Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miért nem jön ki egymáss...

Csibe :) kérdése:

Vajon miért nem jön ki egymással a "kis kutyus" és az anyuka? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy kis kutyám és egy anyuka kutyám. Történetük ott kezdődik, hogy nemrégiben még együtt éltek a vőlegényem házánál, azonban az anyuka kutya folyamatosan kiszökött, vemhes lett, s mivel a kis kutyákat már nem tudtuk volna megtartani így ki lett pakolva :( a probléma ott kezdődött, míg az anya a műtét után pihent és lábadozott, a "kis kutyust" el kellett mellőle vinni, mert féltünk, hogy sérülést fog okozni neki. Kb 10napot töltöttek el külön , az anya otthon, a kicsi nálam. Eljött a várva várt nap, mikor már úgy gondoltuk összeengedhetjük őket, mert az anya felépült, igen ám, de a "kicsi" már nem fogadta el. Ha összeeresztjük őket, mardossa az anyja nyakát,morog. Megkérdeztünk néhány kutyatartó ismerőst, találkoztak e már ilyen problémával, ők azt mondták, megváltozott az anya kutya szaga, így a kicsi össze van zavarodva és nem ismeri fel. Én mindezt megértem, de a kérdésem az lenne, hogy van e esély arra, hogy esetleg megbékél a "kicsi" az anyával? Mit tehetnénk ez ügyben? Ugyanis mindketten a szívünkhöz nőttek, és nem akarunk egyikről sem lemondani. :) Előre is köszönöm a válaszokat!!

2014. márc. 8. 12:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem csak játszik, mert régebben is játszottak egymással, de az totál más volt, az teljesen megegyezett azzal amit leírtál, hogy csak a szája hegyével kapta meg az anyját, ez viszont komoly...onnan látom hogy komoly, hogy a kicsinek most lett műtve a szeme,(sharpey -beagle keverék és az összes ráncot örökölte ....:D )és van rajta tölcsér, így az nagyrészt megakadályozza, hogy jobban neki tudjon rontani az anyjának és jobban meg tudja harapni ..


egyébként köszönjük a segítségeteket, a tanácsokat megfogadjuk és próbálkozunk :) remélem eredménnyel :)

2014. márc. 8. 15:25
 12/20 anonim ***** válasza:
Tölcsér? Miért nem ezzel kezdted. Az jó kis konfliktusokat tud szülni. Amelyiken rajta van az ideges, mert zavarja, korlátozza a látóterét, neki megy mindennek. Miért van rajta tölcsér?
2014. márc. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kölyök? Amúgy simán lehet, hogy tényleg játszik, csak rosszul néz ki...ha nem lukadt semelyikük, akkor elég valószínű... majd helyreteszi az anyja.
2014. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A kölyök 19.-én lesz 7hónapos. Szemműtéten esett át, mert kijött mindkét szemén a harmadik szem mirigy. Ez volt a második ilyen műtét, januárban volt neki az első, akkor is kapott tölcsért, mégsem viselkedett így. :/
2014. márc. 8. 17:07
 15/20 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy látni kéne a szitut, nálunk pl. borzasztóan hangosan és látszólag durván játszanak a kutyák.
2014. márc. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

a kicsi kölyök 7 hónapos :)

és nem igazán fogadja el az anyját??:)

tudod, ha a kölyök domináns lesz ,és az anya is az, könnyedén kinyírja az egyik a másikat . egyszerűen mert kutyák! és te csodálkozol a viselkedésükön???

kutyák csibe :) nem emberek !!!

így kutyaként viselkednek!

és az ivartalanított domináns szukák harca soha nem játék!!

2014. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
most azt vettem észre, hogy a pici egyre bágyadtabb, szerintem lázas lett, anyukát egyelőre eltávolítottuk a közeléből. Hagyjuk hagy lábadozzon, aztán majd ha már megjavul a látása, újra próbálkozunk az összeengedéssel. Sajnos nem vettem fel videóra, nem is volt eszemben, de ha legközelebb együtt lesznek felveszem és elküldöm, vagy ide felrakom. Lényegében azért gondolom azt, hogy más a helyzet mint egy kis játéknál, mert a morgása sokkal inkább arra utal, hogy nem tetszik neki az anyja jelenléte. A marakodás pedig foggal történik, és mintha tépné is jobbra-balra. Nekem nem tűnik játéknak. Rengetegszer láttam már őket játszani. Emellett az anyuka kutyus egyfolytában jött oda hozzánk, bújt, hogy segítsünk. Látszódott, hogy rémült. A játékot régen is lerendezte egyedül. Nem lehetséges, hogy mivel a kicsi új helyre került, így most itt ő akar lenni a domináns, és azt akarja, hogy az anya legyen az alárendelt?
2014. márc. 8. 17:19
 18/20 A kérdező kommentje:
a kicsi nincs ivartalanítva, az anyuka pedig nem tűnik domináns típusnak.
2014. márc. 8. 17:20
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát könnyen lehet a korából adódóan, hogy bepróbálkozik, és meg akarja teremteni a helyét a falkában. Sokat segítene a videó.
2014. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
mindenképp felveszem legközelebb! Ezer hálám, hogy így látatlanban is próbálsz segíteni! Nagyon köszönöm :)
2014. márc. 8. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!