Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog rám a kutyám. Mit...

Morog rám a kutyám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ha valami rosszat csinál, leszidom. Ilyenkor elkezd morogni meg kapkodni. Na most ha visszakiabálok akkor folytatja a morgást. Ha nem csinálok semmit és otthagyom akkor azt hiszi hogy ő itt a főnök.

Mit tehetnék ez ellen?



2014. febr. 11. 04:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán vmilyen más módon(nem biztos h minden estben megoldható)Túl kell járnod az eszén,megelőzni a lehetséges bajt okozási lehetőségeket.De tudom vhogy tisztázni kell ki a falkavezér.(kutyakiképző?)
2014. febr. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Sosem voltál neki falkavezér. Persze most jól le fog hurrogni az ööszes "utyi-mutyi-kutyi" nevelési "elveket" valló kutyatartó (nem gazda, csak "mit hoz nekem?" a kutya szemszögéből.

A kutya falkaállat. Mint ilyen, pontosan fel tudja mérni az erőviszonyokat, alá- és fölérendeltségi kapcsolatokat családon belül az emberek között is. Pontosan tudja, kia falkavezér. Ha ilyet nem talál, ő maga lesz az.

Figyeld meg, ha az egyik családtak kiabál egy kutyával, le sem tojja, de ha a vezéri pozició birtokosa csak ránéz, azonnal tudja hol a helye.


Vagy megszerzed a falkavezérséget, vagy előbb utóbb megharap, vagy mindig az lesz amit ő akar.

Ettől még nagyon szeret téged, de nem állsz felette a rangsorban.


Amikor németjuhászom volt, még az elején megoldottam erőből a kiprovokált konfliktusait, idejében, amikor a fizikai erőfölényem még megvolt. Nem, nem vertem meg, a verést nem tudja értelmezni, legfeljebb el akarja kerülni.

Amikor az ilyen visszamorgós odakapós korszaka volt, én is elkaptam. Kicsit megemelni a nyakbőrénél, megrázni (kölyökkorban bevésődött fenyítés, az anyja szokta így helyre tenni), aztán ha még kapkod, egy _határozott_ mozdulattal a nyakánál lenyomni a földre, kutyául ez a behódoltatás. Ezt nem lehet rosszul csinálni, ha nem tudod megtenni, vége a maradék tekintélyednak is. Ja, és sose indulatból, haragból, pánikból. Ennek a kommunikációnak eyszerű, de határozott tényközlésnek kell lennie: "én vagyok a főnök. pont. van kérdésí? nincs? köszönöm" kb ennek kell lernie benne.

Lenyomni és ott tartani. Másodpercek alatt lehiggad, ha érzi, addig nem tud mozdulni, ameddig te nem akarod.

Nálam ez bevált, nem sokszor volt szükség rá... utána se morgás, se kapkodás, de valamelyik kedvenc lábtörlőjét, rongyát, játékát kegyetlenül lebüntette, amikor úgy vélte, nem látom. Ezt ráhagytam, hadd legyen alatta is valaki a rangsorban.


Későbbiekben ha játszottunk, olyan nem volt hogy a végén ő győz. Nagyon látványos műharaggal volt képes verekedni, a jelképes harapásait úgy adagolni, hogy még a bőrömön se látsszon... de sosem nyerhetett. Ha valamin huzakodtunk (kötéldarab, rongy), kínosan ügyeltem rá, hogy ne tudja erővel elvenni. Ha vége volt a játéknak, elkérhette, és megkapta. Fent kellett tartanom a gazda mindig erősebb (okosabb, ügyesebb, stb) imázst, hogy meg se forduljon a fejében rápróbálni a falkavezérség megszerzésére.

2014. febr. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez egy másik szempont: ha morogna rám a kutyám, arra gondolnék, hogy eléggé rossz a kapcsolat közöttünk.


Én nem voltam híve soha a kemény kutyanevelésnek.

Amit elértem az enyémnél az kb a rengeteg közös játéknak, közös programnak köszönhető.

Gyakran járok parkba a kutyámmal, ahol tényleg mindenféle párosítás/jelenség megfigyelhető.


Sok olyan gazdi van, akik lejönnek, kénytelen kelletlen elvannak... azok a kutyák nem érzik szerintem, hogy tartoznának valakihez, igazán részt vesznek valamiben, a gazdival. Éreztetni kell a kutyával mindíg, hogy ő is a csapat tagja, a "játék" résztvevője, bármit csináltok.

Én így tettem az enyémmel kiskora óta, és nagyon meghálálta magát a dolog.


