Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten vagy környékén...

Paintball kérdése:

Budapesten vagy környékén ismertek olyan állat dokit, aki Dobermann fülkúpírózást vállal még?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Magyarországon nem legális, tehát sehol nem fogsz találni.
2014. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Barátkozz meg a gondolattal, hogy a te dobid is tacsifej lesz. Az enyém is az.

Egyébként akármennyire illegális, a legtöbb doki megcsinálja. Nekem is megcsinálták volna, eü-okra hivatkozva, bár én nem kértem. Egyrészt, mert már idős hozzá, másrészt meg majd megszokom így is.

Ha mindenképpen meg szeretnéd csináltatni, kérdezz rá, hogy ha eü problémája van, vállalja-e a kedves doktorbácsi/ néni.

2014. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá dobis fórumokon , biztos tudnak majd ajánlani dokit.

Szerettem volna én is dobit, de nem vizsla fejjel. Így lemondtam róla.....

2014. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én csak olyat tudok, aki embernek kupírozza, na, az nem jó? Vagy magatoknak nem szeretnétek???


Ennyi idióta b@rmot.

2014. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó... Nem tudnám neked megmondani, mára hány tízezer forint van rajtam tetoválásban. Egyéb kérdés?

Mellesleg nem is olyan rég a kutyákat is tetoválási szám alapján azonosították. Hidd el nekem, brutálisabb egy bódításban végzett tetoválás, mint egy altatásban végzett lézeres fülműtét. Később a kutyát semmiben nem zavarja, mert fiatalon csinálják, szinte fel sem tűnik neki.

Bár minek is magyarázok?! Az ilyenek sajnos csak azt látják a dologban, hogy "jajj szegény kutya", a másik oldalt nem. Vágatlan füllel egy DOBERMANNt nem vesznek komolyan, sőt, mivel inkább aranyos, úgy is állnak hozzá az emberek, ami nagy hiba! Ha érdekel, kifejtem mik az előnyök és a hátrányok.

2014. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is sokkal jobban tetszik vágott füllel, nem erről van szó... Arról van szó, hogy ez csak az emberek hóbortja. Ha levágják a kutya farkát, mert baromi sérülékeny, extra könnyen törik, stb., az megint más.


De ez a fülcsonkolás kb. olyan, mintha minden szőke gyereken fültágítást végeznének, merthogy azzal nem lesznek olyan nyápic kinézetűek.


A tetoválásaidhoz meg gratulálok (nem cinizmus, tényleg), de azzal önszántatból okozol magadnak fájdalmat. A kutyát senki nem tudja megkérdezni, szeretne-e csonkolt fület :D


Aki meg hegyes fülű, tekintélyt parancsoló kutyára vágyik, az választhat nyugodtan német juhászt. De ott van pl. a rottweiler, szerintem a lógó fülei ellenére is elég tekintélyt parancsoló.

2014. márc. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja és azért volt a heves kitörés, mert kiakadtam, hogy a tiltás ellenére IS ennyire ragaszkodnak hozzá egyesek.
2014. márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Köszi a gratulációt:) Németjucim is van:)

Egyébként a dobi füle is sérülékeny, pont úgy, mint a farka. Játék közben nem egyszer vérzett már, viszont mivel nem lehet, én nem csináltattam meg. Mostmár kicsit bánom, mert így a kutya cuki külsővel néz zsákmánynak pl gyerekeket, és mivel kölyök és aranyos, a szülők röhögve nézik, meg küldik rá a gyereket, ami később nem biztos, hogy egészséges lesz.

Amúgy a csonkolás nem zavarja őket, nem is veszik észre, maximum a kötözgetést, azt viszont, hogy 2 naponta pucolom a fülét (egyébként begyullad)az enyém utálja.

Persze ez már tök filozófiai eszmecsere. Aki meg akarja csináltatni, úgy is meg fogja (legfeljebb nagyobb eséllyel adja a kutyáját egy hentes kezei közé), aki meg nem, az nem.

Azon kéne inkább állatvédelmi szempontból pattogni mindenkinek, hogy Józsibácsi a szomszédban ne szaporítsa halálra a disznóólban élő franciabulldogját vagy ne áruljanak expresszen extramini-toycsivavát, ne verjenek agyon kutyákat és különben sem kell az mindenkinek...

Vagy ne kellett volna kifiztnem x tízezer forintot egy dobermannkölyökért, akit az élete első 5 hónapjában egy KÁJ-jal tartottak egy kennelben... Mert a tenyésztő nem vásárolta vissza, a gazdi meg felelős, mert neki arra kell a kutya, hogy este kiengedje és őrízze a portát...

2014. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Azon kéne inkább állatvédelmi szempontból pattogni mindenkinek, ...."


És pattognak is szerencsére az emberek. A sok értelmi fogyatékos mellett azért egyre többen döntenek örökbefogadás mellett minthogy pl. expresszen vásároljanak kutyát. De ez már nagyon off :D

2014. márc. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

,, Aki meg hegyes fülű, tekintélyt parancsoló kutyára vágyik, az választhat nyugodtan német juhászt. De ott van pl. a rottweiler, szerintem a lógó fülei ellenére is elég tekintélyt parancsoló.''


Egyik se kéne még ingyé se!

Nj.-m volt, 9 évesen halt meg. ( sajnos elég hamar ) Munkára vettük tenyésztőtől. Hét évesen már nem tudtam dolgozni vele mert rákos lett. A füleivel meg állandóan dokihoz jártunk. Mindig odacsapta valamihez a lapát füleit, ez által vérömleny keletkezett mind két fülében. A legyek nyaranta mindig ki ask arták kezdeni.....

Mond csak hagytál már ott a dokinak több tízezret csak a fülek miatt?


Most vágott fülű kutyám van. Elmúlt tíz éves, aktívan dolgozik, és köszöni szépen jól van. Soha nem volt beteges, nem mászkálok évente vérömlenyt szívatni a dokihoz, és nem kell rovar riasztóval kenegetni a füleit. Jaah! A pénztárcámról nem is beszélve. Sokkal vastagabb mint régen.

Nagyon sajnálom a volt kutyámat, mert kiváló képességei voltak, csak rövid ideig volt velem. Mai napig hiányzik. De nj.-t soha többé nem veszek.

Nem érdekel ha le leszek pontozva, vagy leállatkínzózva, amíg látom a kutyámon, hogy boldog amikor jöhet melózni addig vinni fogom. ( igen igen, megsértődik ha a párját viszem és nem Őt )

2014. márc. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!