Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igazából tanácsot szeretnék...

Igazából tanácsot szeretnék kérni!?

Figyelt kérdés
Igazából tanácsot szeretnék kérni.Szóval rögtön kezdem az elejéről, az egyik kedves imserősömnek nemrég a kutyájának születtek kölykei.Én már amikor elöször megláttam őket az egyikbe azonnal beleszerettem.Nade itt a bibi panellakásba lakunk és sose volt még kutyám...jelen esetben amerikai staffordshire terrierről van szó.Anyukámat próbálom nyaggatni hogy kaphassak egyet de ő nemigazán szeretné.A másik dolog hogy én mindíg is egy border collie-ról álmodtam és nemtudom, szerintem nemvaló nekem ez a fajta kutya, csak nemtudom ilyen lehetőség kevésszer adatik mert fölajánlották hogy ajándékba odaadják a kiskutyát.Nagyonsokféle állatom volt már macska, hörcsög, tengerimalac, halak...de kutya még sose és amióta az eszemet tudom egy kutyát akarok. Anyukámszerint nagyon nagy teher egy kutya ezt én is belátom és ezért kérem ki a ti véleményeteket is.Szerintetek vegyem rá anyukámat hogy megkaphassam ezt a kiskutyát vagy várjak még az igazira?! Igazából én is azt érzem hogy ráerőltetem magamra ezt a kutyát miközbe nekem nagyon nem ezek a fajta kutyák tetszenek...fogalmam sincs hogy mi legyen mert egyszer már lemondtam róla de aztán valami miatt újra "beleszerettem" és újra szeretném.Fogalmam sincs hogy mit tegyek hiszen nemszeretném magamra erőltetni,de ugyanakkor meg lehet hogy többet nem adódik ilyen alkalom az életben hogy ajándékba teljesen ingyen kaphatok egy fajtiszta kutyát ami alapból 25 ezer forint környékén van. Segítsetek légyszi!

2014. márc. 12. 21:58
 1/6 anonim válasza:
61%

Kezdjük ott, hogy fajtatiszta (nem fajtiszta) kutyát nem kapsz 25000-ért, pláne egy ilyet, maximum szaporítótól, de annak a fajtatisztasága, és egészségügyi állapota erősen kétséges.

Aztán folytassuk azzal, hogy sem az amerikai staffordshire terriert, sem a Border Colliet nem lakásra találták ki (bár előbbit kevésbé ismerem, de a képek, meg a gyors tájékozódás alapján erősen úgy tűnik nekem). A Borderről elmondhatom azonban, hogy nem csak a mozgásigényük nagy, de mivel rendkívül okosak, szellemi feladatokra is szükségük van folyamatosan.

Aztán: A szavaidból úgy vettem ki, hogy iskolába jársz. Egy új kiskutya befogadásakor legalább (!) két hétig gyakorlatilag folyamatos felügyeletet kéne biztosítani neki, ugyanis két óránként le kell hordani pisilni-kakilni (ha szeretnéd, hogy szobatiszta legyen), és négyszer enni adni neki, ami gondolom, most nem túlzottan megvalósítható.

Én most erről épp ezért lebeszélnélek, és azt mondom, várj arra, hogy kertes házad legyen, ahol lehet majd Border Collied, addig meg esetleg nyáron fogadj örökbe egy kisebb kutyust, akinek a lakás is jó, és nyáron jut időd a szobatisztaságra is. (Én 10 évet vártam a kutyára, nagyon vágyom egy Borderre én is, de most rendkívül boldoggá tesz a kis keverékem, akit hozhattam albérletbe, és egyáltalán nem érzem úgy, hogy csak átmeneti kutya, hiszen a társam, az egyik legjobb barátom!)

2014. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a panel a gond, hanem a dolog váratlansága.

Szerintem egy staffordshire, főként ellenőrizetlen helyről, nem első kutyának való. Az ellenőrizetlen helyet csak azért emelném ki, mert ugye bármilyen betegségeket örökölhetett az a kutya, ami a kiskölyökre még nincsen ráírva, viszont százezreket simán ott lehet hagyni az orvosnál, ha valami komoly derül ki vele kapcsolatban, gondolom saját kereseted meg nincs.

2014. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Firestorm ***** válasza:
100%

Ez butaság,hogy panelbe nem lehet ilyet tartani...Enyém is ott van tartva és semmi gond nincsen vele,mivel meg van a napi fárasztás.

Ráadásul mivel rövid a szőre pont hogy kertbe nem való ez a fajta.Nos első kutyának nem ajánlanám,hiszen határozott,erős egyéniségű gazdát igényelnek,ha ez meg van akkor igazi csoda kutya válik belőle.Viszont,ha ez nincs meg rémálom.

Viszont Border sem való első kutyának.

2014. márc. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

figy nézz utána ha kell itt is a fajtatiszta kutyáknak :)


25000ért kutyát ami tök egészséges nem kapsz, nah ha ezt a kutyát még ajándékba is kapod ott biztos van valami bibi ha ismerős ha nem..


Egy rendes fajtatiszta staff 120-150ezer körül van és ez még csak a hobbycélú.


A legkissebb probléma azzal van hogy panelba laktok. Igaz én kertesházba lakom de a kutyák az idejük 95%át a házban töltik ha itthon vagyunk. Jelenleg 4van :) semmi probléma velük. Mindent meg lehet oldani, de ha te bordert akarsz akkor várjál még rá és gyüjtögess :D mert ha esetleg sport célra akarod akkor egy igazán jó kutya 160-200ezertől a csillagos ég.


Ha meg olcsó de egészséges kutyát akarsz ami hasonló tulajdonságokkal bír mint egy border akkor vegyél mudit. őket meg lehet kapni 50-80ezerért. Ráadásul sok kutyaiskolában akciós áron mehetsz magyar fajtával.

2014. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!:) Ami az egészségüket illetei teljesen egészségesek.
2014. márc. 14. 21:57
 6/6 Kliszta ***** válasza:
Hát azt te ránézésre nem fogod megállapítani, hogy Dp vagy ataxia hordozó-e a kutya.
2014. márc. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!