Nyilván ez nem minden esetben megvalósítható. De sokszor azért engedetlen, pimasz a kutya, mert valahogy nincs meg az a kötődés, amit az őszinte, érdeklődő foglalkozás ad.

Az eb pedig megérzi, hogy tiszta szívből játszol e vele, vagy csak úgy vagytok.


Tehát, miután én így látom, ezért én több, illetve minőségibb foglalkozást javasolnék.

2014. febr. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kapcsolaterősítő, bizalomépítő céllal.


Bár, lehet egy jó kutyaiskolában jobban rálátnak a helyzetre, illetve hogy hogyan is vagytok pontosan.


Mert lehet hogy több szigor rossz lenne, illetve az is, hogy a több foglalkozás lenne olaj a tűzre.

2014. febr. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy szerintem olyan kutya nincs aki főnöknek hinné magát, max olyan aki nem tudja bizonyos helyzetekben, vagy soha hogy hol a határ.


A falkalét pedig szerintem abban nyilvánul meg inkább, hogy egyedül nem sokra mennének a természetben... ezért alkalmazkodnak, idomulnak mindíg a "csapathoz" amelyben élnek.


Éppen ezért, ha gond van egy kutyával, mindíg a gazdit kell előbb megvizsgálni, mert a főnökök mindíg az ember, valójában. Az ösztönkezelés pedig egy más téma, de arról is több, pontosabb infót hallhatsz normális kutyasuliban.

2014. febr. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Falkában pedig, a falkavezér nem azért "keménykedik" a többi fölött, hogy megmutassa ő az úr, hanem mert nekik az erőfitogtatás az, amivel a szaporodás, táplálkozás jogát kivívhatják.

--> ez pedig megint csak ösztön, a két legdominánsabb.


De mivel mi nem szándékozunk szaporodni falkán belül, ezért kicsit ellentmondásos nekem ez az egész Cesar Millanos sztori... kb olyan mintha félig értene a kutyákhoz, félig meg marhára hülye lenne hozzá. :D

2014. febr. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha rád morog, ne hagyd. Válj falkavezérré. Kezd ott, hogy egy ilyen morgásnál megfogod a grabancánál és jól megrázod, morogj is mellé. Nagyon meg fog lepődni. De ha mégsem és tovább folytatja a morgást, akkor nyomd le a földre és tartsd ott, ameddig meg nem adja magát. Ezt onnan látod, hogy elernyed, nem mozog és némaságig elcsöndesül. Ameddig még ficánkol a kezed alatt, vagy bármiféle hangot add ne engedd fel. , ha kitartóan a földön tartod, akkor tudni fogja, hogy nem fogod feladni, neki kell.


Ha ez megvan akkor kezdd el kőkeményen megmutatni, hogy ki a falkavezér. Rengeteg erre vonatkozó írást fogsz találni az interneten, hogy mit és hogyan kell tegyél ahhoz, hogy a kutya ne féljen, hanem tiszteljen.


Sok sikert kívánok!

2014. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:

A földre nyomást sajnos el lehet rontani. Jó módszer..de csak jól alkalmazva.

Én azt mondanám, inkább keress fel egy kiképzőt, ha nem vagy benne biztos.

A leggyakoribb hiba, ahol elrontják a gazdik, hogy rosszul értelmezik a kutya reakcióját. Mikor lenyomsz egy kutyát, az általában elkezd vergődni, fel akar állni...majd következik egy ellazulás, szapora lélegzetvétellel...ami az erőgyűjtés általában. Ekkor sok gazda elengedi a kutyát, hiszen ellazult...a kutya viszont nem adta meg magát. Ez akár többször is ismétlődhet. A megadásnál pedig, ha nem veszed észre, és továbbra is ott tartod, akkor a kutya azt nem érti majd, hogy miért nem engeded végre fel, hisz ő megadta már magát.... Ha hamar felengeded, akkor nyilván a kutya nyert. Inkább keress egy szakembert, mert ha tovább romlik, baj is lehet...

2014. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van! A lenyomás egy jól működő módszer és a kutyának a saját nyelvén adod tudtára, hogy mi a helyzet, de nagyon sokan nem jól csinálják és ha elrontod többet ártasz vele mint gondolnád. Először inkább ne ezzel próbálkozz.

Ja és kérdező ne visszakiabálj a kutyának, nem kiabálni kell hanem nyugodt, kicsit emeltebb de mindenképpen határozott hangszínnel rászólni.

2014. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!