Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vásárolnak ennyien...

Miért vásárolnak ennyien pitbullt, illetve a felelős állattartásról?!

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele,hogy jó kezek között ez egy nagyszerű kutyafajta. Nem véletlen vívta ki sokak szimpátiáját, tetszését, illetve szerzett hírnevet magának.

Agyon van szajkózva, hogy ez egy kemény kutyafajta, kezdőknek nem ajánlják.


Mégis, rengeteg olyan esetet látok, ami egyrészt sajnálatra méltó, másrészt veszélyes.

Ami a leginkább szemetszúró, az a rengeteg, szaporított, fajtájára kis mértékben alig hasonlító eb.

A másik pedig a fajtája jellegzetességeit hűen tükröző, ámde puhány gazi kezei között lévő eb, aki már veszélyesnek mondható más kutyákra.


Az elmúlt héten több ilyen kutyával találkoztam, akik szájkosárban, hörögve, pórázt tépve akartak odajönni hozzánk, és a gazdáik kifejezetten utasítottak, hogy haladjunk arrébb de gyorsan, mert alig tudja fogni a kutyáját!!!


Igazán nem értem, hogy ha valaki kezdő kutyás, illetve tapasztalatlan, miért kell neki pont ezt a fajtát választania? Nekem is első kutyám van, és nem volt szégyen elismerni magamrólhogy tapasztalatoknak híján vagyok, illetve hogy nem bírnék egy kemény, határozott kutyával.

A választásom ennek megfelelő volt, és csodák csodájára nem jelentünk veszélyt más kutyákra, neadjisten a gazdáikra.


Ha valaki kutyát választ, és felelősen teszi, elsősorban azt kell mérlegelnie, hogy mi az, amivel már nem bírna... nem hiszem, hogy itt a menőzés, vagy a kivagyokiság lehetne döntő, mert abból többnyire baj lesz.


Erre szerettem volna csak felhívni a figyelmet.



2014. febr. 22. 11:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 3 nap eseményei kb, a többit nem sorolnám:


Parkban sok szabadonengedett kutya között pórázon egy pitbull... ha megközelítette egy másik kutya, máris támadta volna. A gazdája pedig ott verte, csépelte, és ordított rá.

Nem tudom, hogyan kell kezelni egy ilyen esetet, de kétlem hogy így.


Utcán pórázon viszem a kutyát, szembe jön egy 7-8 hóanpos kölyök pitbullal egy illető, semmi jelzés, nem kerülnek ki. A kutyája hirtelen rámar az enyémre, nem játékból. Erre a válasz: "azért támad, mert pitbull, és domináns kell hogy legyen, ez a dolga"


Szintén pórázt tépő pitbull, bár ő még viszonylag normális volt. A gazdáján pedig látszott, hogy arról is alig tud dönteni kb, hogy jobbra menjen e vagy balra.


Elismerésem mindenesetre, annak a két ismerősömnek, akik ezt a fajtát rendesen tudják tartani, és a kutyáik teljesen jó fejek, szocializáltak. Sajnos nem ők vannak többségben.

2014. febr. 22. 11:28
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem egyáltalán nem nagyszerű kutyafajta. Sokan ezzel szeretnének maguknak hosszabb kukacot, tudod ez olyan mint a bmw.. Szegény állat csak divat, de nevelni meg sokan elfelejtik.
2014. febr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak a kutya egyfajta státusszimbólum, úgy vélik, kemény csávónak kemény kutya dukál. Számukra az menő, ha alig bírják visszafogni a kutyájukat, olyan "vad".


Ez egy divat, ahogy divat volt régen a skót juhász a Lassie miatt, a dalmata a 101 kiskutya miatt, a németjuhász a Rex miatt, a labrador az öszes többi amerikai film miatt, ahol "mindenkinek" labradorja van, vagy a csivava Paris Hilton miatt. Majd elmúlik.

2014. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A divat, nem mindíg okos szempont.

Nekem is nagyon tetszenek a színizom, nagytestű kutyák.

Mégis, egy vadász eb keveréket választottam, és csodák csodájára teljesen jól megvagyunk.

Ha kimegyünk a parkba, több dícséretet zsebelek be a kutyám miatt, mint amúgy egész nap, csak azért, mert kedves, barátságos kutya. Egy morranás nélkül tud játszani másokkal, nem agresszív, nem arcoskodik.

Félős kutyákkal is úgy kijön, hogy több zárkózott eb kinyílt, és a gazdáik csodálkoztak mikor azok játszani kezdtek, hogy ilyen már nagyon rég nem volt.


Szerintem mindenki önbizalma jobban növekszik akkor, ha ilyen dícséreteket zsebel be, mert jól választ, minthogy kerülik őt az emberek, és kinézik a parkból, vagy a közösségből, mert nem hajlandó magát megfelelően felmérni.


Csak azért, mert pitbullod van, még senki nem fog elismerni, vagy megdícsérni. De ha olyan kutyád van aki a közösség hasznos része tud lenni veled együtt, azt nagyra értékelik.


Erre akartam rávilágítani, hátha van értelme :D

2014. febr. 22. 11:56
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ez azért van, mert ezt látják a többi ilyen fajtát tartótól és úgy gondolják, hogy ez így rendben van. A yorkisok sem érzik gáznak amit a kutyájuk csinál, mert az összes többi yorki és más kistestű kutya is így viselkedik (tisztelet a kivételnek). Szerintem a fő probléma ez.

