Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyusomnak?

Mi baja lehet a kutyusomnak?

Figyelt kérdés

Régebben hosszú ideig sajnos munkanélküli voltam és ez idő alatt általában mindig otthon voltam és a kutyusom reggel meg délelőtt jött hozzám, meg napközben is kimentem, foglalkoztam vele. Ugrálós, nagyon vidám kutyust kell elképzelni. Most már több, mint egy hónapja kaptam egy állást és korán reggel megyek el otthonról és csak este jövök, így napközben nem tudok vele lenni. Anyukám mondta, hogy lehet valami baja van a kutyának, mert mostanság kedvetlen, ritkábban jár ki a házából, szomorkásabb, stb. Enni eszik azt mondta, szóval azzal úgy ezidáig még nem volt baj.

Lehetséges, hogy azért ilyen, mert nem töltöm vele a napjaimat mostanság és depressziós vagy valami ilyesmi? Vagy esetleg más baja lehet?

Amúgy egy nőstény kutyus ivartalanítva és rendesen beoltva meg minden.


2014. márc. 13. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
szerintem magányos egyedül.. lehet kellene neki egy társ. Az én kutyusaim mindig Boldogok mikor hazaérek. ugrálnak hogy vegyem fel őket.
2014. márc. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Első, ha egy kutyára sincs ideje akkor kettőre még annyi se lesz. Ne tanácsoljunk ekkora ökörségeket.

Napközben ki foglalkozik vele? Megvan neki a szokásos séta, lemozgatás?

2014. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk és az egész nagy udvar az övé, szabadon szaladgálhat. :)

Anyukám úgy délután 3-4 körül ér haza általában, ő szokta még őt kényeztetni, más nincs mivel csak ketten lakunk itt.

Ahogy írtam, eddig én foglalkoztam vele inkább napközben, de most már változott ez a dolog.

2014. márc. 13. 09:16
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
az enyémek is egyedül vannak, de legalább eljátszanak együtt. mikor egy volt, depressziós volt.
2014. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az a baja, hogy nincs sétáltatva, soha semmilyen új inger nem éri. Neked milyen lenne ha lenne egy jó nagy nappalid, amiben kedvedre rohangálhatsz fel-alá? Egy idő után baromira unnád. Tényleg, olyan nehéz lenne naponta elvinni egy órára sétálni, más kutyák közé?

A "társ" nem oldja meg a problémát, mert akkor ketten fognak unatkozni, rongálni, esetleg verekedni ha más ötletük nincs. Depresszió meg mint olyan fogalom nem létezik a kutyáknál, aki ennyire se ért hozzá az ne szóljon bele.

2014. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként a kényeztetés meg a szabadon szalagdálhat finoman fogalmazva is lóf***sz. MINŐSÉGI foglalkozás kell neki, agyi és fizikai lefárasztás, ami ugye nem a kényeztetés meg buksisimi kategória. Napi egy óra séta, és odahaza labdázás, kereső feladatok, agyi igénybevétel megoldaná a problémát. De akinek csak kerti dísz...
2014. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85-ös megmondta a frankót, rá hallgass.
2014. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy 7-8 év körüli kutyáról van szó amúgy, aki már több éve nálunk lakik és eddig semmi ilyen nem volt, hogy így viselkedett volna, mivel mindig, minden körülmények között életvidám és barátságos, játékos volt és foglalkozva is van vele, anyum is szokott vele és nem csak simogatni. Azóta ilyen, amióta én munkába álltam és nem tartózkodom otthon napközben. Nyilván amikor tudom elviszem, de amikor este 8-9 közt érek haza és reggel fél 5-kor már kelnem kell, ez nem olyan egyszerű dolog minden nap.

Igazából találni fogok erre megoldást, de a kérdésemet inkább arra irányulna, hogy betegsége nincsen-e szerintetek, illetve annak milyen tünetei lennének.

2014. márc. 13. 10:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán változott a helyzet és nekem úgy tűnik, mintha fájlalná a hátsó lábait a kutyus, mivel eddig mindig felugrált rám, most meg akárhogy akartam meg mondtam neki, nem tette vagy nem bírt és a lépcsőn is nehezebben járt-kelt. Úgyhogy ma kihívjuk az állatorvost, pechünkre ma anyum is csak 6 után ér haza én meg szintén későn, de remélem még este ki tudn jönni vagy legkésőbb holnap reggel. Remélem nincs nagy baja. :/
2014. márc. 14. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!