Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy vakvezető kutyát mennyi...

Egy vakvezető kutyát mennyi ideig képzik?

Figyelt kérdés
És mennyire nehéz megtanítani őket? Most fogok egy goldit, és kiképzem úgy, mint a többi, sikerülhet? Vagy ezek nagyon megválogatott kutyák?
2010. júl. 26. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1,5 évig képzik őket, de ez függ a kutyától is, nem mindegyik egyszerre érik meg a vizsgára. Nagyon kevés esélye van hogy sikerüljön, mert ezek a kutyák speciálisan erre a célra szelektált ebek, kb 100-ból 2 alkalmas igazán. Ezért vannak ú.n. kölyöktesztek, amiket elvégeznek mielőtt kiválasztják a képzendő kutyákat. Ezen kívül vannak olyan speciális helyzetek, feladatok, amiket te nem nagyon tudsz neki megtanítani, ahhoz jól felszerelt tanpályára lenne szükség. Pl. menet közben egy ágnak menne neki a gazdi, a kutya nem, hogy tanítod meg a kutyának hogy álljon meg? stb.
2010. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Magyarországon egy olyan iskola van ahol ilyen kutyákat képeznek. 1-2 évig képzik de a képzésük nagyon drága szóval gondolhatod, hogy eléggé szakemberek dolgoznak ezekkel a kutyákkal. Ha jól tudom évente maximum 10kutya képzésére van pénz és gondolhatod mennyien igényelnék... Szóval olyan szinten nem fogod tudni megtanítani az biztos.
2010. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
már elsőnapos kölyökként tesztelik és az első pillanattól kezdve minden reakciójára reagálnak, formálják, nagyon mélyreható, egész kutyát formáló, ezért kezdetektől fontos képzési menet. Nem pusztán parancsok tanulása, hanem nyugodt, segítőkész, figyelmes jellemformálás.
2010. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt felejtsd el, hogy egyedül menni fog, ha csak nincs tapasztalatod mondjuk terápiás és mozgássérült segítő kutyák képzésében, vagy ilyesmiben. Nem véletlenül szokták ezt szakemberre bízni.


És hát nagyon nem mindegy, hogy milyen helyről van a kutya, milyen habitusa van, stb. Ehhez elég spéci kutyák kellenek, hiszen itt ugye ő vezeti az embert, mégsem viselkedhet vezérként, ezért rendkívül jól képzett, és rugalmas kutyákra van szükség, akik jól tudnak alkalmazkodni a dominancia váltásokhoz, stb.

2010. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem akartam, csak kíváncsi voltam hogy annyira komoly dolog, vagy csak betanítgatájk, hogy mit tegyen, mikor. Mert, akkor egy ehez hozzáértő ember, is eljön, és megtanít egy-két dolgot a kutyának.
2010. júl. 26. 14:38
 6/14 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy a többiek is írták. Elvégzik a kiskutyáknál a Volhard tesztet, ez alapján meg tudják állapítani, hogy alkalmas e a kiskutya egyáltalán az ilyen jellegű munkára. Ezután a kutya 1-1.5 évig nevelőcsaládnál lakik,itt szocializálódik, majd ezután a kiképzők pár hétig tesztelik a kutyát, figyelik a viselkedését különböző helyzetekben. Ha itt megfelel, akkor következik egy egészségügyi teszt és ha ezen is átment, akkor jön az aktív képzési időszak, ami kb. 6 hónap. Ezután a kutya levizsgázik, majd pedig jön a leendő gazdával való összeszoktatási időszak azért, hogy őt is képes legyen biztonságosan vezetni. Természetesen ők is levizsgáznak együtt. Nagyjából ennyi. Valóban csak kevés kutya bizonyul megfelelőnek és te otthon nem fogod tudni kiképezni a kutyádat.
2010. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De az szuper, hogy akarsz komolyan foglalkozni a kutyáddal! Szerintem járj ki a népszigetre vele oviba, meg alap+közép fokra, utána ha a klubba beiratkozol, akkor havi 6000 Ft-ért tudsz járni nyomkövetni (erre pl. alkalmas lehet a goldid) vagy agilityzni, esetleg engedelmességi gyakorlatokat tanulni, őrző védőzni, vagy akár terápiás kutyát is tudsz nevelni belőle. Ha érdekel az ilyesmi, nagyon ajánlom a népszigetet, a K99 vizsgarendszer szuper, és mindenki megtalálja benne a maga ágazatát és szintjét, és bármilyen kutya bármit csinálhat a maga szintjén. Van itt örző védőző uszkár, meg westie, és nyomkövető mopsz is :))))
2010. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:48


Azért én megnéznék egy örző-védő goldent xDDD

2010. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy uszkár meg westie is van aki ÖV-zik :) Nyilván ül a segéd, meg csak a maga szintjén csinálja, de pl. fürkészni ők is tudnak ám, és az is nagyon szép kutya-gazdi együttműködés.
2010. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1kan a kedvedért:

Őrző védőző Border Collie :)))

[link]

[link]


Sajnos Goldent most nem találtam, cserébe it egy törpe :)


[link]

2010. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!