Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol képzik a kutyakiképzőket?

Hol képzik a kutyakiképzőket?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten régóta érdekel. Van munkám, de szívesen dolgoznék másodállásban/hobbiból kutyakiképzőként. Gyerekvállalás miatt most kb egy évig nem fogok dolgozni, így lenne időm ilyen képzésre. Viszont nem tudom, hogy Budapesten merre érdemes ilyet keresni, van-e színvonalbeli különbség.
2014. márc. 12. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
A való-világban,a jó estét Budapestben,és a barátok-közt -ben :)
2014. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
77%

Első ízben kell, hogy legyen egy saját kutyád akivel lejársz egy általad választott kutya iskolába és azt egy pl közép vagy felső fokra kiképzed. Ott elsajátítod a kiképzési technikákat. Ha ügyes vagy és jól kommunikálsz, vagyis el is tudod mondani lépésről lépésre a kiképzési szisztémákat amit a kutyádon mindjárt be is mutathatsz.


Ha jó vagy, akkor az iskola vezetője bízhat rád külön csoportot amit levezényelhetsz. Ha ez is jól megy akkor az iskola vezetője megmondja neked, hogy hol és mikor indul ilyen tanfolyam ahova eljárhatsz.

Régebben ez másképp volt, most úgy tudom így megy.

Ha hiányosan írtam netalán akkor majd a többi hozzászóló kiegészíti.

2014. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Húha, ahhoz, hogy az legyél kell sok tapasztalat, tehetség, sok idő, gyakorlás, de egy kutya sem árt :)

Ez nem így szokott menni,hogy a hasadra ütsz. Hanem úgy, hogy valaki vesz egy kutyát, véletlen vagy tudatosan eljut egy jó suliba, kutyás közösségbe és idő közben azzá válik vagy nem. Az, hogy elvégez egy tanfolyamatot valaki nem jelent semmit.

Ez nem 1 év. Ennyi idő alatt kezd el beérni tán a kutyával a munkád, de lehet még több.

2014. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Még annyit tennék hozzá, hogy nagyon sok kutyával kell találkoznod és kitapasztalnod melyik milyen, fajtánként elég eltérőek lehetnek a beváló módszerek is. Meg gyerek mellett inkább valami elméletibb dolgot keress :)
2014. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Volt már saját kutyád, akit kiképeztél legalább alap engedelmességre? Ha nem, akkor először be kéne szerezni egyet és eljárni vele suliba. Ott jelentkezz segítőnek, ha jól teljesítesz, előbb utóbb saját csoportot vezethetsz. Ha itt is szereztél tapasztalatot, vállalhatsz egyéni kiképzést. Évek kemény munkája, amíg valóban kiképzőnek mondhatod magad, de még akkor is folyamatosan képezned kell magadat, mert minden kutya más.
2014. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 15 évben több kutyánk is volt, mindegyiknél nagyon jól sikerült a kiképzés, engedelmesek, tartják a szemkontaktust, trükkökre is meg tudtam tanítani őket.

Nem vagyok profi (ezért is végeznék el képzést), de eddig minden felmerülő problémát tudtam kezelni és sok kutyám pont úgy lett, hogy lepasszoltak problémás kutyákat hozzám ismerősök.


Főleg terrierek, illetve keverékek voltak. Szóval az alap tudásom megvan, több féle saját módszerem is van, de azért elmaradok egy profi kiképzőtől. Hétvégi kikapcsolódásnak szeretném. A gyereknek meg apja is lesz, ha már nem szoptatok, akkor nyugodtan ott tudom hagyni őket egy délutánra.

2014. márc. 12. 20:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Kb nyár végétől, ősztől tudnék menni. Jelenleg nincs kutyám, illetve a szüleimnél vannak vidéken, a belvárosban, 40 nm-re nem akartam kutyát. Most kertes házba költözünk, ha már pár hónapos a baba, akkor ismét magamhoz veszek kutyát, csak a szülés előtt már nem szeretném.
2014. márc. 12. 20:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként azért is vagyok lelkes (azon túl, hogy gyerekkorom óta kutyabzi vagyok), mert kifejezetten problémás, felnőtt kutyákkal értem el komoly sikereket. Volt, amelyiket azért ajándékozták nekem, mert komoly anyagi károkat okozott a lakásban, agresszívan viselkedett, nem volt stabilan szobatiszta 2-3 évesen sem. A rehabilitáció nagyon jól sikerült, kiegyensúlyozott, nyugodt, szófogadó kutya lett belőle. Őt egyébként a szüleim annyira megszerették, hogy esélytelen visszakapni - de azért nem bánom, mert király élete van náluk, sok törődéssel, nagy sétákkal.
2014. márc. 12. 20:24
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
62%
A modern sulikban szoktak kiképzés vezetői tanfolyamokat indítani, a hagyományosabbakban sok-sok szemináriumra érdemes elmenned eleinte
2014. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A tanfolyam sem pótolja a rutint, vagy akár a folyamatos tájékozódást a szakmával kapcsolatban. Ha képben lennél, eleve nem kéne itt megkérdezned, hogy hol tanulj, mert már kinéztél volna valami szimpatikus sulit, tanfolyamot, akármit :)

Szóval az, hogy pár kutyát rendbetettél, nem rossz alap, de messze nem elég, tanfolyamostul se. Lehet, hogy egyszerűen csak eleve olyan típus vagy, hogy az átlag kutya hallgat rád, ami jó dolog, csak ettől még más kutyájával egyáltalán nem biztos, hogy fogsz tudni bármit is kezdeni. Amiket most nem tudatosan csinálsz jól, azokat észre kell venned és átadni másoknak is, de ehhez tudni kell, hogy mit figyelj, akár magadon, akár másokon.

Azt tudom javasolni, hogy járj el egy menhelyre, foglalkozz az ottani kutyákkal, meg járj suliba saját kutyával (mondjuk olyanba, aminek szimpatikusak a módszerei, szóval ha hagyományosabb stílusú vagy, ne egy tükörsulit vagy cerberost keress, és fordítva), mondd el, hogy érdekel ez a kiképzés-dolog, és ha jó helyet találtál, akkor úgy foglalkoznak veled, hogy segítsenek ebben. Pár év múlva meg elérheted azt a szintet, hogy mersz mások kutyáival foglalkozni, mert velük ellentétben tudatos vagy és tapasztalt.

Emellett persze érdemes eljárkálni mindenféle képzésre, ami érdekel, hülyébb egyiktől sem leszel, de sokkal fontosabb a rutin, amit pedig csak akkor szerezhetsz meg, ha ott vagy és csinálod. Ezt meg elég nagy pofátlanság rögtön mások kutyáin nekiállni megszerezni, pláne úgy, hogy még ők fizetnek érte... :)

2014. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!