Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok ilyenkor csinálni?

Mit tudok ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Tüzel a kutyám, egy hete nem engedem odamenni kutyákhoz, és pórázról se engedem el, szóval 100 szemem van, megpróbálok vigyázni rá. De ma este komolyan megijedtem, mert az enyémnél 10-szer akkora bull típusú kutya rohangált póráz nélkül, szerencsére jóval előttünk, de játszott egy másik kutyával, és felénk kezdtek futkározni. Kedves gazdik fél utcányira, a két kutya meg felénk futva viháncol. Oké, mondom, bármi van, közéjük állok, vagy felveszem az enyém, de még jobb lenne ha ideérnének, hogy legalább megkérdezzem, fiúk-e a kutyák. Ide is értek, kérdezem kisfiúk? Válasz semmi, ennyire látványosan még nem vettek levegőnek. Mondom mégegyszer, megint semmi de csak rám se néznek, ugyanabban a tempóban vonulnak, kutyák az enyém s.ggét szagolják már, amikor látom h fiúk, na mondom nagyonjó... Felkaptam a kutyám és arrébbmentünk, de egyrészt amikor megvan neki, nem szeretem sokat felvenni, mert hát, olyan leszek. Másrészt meg, ha akart volna, utánunk futott volna a kutya, valamiért lefoglalták egymást, de mondom, ha nagyon ráizgult volna a kutyámra, a kedves gazditól simán felcsinálhatta volna, oda se nézett mit csinál a póráz nélküli (!) bulltípusú (!) kutyája. Szóval... nem tudom, már ott tartok, hogy nézem az ablakból, mikor nincsenek lent, meg az esti sétát átraktam éjjelre, amikor már nincs senki. De komolyan, mit tudok az ilyenekkel csinálni? Beszólni nem fogok, magamra se akarok haragítani senkit, mert hát, nem ők az egyetlenek akik így "sétáltatnak", hogy vagy a kapuban telefonoznak miközben kint rodeózik a kutya, vagy kb a sétálásnál is lassabban vonulnak, a kutya közben 2szer megkerüli a háztömböt. Szóval, bocsi a hosszúságért de egyrészt dühös vagyok, másrészt féltem a kutyám, harmadrészt nem nagyon látok megoldást, sétáltatni ilyenkor is kell... de hát itt ez a szokás.

2014. márc. 3. 01:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"harmadrészt nem nagyon látok megoldást, "

Ivartalanítás..?

2014. márc. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás. Vagy gázspray, ha valami komoly értéket képvisel a kutya, és ivarosan kéne maradnia. Az se baj, ha a kedves gazdinak is jut belőle.
2014. márc. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Eü okok miatt ki van zárva az ivartalanítás, ha egészséges lenne már rég megejtettük volna.

Gázsprayt, és bármi konfliktust okozó dolgot nem akarok használni (vagy csak végszükségben), egy utcában lakunk, nem ők az egyedüliek, akik így sétáltatnak, és hát, fekák. Szóval eddig is kerültem a konfliktust, ezután is akarom, csak így nem tudom, mi a megoldás, hogy ne fussak bele ilyen féligmeddig önsétáltató kutyákba.

Alapból itt két típusú kutyát tartanak: pár kilós ölebet (jó, végülis az enyém is az) meg 40 kilós bullokat, amiből pont az utóbbiakat nem nevelik meg, szóval még ha lenne a gazdában annyi, hogy elhívja, akkor se menne a kutya. De nekik eszükben sincs elhívni inkább levegőnek néznek, vagy nem is tudom.

2014. márc. 3. 02:35
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát akkor marad az éjszakai séta meg a felkapkodás.
2014. márc. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Salx Narval ***** válasza:
95%
Ezek szerint ez nem is kérdés volt, csak panaszkodás? Hát, meghallgattunk, ennél többet mit tehetnénk?
2014. márc. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Én a tüzelés alatt napi két szem dezodoráló tablettát adok a kutyának (már a kezdeti pár csepp vértől), jelentősen csökkenti a szagát. Így megússzuk a kanok rohamát. Ha szerencséd van, így nem jönnek oda szimatolni, vagy ha mégis, akkor könnyen elzavarod a másik kutyát, mert nem lesz olyan érdekes a szukád.
2014. márc. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Off, de megkérdezhetem mi az az eü. ok, amiért nem javasolt az ivartalanítás?
2014. márc. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Imola Ágnes ***** válasza:
Sajnos ivaros, tüzelő szukával ez van...ragadnak rá a kanok...és az csak jobbik esetben gazdás...mert lehet egy kóbor kutya is, vagy egy elszükütt kutya, amivel egyedül kell megbírkóznod. Amint tudod, ivartalanítsd.
2014. márc. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Van ilyen "kanriasztó spray", amit ha a tüzelő kutyádra fújsz, elkerülik a kanok. Nem tudom, hogy mennyire működik, sose próbáltam, de hátha beválik nektek.

[link]

2014. márc. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tüzelő bugyi
2014. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!