Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság, mindent...

Szobatisztaság, mindent megpróbáltam, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves yorkshire terrier-csivava keverék kiskutyám, november óta van nálam. Az első pár héten pelusra végezte a dolgát, utána vittem le sétálni! November óta körülbelül 4-5ször végezte lent a dolgát, a pelust meg széttépi amikor egyedül van itthon. Napi 4-5ször viszem le sétálni. Tegnap vettem neki almot, hogyha már lent nem, akkor legalább abba végezze a dolgát, de kikaparja a tálcából... Mit tehetnék, mert a szüleim már nem nagyon tolerálják, hogy mindenhova oda piszkít! Köszönöm szépen előre is a válaszokat és a segítséget!

2014. márc. 11. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz minden alatt? A pelus, és az alom a lehető legrosszabb amit tehetsz. Ha fent végzi el a dolgát, és csak utólag veszed észre, akkor szó nélkül takarítasz (lehetőleg ecetes vízzel, mert ez elnyomja az ammónia szagát) Ha előtted történik a dolog, akkor tiltod és szaladsz oda vele ahová szeretnéd, ha végezné a dolgát, tehát kertbe, vagy az utcára. Az alom, és a pelus csak arra jó, hogy összezavard vele a kutyát, mert ő csak annyit ért a dologból, hogy egyszer lehet a lakásba piszkítani, egyszer meg nem.
2014. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Firestorm ***** válasza:
100%

Vedd fel a pelenkát és az almot is.

Ébredés,evés után le kell vinni lehetőleg 2-3 óránként.

2014. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindent vagyis, levittem a kakiját egy füves részre, hogy hátha majd a szag hatására beindul benne valami, amikor csak tudom óránként leviszem, de amilyen kis rafinált inkább haza hozza.
2014. márc. 11. 13:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Vettem neki ilyen helyhez szoktató sprayt is. Az mennyire lehet hatásos, ha lent befújok vele egy területet? Vagy érnek ezek egyáltalán valamit?
2014. márc. 11. 13:04
 5/9 Firestorm ***** válasza:

Nem tudom mennyit érnek,egy próbát megér.

Az én kutyámra akkor jön rá a nagy wc legtöbbször,ha elkezdem mozgatni,futni vele,játszani bármi mozgás és arra rá kb 15 percre már megy is wc-zni.

2014. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de a lehető legsz****rabb módszereket próbáltad. Pelenka, alom KIDOB! A kutya nem azt veszi le, hogy oda kell hanem hogy az egész lakásban lehet. Amíg azok vannak, addig mindig be fog pisilni/kakálni, ez nem szobatisztaság. Hogy mit tegyél? Vidd le, fél évesen akár 3-4 órára a jó időben. Nem jöttök haza amíg nem végezte el a dolgát és kész! Addig legyetek lent ameddig csak kell. Ha siker, akkor örömóda, jutifalat, ujjongás. Ennyi.
2014. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem lesz szobatiszta, ha nem csak megengeded neki, hogy a lakásba piszkítson, hanem el is várod tőle. Elpazaroltad ezt a négy hónapot, kezdheted elölről az egészet. Pelenka, alom kidob, kutya levisz, nagyon gyakran, késő este, kora reggel is, ha mégis becsinál, nem szabad megbüntetni.
2014. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mony ***** válasza:
Kint hatalmas dicséret minden alkalommal és jutalomfalat. Bent meg csak akkor szabad letolni,ha rajta kapod és rögtön rohanás le vagy ki. A jutifalat és az örömmámor,mikor ügyes csodákra képes.
2014. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 11 hetes,probálkoztam a pelenkával én is de nem igazán volt sikeres.Én azt figyeltem meg nála is amit a többiek is irtak elöttem .Közvetlenul ébredés után pisil,ilyenkor mindig kiviszem a kertbe azonnal elvégzi a dolgát.Evés után röviddel kakil azt ki kell várni fél ora kb,elég körulményesen választ helyet és érdekes hogy a kertben is csak az elökertben kakil.Napközben gyakran kiviszem minden alkalommal pisil,azt nem mondom, hogy egészen szobatiszta mert nem magátol akar kimenni de biztosan eljön ez az idö is,éjszaka alszik hajnali 4 és 5 között viszont ébreszt nem piszkit a háloba akkor nincs mese kelni kell, elvégzi a dolgát és jövunk is be,Probáld meg igy te is ha van rá lehetöséget ,persze meg kell dicsérni mindig ha produkál valamit.Lehet,hogy neki több idö kell arra ,hogy elvégezze a dolgát ,talán elvonja a figyelmét valami más mikor sétálsz vele.Picit tovább maradj lent vele.Sok sikert :)
2014. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!