Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutya simogatása?

Terápiás kutya simogatása?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit érdekes, de kifejtem.

Alap, hogy vakvezető, stb. kutyákhoz oda se megyek megkérdezni a gazdát, szabad -e simogatni, ahogy terápiás kutya tanulót sem. Viszont ha már vizsgás, és a terápiás hámmal sétáltatja az illető, akkor mi a helyzet? rájuk is ugyanez az "etikett" vonatkozik?


2014. márc. 7. 14:13
 1/8 A kérdező kommentje:

+ kérdés: a terápiás kutyákra miért kell munka közben hám? Tanulóknál értem az utcán, de munka közben miért kell?


A válaszokat köszi. Csak nagyon érdekel ez a téma.

2014. márc. 7. 14:18
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Ugyan az. A terápiás kutya akkor "szabadon" símogatható, amikor dolgozik. Szerintem a magánéleti nyugalom őket is megilleti. A kutyák amúgy is egyértelműen jelzik, ha barátkozni akarnak.
2014. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Igen! Ne nyúlj hozzájuk, mert kizökkentheted a kutyát. Ő dolgozik ha a hám rajta van. Pont a napokban volt szó rólla egy riportban.
2014. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
A minden kutyára vonatkozó etikett az, hogy megkérdezed, szabad-e simogatni. Azért senki nem fog megsértődni (legalábbis nem jogosan), ha rákérdezel.
2014. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Azért van hám, mert akkor dolgozik, hám nélkül pedig egyszerű kutyaként "aktivál". Simogatásnál pedig, ahogy már említették megkérdezed a gazdát. Ha a kutya ép kiképzés alatt áll még, a tréner lehet örülni is fog, hogy idegen simogatja a kutyát.
2014. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Terápiás kutya tanuló gazdáját is nyugodtan megkérdezheted, hogy szabad-e simogatni, lehet még örülni is fog neki a kiképzője (én örültem ilyenkor, mikor tanulók voltunk). Ugyanez vonatkozik már vizsgázott kutyára is. Kivéve, ha épp nyilvánvalóan dolgozik (mondjuk parkban tartanak valamilyen foglalkozást). Ugye ezek a kutyák egy szimpla séta közben nem dolgoznak, nem úgy, mint a többi segítő kutya.
2014. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A plusz kérdésre elfelejtettem válaszolni:

A terápiás kutyára munka közben több okból kell a hám. Egyrészt jelzés. Másrészt lehet rá zsebeket tenni, amibe kisebb, a foglalkozáshoz szükséges dolgokat lehet tenni. Meg van, hogy a hámot magát is felhasználják foglalkozásokra, pl rátépőzáraznak vmit.

2014. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon egyszerű a képlet: A terápiás kutya akkor terápiás kutya, ha érvényes tanúsítvánnyal rendelkezik a páros és a kutyán rajta van a kiképző szervezet jelölése (logoja) és azzal a felvezetővel van a kutya, aki levizsgázott vele. Külön-külön egyik feltétel sem elegendő, csak együtt. A hám nem kötelező tartozék csak általában azon van a szervezet logoja, vagy a zsebecske a logoval. Nekünk van hámunk is meg nyakkendőnk is, de a hámot csak akkor tesszük fel, ha ténylegesen szükséges a foglalkozáshoz. A simogatásnak általában örülnek a gazdik, de természetesen mindig meg kell kérdezni! Mi még a részegekenek is örülünk. :) Az amúgy ritka, hogy terápiás kutya jelölt hámmal közlekedik a városban, de előfordulhat. Például ebben a felállásban nekik nem kötelező a szájkosár a tömegközlekedési eszközökön sem.


Terápiás kutya tanuló pedig akkor rendelkezik a vizsgázott terápiás kutyához hasonló jogokkal, ha egy habilitációs kutyakiképző OKJ vizsgával rendelkező személy felügyelete alatt van.

2014. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!