Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a játékos...

Hogyan szoktassam le a játékos harapdálásról?

Figyelt kérdés

Játékos kutya nagy és éles fogakkal. Felugrál és harapdál, néha elég durván. A felugrálással már haladunk, de a harapdálásról csak nem tudom leszoktatni :/ Mindig elveszem ilyenkor a kezem, rászólok erélyesen hogy "Cssssss!", néha oldalba is bököm egy kicsit. Ilyenkor lenyugszik, de 1 óra múlva megint harapdál...


Játéka van, sokat sétálunk, játszunk és fiatal felnőtt kutya.



2014. márc. 9. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont nem írtad mennyi idős.

A lényeg,hogy ezt következetesen folytasd,és legyyen lehetősége mást rágni.A szárított malacfül meg ezek jók erre a célra,finom is és rágni is tud.

Amikor téged megharap,rászólsz és ott hagyod.Minden esetben.

Ki fogja nőni előbb vagy utóbb,mindenkinek a kölyök-kamasz kutyája harapdál,amint felnő pedig abbahagyja.

Az enyém is harapdált,mert így ismeri meg a világot,most már lassan 3 éves és már 1,5 éve lenyugodott.A harapásról viszont leszoktattuk még az elején,így minket sosem harapdált.

2014. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én kiskutyám most 10 hetes, és ö is állandóan a kezem harapdálja..volt olyan is h az arcomhoz ugrott és ott akart harapni..de olyankor rászolok h fujjj es abbahagyja, van h el is szégyenli magat :D de kb 10 perc mulva megint elkezdi..de csk akkor ha játszik...am meg állandoan nyalogat :)
2014. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már többször leírtuk, hogy nem leszoktatni kell, hanem más irányba terelni. Rágókát adni neki, vagy valamivel lekötni a figyelmét.
2014. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
de ha te játszol vele, akkor véletlen a nagy játék hevében odakerülhet a kezed is..
2014. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam a pontos korát, mert menhelyes kutyus :) 1 éves minimum, de 2-3 is lehet...


Adtam neki rágócsontokat is (bőr), de azt fél óra (nem vicc) bedarálja. 2 gumijátékot és 1 teniszlabdát szétszedett. Van még egy sípolós köteles plüss játéka, az bírja a strapát, azt is sokat nyüstöli.


Egyébként nagyon jó kutya, semmit nem rágcsál meg a lakásban, ami nem az övé. Ezzel a harapdálással az az érzésem, hogy előzőleg nem nevelték meg rendesen és ezért csinálja (kóbor kutyus volt, de szerintem megszökött valahonnan tehát volt már életében gazdája).

2014. márc. 9. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért nem kell mindent "babusgatással" elérni. A harapás nagyságától függően egy atyai pofon és kész is. Ha még ott is hagyod utána még jobb. Ha kutyákkal játszik, ők is odacsapnak neki,ha durva.
2014. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Haha, oké, köszönöm :D
2014. márc. 11. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!