Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most a kutyámmal vagy velem...

Most a kutyámmal vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves pulim , aki nagyon játékos és ugrálós. Az van , hogy szeretném feldobni a napjait valami jó kis játékkal,csak már jó ideje ugynanúgy viselkedik.

Szóval : Eldobom neki a játéklabdáját , és utána is szalad , elkapja de hiába guggolok le , hívom vissza , (állva is) odajön , majd meggondolva magát visszafordul és futkos vele. Ha odamegyek elszalad , ha elvenném tőle akkor úgy mozgatja a fejét , hogy ne tudjam visszaszerezni.

Nem reagál semmi jelzésre , ha elmegyek onnét és bezárom a kaput akkor otthagyja és szaladna hozzám.

Ha visszamegyek akkor újra felkapja és otthagy. Vagy mellettem jön de nem ereszti.

Próbáltam kutyanasival is elhappolni tőle , de arra se reagál sokat.

Hogyan játsszam vele ?

Mi lehet a gond ?

Tudnátok tanácsot , ötletet adni ? Nagyon örülnék a segírségnek.

Köszi előre is !

:)

Ja és egyébként hány évig él egy puli, ill. puli-pumi keverék ? Őt még 2008-ban kaptam tizedik szülinapomra , nem sokat ismertettek felőle :)



2014. márc. 9. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg egy másik labdát cserébe felajánlasz neki. ha eléred, hogy csak a közeledbe hozza az eldobottat, már dobhatod a nálad lévőt. ha rájön, mit akarsz, egy idő után már csak akkor dobod neki, ha egészen közel hozta a másikat.
2014. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Az is jó ha több kutya játszik együtt (amennyiben szoktad sétáltatni, közösségbe vinni) mert a másik labdája mindig érdekesebb.
2014. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a mi puli kutyáink is ilyenek :D de én nem tudtam nekik mit csinálni, rájuk hagytam :P eldobom nekik a labdát, és várok...:D
2014. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt akarja, hogy kergesd...:)

terelőkutyák imádnak ilyet játszani, enyém is ezt csinálja.

Ha eldobod neki, és azt akarod, hogy hozza vissza, legyen egyértelmű. Ha más játékkal kergeted, és mondjuk labdával apportoztok, az is jó. Vagy másik labdára, vagy tényleg érdekes jutifalira lenne érdemes elcserélni (vagyis nem keksz, hanem párizsi, sajt vagy virsli)

2014. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam javasolni, hogy két labdával játszatok :-)

Az egyiket eldobod, értemegy, szalad vissza hozzád, amikor aránylag közel van, megmutatod neki a másikat. Erre a szájában lévőt leteszi, ha nem is azonnal. Eldobod a másik labdát és felveszed, amit visszahozott. Aztán egyre közelebb csalod a másik labdával. Néhány hét után már nem lesz szükség két labdára.

2014. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
en 3 labdaval jaszok egy kutyussal aki ugyan ezt csinalja, de megtanithatod neki az ereszd vezenyszot…jutifalattal….ha ezt megtanitos el fogja ereszteni mikor visszajon hozzad a labdaval es dohatod ujra:))
2014. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!