Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom kivinni majdani...

Hogyan tudom kivinni majdani (pedigrees, chippelt, oltott. ) Amerikai Staffordshire Terrier kiskutyámat Angliába?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy mivel Angliában tiltott fajták, ezért a behozataluk a kutyára nézve (is) veszélyes lehet, elkobozhatják, elaltathatják . A kiskutyák májusban fognak születni, mikor mennyi idősen szállítható már? Aki tud segíteni írjon nekem légyszi!

2014. márc. 11. 18:28
 1/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha tényleg tiltott fajta (ennek most nem néztem utána), akkor sehogy. Simán visszafordítanak a határról.

Ha nem az, akkor itt elolvashatod:

3. Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei (2012. január 1-től)

a.) Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785),

b.) Egységes európai állatútlevél kiállítása

c.) A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)

d.) A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 48 - 120 óra (2-5 nap) közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban engedélyezett gyógyszerkészítménnyel féregtelenítő kezelés Echinococcus ellen.

Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani! Az utazás megkezdése előtt legalább 21 napnak kell eltelnie a mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni oltástól!

Ha az állat veszettség elleni oltásának érvényessége korábban már lejárt, és ezután kerül újraoltásra, a 21 napos várakozási időnek ebben az esetben is el kell telnie.

Málta esetében információink szerint 2012. január 1-től a beutazáskor a tulajdonos költségére állatorvosi vizsgálatot és féregtelenítő kezelést végeznek el.

Az angol állategészségügyi hatóság hivatalos honlapja itt (mindenképpen érdemes elolvasni!)

Tulajdonosi tájékoztató segédlet ugyanerről a honlapról itt

2014. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
100%

A linket nem másolta át.

[link]

2014. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Banned dogs:

[link]

2014. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sajnos azt kaptam amit "vártam" (nem vártam, de sajnos ezt tudom én is, ezt hallottam, olvastam én is...) Sokan behozzák ide, nem tudom hogyan, de rengeteg pit, amstaff van Angliában, de itt én nem veszek, mert beltenyészet. Nem csak csúnyák, de (gondolom) idegileg sem korrektek némelyikek. Egy kutyánál, főleg ezeknél, az idegrendszer épsége, stabilitása a legfontosabb. Nem hoznék egy kétséges kiskutyát a családomba, gyerekeim mellé...


Köszönöm a válaszokat, ha mégis van valakinek tapasztalata, tudja, hogy van helyes járható út, kérem írjon!!!

2014. márc. 11. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem az elkeseredettséged. :O Az amstaff nincs tiltólistán.
2014. márc. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fent linkelt kutyák között nincs amstaff, szóval ez alapján nem tiltott, innentől pedig az akumi által leírtak a kötelezőek csak.
2014. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen nincs tiltólistán az amstaff, de, ha csak hasonlít a "pitbullra" akkor elvileg elvehetik a határon. Hiába van nálam a törzskönyv, benne a neve, ez őket nem érdekli... ha olyan tisztet fogok ki, akkor lealtathatják a kiskutyát. Én ezt szeretném elkerülni.
2014. márc. 13. 00:01
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

"Hiába van nálam a törzskönyv, benne a neve, ez őket nem érdekli."


Ez nem igaz. Őket csak ez érdekli! (Meg persze az érvényes állatútlevél.) A törzskönyv, pontosabban "származási lap" a kutya születési anyakönyvi kivonata. Tartalmazza a felmenőit 4 generációra visszamenőleg. Ez az egyetlen nemzetközi hivatalos okirat, amellyel igazolni tudod, hogy ő fajtatiszta amstaff, nem pit, nem keverék és nem valami más fajta. A kutya neve se érdekli őket, mert van benne chip, a származási lapon pedig rajta van a chip száma, így csak egy chip olvasó kell és máris igazoltad, hogy a kutya az ami, és gond nélkül beutazhatsz vele.

2014. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kliszta ***** válasza:
56%

No. Az amstaff nem tiltott, a pitbull tiltott. Viszont egy amstaffra simán rámondják, hogy pitbull :(

Nem a behozatal a legnagyobb gond, ugyanis annyira nem nézik. Ennek ellenére én nem magánúton, hanem kutyaszállító céggel hozattam be a sajátom (szintén tk-s amstaff), az "odakutya.com" az oldaluk.

Hogy a határon nem nagyon nézik, ez a rosszabb, mert később viszont bármikor kobozhatják.

Az, hogy őket a tk érdekelné, sajnos nem nagyon igaz. Egyrészt, UK nem tagja az FCI-nek (az az egyik legnagyobb szervezet ami törzskönyveket állít ki), másrészt, a törvényben ott van, hogy a tiltott kutyának kinéző állatok is tiltottak, pont leszarják, hogy tk-s vagy nem :/

Amiért én mégis ki mertem hozni,csak az, hogy mifelénk sok tiltott fajtájú kutya van, de nem foglalkoznak vele, mert a törvénynek szerencsére nem mindenhol szereznek érvényt.

HA kihozod, azért mindenképpen legyen elmentve a telefonodba egy szám: 08448442900, 08448440802.

Ez a DDA Watch Helpline száma, ez a szervezet segít az elkobzott kutyáknak visszakerülni a a családba.

[link]

[link]

2014. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!