A másik dolog, hogy akiknek tetszenek az izmos kutyák legtöbben nem gondolkodnak tovább, hogy vannak más fajták is ilyen külsővel, mert minden sarkon kifordul egy staff és jó lesz nekik az.

Végül, ilyen emberek kezébe százszor inkább pit vagy staff mint hogy úgy gondolja, hogy vesz egy kanári szigetekit....na abból aztán lenne baj nem kicsi.


Amúgy a dicséretről annyit, hogy hiába van megnevelve a kutyám az utcán olyan nagy ívben kerülnek el minket, mintha legalábbis véres pofával sétáltatnám és már habzana a szája a következő kiskutya megevésére készülődve...:(

Sokszor úgy jövök haza, hogy most már aztán tényleg elegem van és mi értelme van a sok munkának, energiának, odafigyelésnek...komolyan mondom, legközelebb flexit rakok rá azt menjen ahogy kedve tartja, majd akkor kerülgessenek, mert riogjanak meg vágják a pofákat!

2014. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pit szakértő, de azért lenne egy észrevételem: pórázon a legtöbb kutya tök máshogy viselkedik, mint szabadon. Az én kutyám is vergődik pórázon, amire az olyan tapasztalatlanok, mint te is (ne vedd sértésnek), azt hiszik, hogy veszélyes, pedig nem. Ha szabadon van és odaszalad hozzá bármilyen kutya (ha nem provokálják, nem támad, nem kezdeményez verekedést), megismerkedik vele és ennyi. De ha 1 perc után megfogom, ugyanazt a kutyát, amelyet az előbb megismert, megint csak "szét akarná szedni" (persze nem, de befeszül ha vissza van tartva, mint a legtöbb kutya).
2014. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


A másik dolog meg az, hogy akinek olyan a kutyája (vagy viselkedési problémás, vagy simán csak domináns és tudod, hogy ha belekötnek, akkor megvédi magát, stb.), az ne vigye be a parkba a többi kutya közé. Keressen 2-3 kutyabarátot, akivel tudnak közösen bandázni, játszani a kutyák és meg van oldva a dolog. Ezt neked is el kell fogadnod, kérdező, hogy nem minden kutya falkakutya, nem mindegyik haverkodik meg bandázik csak úgy spontán idegen kutyákkal, de ettől még nem biztos, hogy agresszív!!


Az megint egy más kérdés, ha valaki valóban annyira félreneveli a kutyáját (legyen az akár egy labrador), hogy az már veszélyes más kutyákra, esetleg emberekre.

2014. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy mit mondasz és egyet is értek veled, nem azon emberek táborát bővítem, akik menőznek a veszélyes kutyájukkal, de arra vonatkozott a kérdés, miért vásárolnak ennyien pitbullt. :)


A divat soha nem okos szempont, amennyiben egy állat kiválasztásáról van szó. De hidd el, hogy a többség emiatt választja. Minél több embernél látják, annál jobban, ez egy önmagát generáló folyamat. A neveletlen, "vad" kutya a hozzá nem értő menőzők között királyság, felnéznek rájuk, mert ők a kemény gyerekek akiknek csakis kemény kutyájuk lehet. A verekedtetésről ne is beszéljünk. A legtöbbet nem azok tartják, akik érenek hozzá és nevelik, képzik, a többség azért tartja, mert tetszik neki ahogy kinéz és mert sokaknak van, vagyis olyan szempontok alapján választ, ahogy ruhát vagy cipőt is választ az, akit nem érdekel az se, ha belerohad vagy feltöri, akkor is az kell neki. Persze nem az eredeti Gucci, csak az olcsó utánzat. :)

2014. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Re. A "nincs tapasztalatom" azt jelenti, hogy tisztában vagyok azzal, hogy egy nehezen kezelhető kutyával nem bírnék, nem tudnék vele mit kezdeni... nem pedig azt hogy nem tudom megkülönböztetni a tyúkot a tojástól.

Ha pl egy eb szájkosárban hörögve nyáladdzva, a fojtót és a pórázt majd letépve magáról két lábon áll és egyenesen a kutyámra mered... póráz ide vagy oda, nekem ne mondd már, hogy ez normális viselkedés... Most lehet ez bármilyen kutya végülis, nem a pitt a lényeg.


Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek, és örülök hogy van akinek átment a lényeg.


Végülis a kérdés egy része vonatkozott a fajtára, mert ebből látni a legtöbbet. A vizslák nyilván nem fognak rossz nevelés miatt acsarkodva nekirontani a másiknak, és nem is tudnának olyan komoly sérülést okozni. Egyrészt.


De a legfontosabb a felelős állattartás, amiről igen kevés szó esik sajnos.

2014. febr. 22. 15:00
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy normális dolog a pórázon való őrjöngés, csak azt, hogy nem minden esetben agresszív az adott kutya, amit sajnos sokan nem vesznek észre, vagyis nem értenek hozzá. Csak azt látják, hogy 'jujj két lábon állva hörög és jönne neki a kutyámnak', holott nem biztos, hogy amúgy probléma van a kutyával. Az megint egy másik dolog, hogy erről a pórázas őrjöngésről le lehet szokatni, ha egyébként nem agresszív a kutya...
2014. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!