Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek sétáltatásnál?

Mit tegyek sétáltatásnál?

Figyelt kérdés
Most vittem nem rég a kutyámat tényleges sétáltatásra. Ez egész jól ment, de amikor egy kutyás házakkal teli részhez értünk, és elkezdtek ugatni, megijedt és vissza fele ment. Ez normális vagyis meg fogja szokni, csak gyakrabban kéne arra vinnem, vagy van valami módszer ahogy segíthetek neki, hogy ne féljen?

2014. márc. 9. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Biztasd és mondd neki, hogy semmi baj, ha kell adj neki jutifalatot. Még szokatlan neki az ilyen helyzet, ha rendszeresen viszed és magabiztos vagy mellette akkor hamar megszokja :D
2014. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor nem nagy baj hogy megszeppent kicsit :D Úgy spurizott visszafelé szegény. de majd vinni fogok valamit :)
2014. márc. 9. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Vigyél magaddal jutifalatot, vagy ha van olyan játék, labda, amit szeret, akkor azt és elterelve a figyelmét, vidd el a bajos résznél. Persze még azelőtt tereld el a figyelmét, hogy megijedne.
2014. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha gögyörészel neki magas C-ben, hogy "semmi baaaaj", akkor azt fogja megszokni, hogy ha ugat egy kutya, akkor félnie kell és hátrálnia....

Ezzel dicséred a kutyádat!

Legyél határozott, és vidd arra sokszor, és csak menj előre, menj. Képzeld el, hogy te vagy Batban, vagy Superman vagy ilyesmi, és olyan határozottsággal menj, a kutya eleinte biztos ellenállni fog, de nem lesz semmi baja, jönni fog utánad. :)

2014. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
1 válaszoló .. te nagyon el vagy tévedve ! Már akartam írni hogy akkor ha fél akkor megdicséred jutifalatot adsz neki de látom hogy valaki ért a kutyához!!! 4. válaszoló mondott helyes megoldást!! NE törődj vele!!! menj úgy ahogy normális helyen szoktál
2014. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

Első vagyok

Képzeljétek nekem bevált és nem fél a kutyám sőt vissza se ugat!

Pedig ugyan ezt csinálta mint a kérdező kutyája...

Az, hogy ezt ti elutasítjátok még lehet, hogy hatásos...

2014. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, meg fogom próbálni mindet, egy kicsit sikerült előrébb menni az 1. válaszoló tanácsa szerint, de amikor a kutyához értünk ( mert le volt láncolva) akkor megállt, és ment volna vissza felé. De még egyszer köszönöm mindenkinek. Ha van még valami tanács szívesen elfogadom!
2014. márc. 10. 16:11
 8/9 A kérdező kommentje:
negyedik válaszoló : Megpróbáltam a javaslatod, de nem nagyon sikerült, mert megállt mert megijedt amikor a kutyák ugattak. Próbáltam előre menni, de ellenkezett, fojtani meg nem akartam, mert lehet hogy rossz néven veszi, vagy nem tudom... valami tanács?
2014. márc. 11. 14:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Visszaírtam az üzidre, remélem tudok segíteni! Ha bármi más kérdésed lenne, azokban is próbálok segíteni!

Van már úgy 10 éves tapasztalatom a kutyák terén, csak tán hasznát is tudom venni, igaz nem vagyok kiképző DE sokaknak segítettem már kisebb-nagyobb ügyekben! :)

2014. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!