Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan használ a kutyanyakörv...

Hogyan használ a kutyanyakörv a kulancsok ellen?

Figyelt kérdés
Lábmosásnal találtam ma is egy kulancsot a kutyusban, de még futott, ez azt jelenti, h nem nyújt elég védelmet a nyakörv, vagy megdöglött volna a kulancs idövel és nem szívta volna meg magát?
2014. márc. 13. 12:58
 1/10 anonim válasza:

Kutyánként változik, hogy kinek melyik nyakörv válik be és melyik használhatatlan. Azért az áruk jó indikátor tud lenni, egy 1500-s meg egy 8000-s nyakörv között nem csak a csomagolás a különbség.


Próbálkozni kell többel, illetve lakhely függvényében inkább bolhairtásra vagy inkább kullancsirtásra jó nyakörvet venni, az olcsóbb kategóriában választani kell, csak a legdrágábbak tudják mindkettőt egyszerre hasonló erősségben.

2014. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állatorvosnál vettem, allitolag mindenre jó, 20 euro volt- az kb. 6100 forint az 5 kilos kutyusra. Csak nem értem, hogy már rajta van kb. 1 hete akkor hogy lehetséges, hogy mégis mászkál benne a kulancs...
2014. márc. 13. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
azt hogy mászkál rajta nem jelent semmit. De különben is rá van írva az összesre, hogy nem nyújt 100%os védelmet.
2014. márc. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Közben elolvastam az útmutatót... :-)
2014. márc. 13. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem nyújtott megfelelő védelmet. Fölösleges pénzkidobások voltak. Majd kipróbáltam egy házi módszert az bevált: Egyik volt a fél évente megfürdettem ( mivel nagytestű gyakrabban nem sikerült) almaecet és víz keverékben. De úgy is csinálhatod, hogy 1 evőkanál olivaolajba 1-2 csepp levendula olajat elkeversz és időnként bekened a hónaalját, nyakát és a kritikus részeket.
2014. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekünk yorkink van, naponta mossuk a lábát és hetente fürdik, ha bekenem a hosszú szörét olivaolajjal úgy fog kinézni, mint a bundáskenyér :-D Velünk alszik, eszik, él :) A másik módszert minden fürdetésnél kellene használni?
2014. márc. 13. 16:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy az egész kutya ússzon az olivaolajban, csak ott ahol rövid alj szőrzet van.
2014. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kullancs nem akkor pusztul el, amikor a kutyára kerül. Először keresi azt a helyet, ahol vékonyabb a bőr. Szóval, a nyakörv miatt bőven mászkálhatott még az a kullancs. Akkor pusztul el, amikor elkezd befúródni.
2014. márc. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az útmutató elolvasása sokat segíthet, mondjuk megértenéd a kullancs elleni nyakörvek kémiai hatásának lényegét:)

2 hét kelllegalább ,hogy elég hatóanyag kerüljön a kutya szőrére ,és a bőrén keresztül a szőrtüszőkbe,azokon keresztül a faggyúval együtt a szőrszálakra ! és hasson a kullancsokra !

és ez le van írva azon a kib.......szott útmutatóba :)

2014. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es örülök, hogy Te ilyen okossan estél le a fáról és minden bizonnyal mindent tudsz.
2014. márc. 15. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!