Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6-7 hetes Bullmasztiff kutyána...

6-7 hetes Bullmasztiff kutyának milyen tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most kerülne hozzánk egy bullmasztiff kiskutya. Nagyon sokat nézelődtem neten, a tenyésztőnk azt mondta, hogy ő Royal Caninnal eteti a kutyákat. Mi is folytassuk azzal a nevelést? Úgy olvastam nem jó ha váltogatjuk a tápot, mert az megviseli a kutya emésztését. És szerintetek Royal Canin Giant Starter-t (8hónapos korig írja) vegyek vag Puppy-t( 8 hónapos kortól) már? Mármint gondolom, hogy a starter kellene kor szerint, de mivel megvesszük a 15 kilot, az tovább tartana mint a 8 hetes kora.

valamint a magas fehérje tartalom nem okozna gondolt, mert erről is rémhírek terjengenek.



2014. márc. 7. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Én nem hiszem azt,hogy az illető tenyésztő.Az tudná,hogy a törvény tiltja 8 hetesnél fiatalabb kutya eladását még akkor is,ha az önállóan eszik.

Szerintem a RC tipikus méregdrága reklámtáp,nem éri meg az árát.Sok kutyánál erős allergiát okoz.

A Brit Care tápcsaládot ajánlanám,ami ár-érték arányban sokkal jobb,de a Josera tápjai sem rosszak.

Nézd meg itt az Index menüpontban a RC-t,nagyon lepontozzák,nem véletlenül.Független elemzők vizsgálják a tápokat,érdemes megnlzni.

[link]

2014. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
ha ilyen lelkiismeretes vagy meg érdeklődő, akkor valóban nem értem, miért nem tenyésztőtől veszel kutyát. gondolom, belefutottál már a "szaporító" fogalomba a neten. várj még egy kicsit a kutyussal, nézz ki egy születendő almot és hajrá, pár hónap múlva lesz egy remek kiskutyád. a legtöbb szuka mostanában tüzel, szóval megérné érdeklődni.
2014. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Szaporítótól ne vegyetek kutyát. 8 hetes kora előtt a törvény szerint tilos elhozni. Kíváncsi lennék a szaporítóra mikor ezt közlöd vele.
2014. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A bullmasztiff nem giant méret.

Veszel kimérten startert és egy hét után elkezded keverve adni az újonnan kiválasztott táppal. Az pedig legyen lehetőleg 26-os fehérjénél alacsonyabb tartalmú.

2014. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most 6-7 hetes (most látogattuk meg a kutyákat, azért írtam a korát, de még nem hoztuk el csak megnéztük őket), jövőhéten hétvégén vagy azutáni héten valamikor kerül hozzánk. Lehet félreérthetően írtam. Nem szaporító, sokan ajánlották, hogy nagyon szép kutyái vannak és megbízható tenyésztő.
2014. márc. 7. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Leírnád a kennelnevet esetleg?
2014. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
"MOST kerülne hozzánk" , "tovább tartana mint 8 hetes kora", most kit nézel hülyének?
2014. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem,hogy minek írod le jelenleg a kutya korát,amikor úgy is 8 hetesen kerül hozzátok,szóval 8 hetes kutyának nézel tápot elméletileg.


Amúgy az elején érdemes azt a tápot adni amit a tenyésztőnél kapott a kutya és fokozatosan keverni másfajtával amivel szeretnéd majd etetni.

Royal nem annyira jó minőségű, én Brit Care,Brit,Josera,Happpy Dog-ot ajánlanék.


Mindenképpen keverd a régi és új tápot,hogy ne viselje meg a gyomrát.

2014. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a szaporítókat de szerintetek amugy egy szaporítónál született kutya nem érdemel gazdát? Ráadásul tenyésztötöl veszi! Brit Care-t ajánlanám én is.
2014. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tegnap 22:15

Mi köze a kennelnévnek a kérdéshez?

2014. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!