Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ez kell a border...

Tényleg ez kell a border colliehoz?

Figyelt kérdés
Mindig is nagy álmom volt egy border.Viszont azt olvastam róla hogy nagyon kiegyensúlyozott embernek kell lenni hozzá. Képes vagyok érte változni, hogy érhetném el hogy kiegyensúlyozottabb leg

2014. márc. 5. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak kiegyensúlyozottnak, hanem emellé magabiztosnak, következetesnek és RENDKÍVÜL energikusnak kell lenned! A border egy fáradhatatlan fajta, nem elég neki napi 3 óra sétálgatás. Csak akkor vállalj ilyen fajtát, ha sportolnál vele valamit.
2014. márc. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

általában egy kutyához kiegyensúlyozott ember kéne, de ugye ez sokszor nem történik meg. egy kutya is tehet azzá, pláne egy border. most lesz 4 éves a borderem, sokkal jobban érzem magam amióta van, pedig se ő, se én nem vagyunk teljesen kiegyensúlyozottak, sőt... de ha ő nem lenne, nem tudom, hogy a nehéz időszakokban mit csinálnék. sokkal rosszabb lenne a helyzet valszeg.

eleve aki bordert választ, az már nem normális... mert ők se azok :D következetesnek kell lenni velük, de ez minden kutyára igaz. sokat kell velük foglalkozni, sokat kell őket mozgatni, de azért túlmisztifikálni sem kell... egy munkavonalú sem lefáraszthatatlan, csak megfelelően kell vele foglalkozni, akkor a fejedre sem fog nőni. sokan olyanokat írnak itt, hogy napi 10 órát kell egy huzamban futtatni és hasonló baromságok, nem hiszem, hogy volt már borderük... ők sem gépek. nem is kell őket annak kezelni.

az mindenképpen segít, ha választasz valami sportot. mi agilityzünk és ez rám is nagyon jó hatással van. ha valamiért elmarad az edzés, nem csak a kutyámon látom, hogy zavarja, de magamon is... az edzés nélküli hetek mindig sokkal nehezebbek...

azt tudom javasolni, hogy írj néhány szimpatikus tenyésztőnek és velük is beszélgess el, ők tudják, hogy a tőlük kikerült kutyáknak pontosan mire van szükségük, így nem lesz az, hogy túl "sok", vagy túl "kevés" lesz a kutya.

2014. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
de ha lehet ne vasarolj biztos vannak fajtamentok, vagy menhelyen is talalhatsz ha nagyon keresel, vagy egy border keverek…….annyi de annyi kutyus hal meg naponta mert senkinek sem kellenek:( kutass elobb egy orokbefogadhato borderert ne vasarolj.most nem az a lenyeg h jo vagy rossz tenyesztotol veszel hanem hogy tamogatod ezt az iparagat. ha egy mod van ra inkabb ments meg egy eletet ne vasaroljad.:)
2014. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Mivel kiállításra is vinném mindenképpen tenyésztőtől kell hogy vegyem :)

2014. márc. 7. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!