Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan yorkieknak hullik a szőre?

A kan yorkieknak hullik a szőre?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy ilyen kiskutyát és szeretném tudni hogy mennyire hullik a szőre és milyen gyakran?
2014. márc. 3. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem, csak a szukának. ezt mindenki tudja.
2014. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
100%
Bizony, a KANOKNAK, de CSAK a kanoknak nem hullik. Vigyázz, meg ne nyírd, mert ott kopasz marad élete végéig... Illetve volt itt ma egy Hawaii-i harcikutyás pasas, ő biztos azt is tudja, hogy kell kezelni egy permanens szőrű yorkie kant. Istenem...
2014. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan kutya, amelyiknek ne hullana a szőre. Megsúgom, még a kopasz kutya is váltja a "pihéit". A yorkshire terrier pedig ugyebár kutya (jobb helyeken).
2014. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szőrápolás:

A kiállítási fazon ápolása nagyon nehéz. Megfelelő szaktudást és felszerelést igényel.

De a gazdák többsége a rövid vagy félhosszú fazont választja mind a kutya, mind a saját érdekük miatt. Ezt elég naponta megfésülni és 3-5 havonta (vagy amikor jól esik) nyiratni.

A yorkiknak a szőrszerkezetük leginkább a hajhoz hasonlít, mivel folyamatosan nő és alig hullik. Emiatt az allergiát okozó atkákból is kevesebb található a szőrön, vagyis egyes allergiás embereknél nem vált ki tüneteket. De az allergiát okozó atkák száma egyes egyedeken is eltérő lehet.Azt észre sem venni ,nyugodt lehetsz abban hogy nem lesz ször a lakásban.

2014. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Lehet hogy én rosszul tudom,de szerintem a yorkinak nemtől függetlenül nem hullik a szőre!!!!Mivel nő neki mint az emberi haj,persze úgy ahogy az ember haja is hullhat ha valami gond van a kutyáé is de ha minden rendben vele akkor nem!!!Én 5 hetente hordom az enyémet kutyakozmetikába mert rövid fazonúra vágatom néhol 0-as vágják de úgyan nő neki ott is!Amúgy van egy enyhe állatszőr allergiám,de az én kutyusommal nincs gondom!!

4 éves Yorki gazdija

2014. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Van egy fiú yorkim nem hullik a szőre egyáltalán!Többször volt nyirva nem maradt kopasz,most 3 éves amire oda kell figyelni ennél a fajtánál az a fogkő,mivel nagyon hajlamos rá!
2014. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!