Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Colli tulajdonosok. Mi...

Border Colli tulajdonosok. Mi a véleményetek erről a fajtáról? Melyik kennelből vettétek? Hogy elégítitek ki? Mit sportoltok vele? Mindent írjatok le kérlek.

Figyelt kérdés

2014. márc. 4. 20:27
 1/10 A kérdező kommentje:
*border collie
2014. márc. 4. 20:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Lucky for you Bényi Kristóf tenyészete megtalálod Facebookon. Mentálisan 2 óra foglalkozást igényel fizikailag pedig 8-at. Remek társ lesz belőle ha minden nap kifárasztod.Agilytizn,flyball,dog dancing mindenre alkalmas. A tenyésztő minden kérdésére választ fog adni. ;)
2014. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bájos fajta, sok foglalkozással remek társ válhat belőle, okos és tanulékony de ugyanakkor nyugodt is tud lenni.

Első voltam ;)

2014. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldről vettem az enyémet, sport kennelből munkavonalú ősöktől, kifejezetten agilityre. Napi 2-2,5 óra intenzív foglalkozás, amiben benne van a klikkerezés, mozgatás. Ezen felül 2-3szor agility edzés egy héten, plusz most szeretnénk elkezdeni a flyballt.
2014. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ne meséld be hogy napi 2,5 óra mozgatás elég minimum 5 amikor felnőtt
2014. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindig nevetnem kell ezeken az 5-8 oras farasztasokon. Nekem is munkavonalas kutyam van Nemetorszagbol es nem igenyel ennyit. Mas, hogy birna egy zokszo nelkul, de rohadtul nem kell napi 5-8 oran at intenziven mozgatni, farasztani. Vagy akkor te nem tudod effektiven kiaknazni az energiajat, vagy a kutyad nem tudja,hogy kellmagat takarekra rakni ( es itt felvetul az idegrendszeri instabilitas), vagy ugy gondolod a pasztorok es nap hosszat farasztjak a kutyat, pedi
2014. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell h bemeséljem, gyere el és nézd meg h élnek ;o) Most komolyan, nevetségesek ezek a számok amikkel itt egyesek dobálóznak a bc-t illetően... tény h mozgás ÉS FELADATIGÉNYES kutya, de célzottan tudni kell velük foglalkozni és ennyi, ők is kutyák egyébként és nem robotok vagy mutáns űrlények.
2014. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is munkavonalas Bc-m van sport kennelből. Nem kell neki 5-8 óra, aki ilyet ír az vagy nem ért hozzá és problémás a kutyája, vagy nem is volt még Bc-je. Én is napi 2-2,5 órát intenzíven foglalkozok vele kint, itthon még agyilag pluszban, ha látom, hogy nem volt elég, emellett heti 2 agility, és tökéletesen kezelhető. Persze nem paneles kutyáról beszélek, az más tészta.
2014. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Márcsak az ért sem állja meg a helyét 5-ös amit írsz, mert szted az ország minden BC gazdija akinek jól nevelt, rendesen tartott, jól lefárasztott kutyája van, nem dolgozik, és semmi mást nem csinál csak reggeltől estig kint foglalkozik a kutyájával? Dolgozni /tanulni/házimunkát végezni nem szoktak ugye? Te vmi más világban élsz vmi párhuzamos univerzumban. :-D
2014. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, nekem két borderem van, szigorúan hobbi célra. Az idősebbel agilityztünk régen, de a helyi suli bezárt, arra pedig nem volt kapacitásunk, hogy heti kétszer átjárjunk a 100 km-re lévőbe.

Kikövetelik maguknak a figyelmet, de egyáltalán nem igényelnek napi 5-8 óra intenzív mozgást. Ahogy mondta más is, tudnának ennyit mozogni, de nem kell ez ahhoz, hogy elfáradjanak.

Nálunk egy egy órás séta van mindennap, hol pórázzal hol anélkül (nyilván utóbbi nekik fárasztóbb), nagyjából egy óra labda és fél-1 óra agymunka. Így már nyugis az éjszaka. Ezen felül kinti-benti kutyák, megvan a maguk tere, ahol mászkálhatnak, ha már nem bírnak megülni a hátsójukon. 2-2,5 órát igényelnek mindennap szerintem, de ez lehet kevesebb is, ha igazán intenzív mozgással/agymunkával vannak lefárasztva.

A border collie tipikusan az a fajta, aki tökéletes társ, ha kellőképpen le vannak mozgatva, szeretve vannak és kihasználják a képességeiket, ellenben borzasztóan rossz társ, ha nincsenek lefárasztva. Ha unatkoznak, találnak maguknak szórakozást. Kiássák a virágokat, a fél kerítést, megrágják a facsemete tövét, vagy bármit ami az útjukba kerül, végig ugatják az ablakod alatt az éjszakát, stb. Nem az a fajta, akit odébb lehet tenni, hogy ma bizony nincs időm rá...

2014. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!