Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám hozzászoktatni...

Hogyan tudnám hozzászoktatni a kutyát hogy póráz nélkül is kövessen sétáltatásnál?

Figyelt kérdés
Most 2,5 hónapos.Kis Beagle.Még nem sétáltattam soha,de szeretném hogyha nem kéne neki póráz valahányszor sétálni megyünk.Viszont ha megszökne az nagyon gáz lenne.A behívásra odajön hozzám,de egyszer kivittem az utcára (szerencsére nem ment el) és ott nem akart odajönni hozzám,hiába hívtam,a szagok jobban érdekelték.

2013. jan. 1. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp keress fel egy jó kutyasulit, ahova járhattok oviba. Olyat válassz ahol a kutya-gazda kapcsolat áll előtérben és ennek következtében persze a behívásra is nagy hangsúlyt fektetnek. Vagyis olyat, ahol minden foglalkozás póráz nélkül zajlik!

Egyedül, tapasztalat és tudás nélkül nem fogsz tudni egy beagle-t úgy nevelni, hogy minden körülményben teljesen kontrollálható, behívható legyen és ezt sajnos minden kicsit is hozzáértő megerősítheti. A beagle egy nagyon kemény fajta, következetes és erős kezű szigorú gazdát követel!


Alapvetően a póráz nélküli sétának a két kulcsa a kutya megfelelő kötődése a gazda felé és a 100%-os behívhatóság. A behívás nem tanítás, ez tekintély alapú. Ha nincs meg a kellő tekintélyed, nem fog komolyan venni téged a kutyád, ha jobb, érdekesebb dolgot talál, nem fog bemenni sem hozzád.

2013. jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben osztom az első válaszoló véleményét. Annyira fontos az amit ajánlott, hogy a mostani csip rendszerrel össze is kötném azt, hogy minden kutyának és a gazdájának részt kellene venni egy alapvető oktatáson.

Megszűnne a gazdik pórázon való rángatása, a verekedések a kutyák közt. És a kutyákat mindjárt kutyaként kezelnék, a kutyák pedig a gazdát elfogadnák vezérnek.

2013. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetertek az elso ket hozzaszoloval. Ket kiegeszitest tennek csak. Egyreszt a beagle szamara a hagyomanyos kepzes kevesse mukodokepes mivel az ilyen eroalapu kepzesnel ok inkabb makacssaggal reagalnak.

A masik h a kutya-gazda barat iskolakban 6 honapos kor elott nem kezdik meg a tanfolyamt, de addig erdemes volna vele kutyaoviba jarni, ahol megalapozzak a kotodest.

Az Alfa kutyaiskolaban van ingyenes kutyaovi, ha gondolod keress ra a neten, tobb helyen is vannak mar (ujbuda, csepel, angyalfold, gyor)

2013. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kutyasulira nincs pénzem, a kutyát is kényszerből kellett vállalnom(hagy ne részletezzem),de azóta nagyon megszerettem.

Kár hogy egyedül nem tudom maximális engedelmességre nevelni.

2013. jan. 1. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz pár tippet, ami segithet:

[link]

2013. jan. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
apám, de király ez a kutyaduma..köszönöm szépen
2013. jan. 3. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!