Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a németjuhászomn...

Mi baja lehet a németjuhászomnak?!

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy a szeme alján kicsit pirosas a szeme,már 2-3 napja,van benne időnként 2-3 kullancs,de most utóbbit mikor leszedtem akkor a nyakánál kicsit vérzett,de érdekes módon többször próbálnak a kullancsok ugyanarra a helyre menni a nyaka körül,ez a bepirosodás a kullancsnak tudható be?!

2014. márc. 6. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szeme pirosságának köze nincs a kullancshoz.

A nyak és a fültő a kedvenc helyük a kullancsoknak.

Ajánlatos lenne védekezni a kullancs ellen, mielőtt a kutyád beteg lesz egy fertőzéstől.

2014. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,most vettünk neki kullancs elleni nyakörvet.
2014. márc. 6. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy igenis lehet köze a kullancshoz, bàr azért nem valószínű. Szerintem azért nézesd meg:)
2014. márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pusisz ***** válasza:
Ha kullancs van a kutyában, kiszeded és 99%-ban ennyi. Ha a kullancs fertőzött, akkor van gáz. Ha Lyme kór-t kap étvágytalanság és ízületi fájdalmak gyötrik "óvatosan" jár. Ha babesia-s akkor legyengül, nem eszik, véres/barnás vizelet => pár nap alatt elviheti a kutyát(ha nem látja doki)! A szemével más lehet. Megsérthette valamivel ami esetleg fertőződött. Nem vagyok doki, de ha nem múlik pár nap alatt érdemes megnézetni szakértővel. Addig próbáld kamilla teával mosni, az gyulladáscsökkentő hatású.
2014. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!