még meg nem született utódokkal együtt.

2009. dec. 15. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!