Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy dudor a kutyám szeme...

Van egy dudor a kutyám szeme alatt. Mi lehet a gond? 4 hónapos kölyök kutyáról van szó. (a többi lentebb)

Figyelt kérdés
Még a tenyésztőnél a kennelben a testvéreitől szerzett egy kicsi karcolást a szeme alá, mikor elhoztuk még sebes volt neki, de pár nap után a seb lehullott, alatta tiszta volt a bőr,és lassan kezdett visszanőni a szőr is, úgy két hete pedig lett egy dudor azon a helyen. Előbb azt hittük megütötte játék közben. Pár nap után mintha húzódott volna vissza, de aztán megint megnőtt.A tegnap voltam állatorvosnál, azt mondta ha két héten belül nem tűnik el akkor menjünk vissza és röntgen lesz, hogy lássuk mi is az. A dudor kemény, tehát nem lehet gennyes. Fájni nem fáj neki, engedi, hogy hozzányúljak. Picit mintha mozogna is, ha mozgatom, tehát nem valószínű hogy csontkinövés. Nektek volt már ilyen? Mi volt a gond?

2014. márc. 6. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

nem lehet kullancs?

a kutyám novemberben szedett össze egyet a szeme alá, úgy nézett ki, mint ahogy leírtad, nézd meg hátha

2014. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem kullancs... :(
2014. márc. 7. 00:20
 3/6 anonim ***** válasza:

biztos? :S

mi is nagyon nehezen találtuk meg :S

2014. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha teljesen azon a helyen van, ahol a korábbi seb, két dologra tudok gondolni:

- Begyógyult a sérülés, de maradt a sebben valami minimális genny, ahonnan most megint elszaporodtak, lett egy mini tályog ott - doki feltárja, kitakarítja,ha szükséges, illetve antibiotikumot ad,és gyógyul

- Keloid képződött - a heg túlburjánzott, erre is vannak krémek, amit felírhat a doki, de ennek a felületén nincsen szőr, és ált. élénk rózsaszínű.

2014. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor meglehet hogy az első lesz... Nem rózsaszín és szőr is van rajta normálisan. Egy ilyen beavatkozás mennyibe kerül egyébként?
2014. márc. 7. 23:52
 6/6 anonim válasza:
nekem elég egy hangos szó a kutyának és az nem mozdul, szóval megfogtam a fejét, doki éberen csinálta ezt meg neki, de semmi nyüssz vagy hasonlók, nemvolt gond se, és mivel régóta orvosom, ezért ingyen csinálta.. ha neked is van orvosod, aki félig meddig barát is, lehet ha nem kell kábítani vagy ilyenek, akkor ingyen csinálja, amúgy sztem max 3 ezer lehet egy ilyen kis tisztítás, ha nemkábítják hozzá..
2014. ápr. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!