Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Stafford Terrierről...

Gerasz88 kérdése:

Amerikai Stafford Terrierről tudtok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 3 hónapos amstafot 1 emeleti panelban lakom tudtok valamilyen tanácsot adni bármi ami kutyával kapcsolatos mert szeretnék tanulni erről a fajta kutya tartásáról bármi érdekelhet !
2014. márc. 9. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Az első és leghasznosabb tanácsom,hogyha semmit nem tudsz a kutyanevelésről ne egy amstaffal kezd,amit csak kaptál,nem is választottad,és van rá esély,hogy vmi szaporított példány.


Vedd fel a fajtamentőkkel a kapcsolatot és ne legyen több hozzáértés hiánya miatt elrontott kutya...Van bőven belőle.


Komolyan írtam,a kutyának és neked is az a legjobb,ha egy felkészült emberhez kerül egy ilyen kutya.

2014. márc. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Olvass sokat a kutyanevelesrol. A lenyeg, sose veressel neveld, eleg, ha raszolsz, vagy ha rosszat tesz, ujsagot sodorj ossze, es azzal neveld. /Nalunk az is eleg, ha csak megfogjuk az osszetekert ujsagot, vagy egy flakont, amitol tart./

Elevenek, eletrevalo kolykok ezek, nem olyan gyakoriak az oroklodo betegsegek.

Kuzdj meg erte, hogy jo kutya valjon belole.

3 honaposan nehogy mar egy menhelyen kezdje az eletet, azzal csak tonkretenned.

Jo helye lesz ott nalad, csak neveld jol. Csodakat meg ne varj az elejen, en olyan sok mindent olvasgattam roluk, aztan idegesitett, hogy megsem hallgat ugy ram, szokik, rangat seta kozben... minden kutya mas, sokszor ki kell tapasztalni, mi valik be nala.

/pl enyem nyakorvben huz, de nagyon. Hammal viszont gyonyoruen jon mellettem./

Szoval nem szabad altalanositani. Sok foglalkozast igenyel.

Enyem kicsikent sosem volt bujos, pedig azt olvasni mindenhol.

Most 14 honaposan viszont mar egy cica, aki allandoan olben lenne, bujik hozzam.

En az elejen feltem tole, mert harapdalt nagyokat belem, hiaba tiltottam. Aztan rajottem, velem volt a hiba, el kellett fogadnom, kozos nevezore jutnunk. Mostmar nagyon szeretem, es o is sokkal ragaszkodobb.

Osszhangba kell kerulnotok.

Ha elkeseredsz neha, hidd el, csak kitartas kell, turelem, veres nelkul /max.rakiabalsz/, es alomkutya valik belole.

Veresre aggressziven fog valaszolni, nagyon vedi magat.

2014. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom A csodálatos kutyadoki c. sorozatot (The dog whisperer), Cesar Milannal. Nagyon sok trükköt el lehet lesni és tényleg működik (pl. ajtóban nyomuló és ugató kutya megfegyelmezése).
2014. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és sokat boldogságot a kutyushoz! :) Csak soha ne hagyd elszemtelenedni, légy szigorú (verés nélkül!!) és következetes és akkor egy tündérbogár lesz belőle :D
2014. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ki mondta,hogy menhelyen kezdje az életét???


Nem egy staffival kell kísérletezni,ennyi az egész.És igenis van örökletes betegségük,egy valahonnan kapott kiskutya esetében pedig bőven van rá esély.Éppen elég bolond staffira hasonlító kutya járkál az utcákon,mert annak is ilyen kell,akinek szobanövény se való.


A legeslegjobb döntés,ha nem önzően azt nézzük,hogy nekem kutya kell,hanem felmérem a saját helyzetemet és tudásomat,és nem a kutyán kísérletezek,hogy tudok-e nevelni vagy sem.

Mert 2 évesen kirakva a menhely elé aztán sokkal jobb lesz neki,tele viselkedési problémákkal...

2014. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!