Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (kutyámmal kapcsol...

Mit tegyek? (kutyámmal kapcsolatos, bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Nos...Tavaly kaptam egy kiskutyát,de nem érzem azt a nagy kötődést köztünk,mint amit kellene. Mintha nem is az én kutyám lenne. :"-/ ez engem nagyon aggaszt. Hiába adok meg neki mindent,szeretem,de valahogy mégis kevésbé ahhoz képest amit kéne. Mit tegyek? :/


Nem szeretnék utálkozó kommenteket,csak olyanokat,amik a kérdésemre adnak választ!


2014. márc. 1. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy telik egy napotok? Mit teszel azért, hogy a kutya ténylegesen kötődjön hozzád és vezérnek tekintsen?
2014. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Kezdj vele játszani és tanítsd meg dolgokra :)Dögönyözd meg azt szeretik :) Talán akkor te is jobban kötődsz majd hozzá :)
2014. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
járunk kutyasuliba,hosszú sétákra stb. Sokat játszom vele :// De lehet velem van a gond... :"(((( Nemtudom milegyen.. nemszeretném azt,hogy boldogtalan legyen... mert Ő jobban kötődik hozzám,mint pl. én hozzá... Tudom,hogy ez így csúnyán hangzott de sajnos nemtudom már milegyen. :"/ Őt nagyon féltem :s
2014. márc. 1. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez elég fura hisz sokat vagytok együtt.. :( Gondolj arra, hogy ő mindennél jobban szeret, feltétel nélkül! Lehet kell neked még egy kis idő hogy kialakuljon a kötődés. :) Hisz nem egy gyors folyamat..
2014. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy az adott kutya és az ember között nem alakul ki az, ami más kutyával igen. Az is lehet, hogy még fiatal vagy és akkor úgy érezted, nagyon akarod a kutyát, de időközben kiderült, hogy mégsem jelent olyan sokat a számodra. Ha élvezed a vele töltött időt, akkor ez nem baj, attól még lehet boldog a kutya, hogy a gazdája nem "szerelmes" belé, emiatt ne legyen bűntudatod.


Ha változtatni szeretnél, azt javasolnám, próbáljatok ki valami újat, vigyél olyat a kapcsolatba, amit te nagyon élveznél és hátha a kutyának is tetszene.

2014. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az 5-öshöz.

Én sem kötődöm úgy a kutyámhoz, mint a kezdetekkor reméltem, még sem gondolom, hogy bármilyen hátránya származna ebből, hiszen vannak azért olyan tevékenységek, amiket szeretünk együtt csinálni.

Próbáljatok ki új dolgokat, sportokat, és ha valami nagyon megtetszik neked, és a kutyád is szereti, akkor az sokat segíthet ezen. De nem érdemes ezen görcsölnöd, ettől még lehetsz jó gazdája a kutyádnak.

Ha felhívod a figyelmedet a kutyád jó tulajdonságaira, és növeled a fizikai kontaktust (simi, dögönyözés), az is erősítheti a te kötődésedet.

2014. márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt szíveddel kell érezni. Pl hogy nagyon sajnálnád ha beteg lenne. A kutyák sajnos nem élnek sokáig. Sokukat csak kinozzák. A tiédnek jó helye van. Aludj vele. Tvzzetek együtt. Vegyél rá kis ruhát. És mosolyogj rajta őszintén hogy milyen cuki. :) Ő is egy kis érző lény csak állat személyében. Amikor pár órára nem lát téged és csóválja a farkát és a füleit lelapítja és pitizik hozzád akkor érezned kellene hogy mennyire kedvel téged. :) És várt. :) Kicsit babázz vele. Pl aludjon az öledben miközben simogatod. :)
2014. márc. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az együtt töltött időt, a kutyasulit, sétát, játékot élvezed vele? Tehát csak az a "baj", hogy az üres időkben nem lógsz a fenekében, nem mész oda gügyögve simizni? Mert ez nem baj, a kutyának is kell magánszféra, sőt :)

Ha az együtt töltött időben nem jut eszedbe a fenti kérdés, akkor semmi baj :)

2014. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet annak, hogy nem kötődsz a kutyádhoz. Én sem kötődtem az enyémhez (az egyikhez), nem volt jó a kapcsolatunk. Abszolút nem hallgatott rám, nem szerettem vele kimozdulni, és azon is elgondolkodtam, hogy visszaviszem a tenyésztőhöz. Erre még rátett az is, hogy egy olyan kutyasuliba sikerült elmennünk, ahol csak még tovább romlott a kapcsolatunk, és már nagyon szörnyű dolgokon kezdtem el gondolkodni...


Aztán otthagytuk a sulit és elkezdtem átalakítani a napjainkat. Próbáltam csak úgy ellenni vele, játszani, vagy csak adni neki egy jutifalatot, mikor kimentem hozzá. Illetve elkezdtem kézből etetni, és csak séta közben kapta, ha rám figyelt, vagy itthon, tanulás közben, tehát valamilyen feladatra. Ez egy híd volt közöttünk, mert innentől kezdve javult a kapcsolatunk. Ő jobban figyelt rám, jobban kötődött hozzám, ezáltal én is jobban megszerettem őt és kezdtem kötődni hozzá. Szépen lassan rendeződött a kapcsolatunk.


A tenyésztő is sokat segített, ő is mondta, hogy sokszor idő kell, míg kialakul a kapcsolat kutya és gazdája között.

2014. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Szerintem a kutya szeret Téged, csak Te nem szereted őt. Ezen nem fog változtatni az iskola sem.
2014. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!