Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért írnak egyesek csak...

Tibor232 kérdése:

Miért írnak egyesek csak rossz tulajdonágokat erről a fajtáról amikor nem is ismerik?

Figyelt kérdés
Ismerem az akitákat, csak kezd elegem lenni hogy csak rossz véleményeket írnak róla. Arról nem is beszélve hogy sokan azt mondják hogy ez husky szánhúzó stb...Tény, hogy dominánsak de kezelhetőek!! Én együtt tartok egy 6 éves japán kan akitát egy 10 éves kan német juhász kutyával, és el vannak együtt. lehet őket együtt tartani. Az tény hogy sokat kellett nevelni az akitát hogy elfogadja a másikat!!(kutya suli,napi séta stb..)
2014. márc. 1. 21:29
1 2
 1/11 nagy568 ***** válasza:
27%
sajnos olyanok írnak néha rosszat akik életükben nem láttak vagy nem tartottak ilyen kutyát, ne foglalkozz velük.
2014. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol írnak rosszakat,de te vagy a második akitás,aki ide jön durrogni,hogy rosszakat írnak róluk.


Nos,aki épelméjű kutyás,és tisztában van a fajtákkal,az nem ír rosszakat egyik fajtáról sem.Nekünk staffink van,róluk is írnak mindent,ráadásul a közfelfogásban is gyilkosnak van titulálva.Nem kell ezen durrogni,tenni kell ellene.

Tenni meg úgy lehet,hogy ha neked olyan fajtájú kutyád van,akkor úgy neveled,ahogy csak lehet,hogy a rossz hírnevet legyőzd.


Az akitáknak negyed akkora negatív hírneve sincs,mint a piteknek,staffoknak,úgyhogy nyugi :D

Sőt,sokan azt se tudják melyik az...vagy csak a Hachiko filmet ismerik,és abból jön a következtetés,hogy az milyen jó kutya neki is kell...És ebből jönnek a problémák,hogy egyébként semmit nem tudnak róla,hogy igenis tapasztalt,következetes gazdát igényel!

És ebből már egyenesen következik,hogy az ostoba ember szerint a kutya a hülye,mert nem lett olyan engedelmes,mint a filmben.

2014. márc. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért írunk róla rosszakat mert ha nem olyan emberhez kerül akinek való( és elég kevés ilyen ember van) akkor szörnyen nehéz kutyák. A probléma hogy megnézik az emberek a hutcikot és beleszeretnek az akitába, közbe az akita azért közel nem olyan(persze lehet de megfelelő foglalkozással a film meg pont arról szól hogy kb nincs foglalkozva a kutyával de még is ilyen) tehát a film miatt átverés a kutya... egyébként én szeretem őket a staffokat piteket is kedvelem de legalább annyira nem ajánlom őket csak határozott embereknek akik képesek felállítani komoly szabályokat a kutyáknak és egy kis cuki szőrgombóc akitával ez nem olyan egyszerű..


Arról ne is beszéljünk hogy fogalmuk sincs még az akita tartók nagy részének sem arról hogy miután a szamurájok kutyái voltak volt egy elég ronda "harcikutya" időszakuk is... ami nem tett jót a kutyákkal való együttélésüknek.(nem lehetetlen mert minden kutyát meg lehet nevelni csak tudni kell hogy hogy kell)

2014. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Sajnos láttam én mar agressziv labradort is. Minden a gazdájától függ ill hogy honnan veszi szaporitótól vagy tenyész-tól.
2014. márc. 1. 22:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy keményebb kutyánál le szokás írni, hogy ez egy keményebb kutya, úgy vállald be...nehogy meglepetést jelentsen később a gazdinak...én sokszor hiányolom, hogy egyes fajtáknál pl. argentin dog, nem emelik ki hogy milyen emberi kompetenciák kellenek a gazdának.
2014. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
100%

Azért az akita nem egy egyszerű fajta. Én egyet ismertem személyesen, rendes tenyésztőtől volt, a gazdája viszont képtelen volt sétálni vinni, mert nem bírt vele. Ez természetesen a gazda hibája, de azért a srác alapszinten értett a kutyákhoz és határozott is volt(épp csak a kutya még mindig kitartóbb volt nála). Egy goldival valószínűleg boldog kutyás lett volna boldog kutyával, de neki akita kellett, mert az olyan szép és hűséges.

A fajta nyilván nem "rossz", de nagyon kevés ember kezébe való. Ezt szerintem fontosabb lenne hangsúlyozni. Ha kevesebb hülye venne akitát, akkor nem is kennék a kutyára a saját alkalmatlanságuk következményeit.

2014. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam itt róla még rosszat.Minden kutya kezelhető,megfelelő kézben,de ettől nem lesz minden kutya egyforma.Ami jellemző egy fajtára,nem lehet figyelmen kívül hagyni vagy bagatellizálni.Sajna sokan bevásárolnak kutyát csak a külsejük miatt vagy mert láttak egy hülye filmet.Aztán csodálkoznak.
2014. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Akitával kapcsolatban ezt még nem olvastam itt, de egyre többen tartanak olyan fajtát, amit NEM KELLENE. Az ilyen "kemény" kutyáknál ez fokozott felelősséget jelent, ezért igyekszünk a nehéz természetre, hátrányokra is felhívni a figyelmet
2014. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a kutya olyan lesz amilyet csinálnak belőle
2014. márc. 5. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem minden a nevelés, kutyának kell a gazdihoz is passzolnia, de fordítva is! Nem lehet minden tulajdonságát (főleg nem a fajtajellemzőket) teljesen átformálni, csak abból a legjobbat kihozni!
2014. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!