Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete más fajta tápot kap, mint előtte. Pár nap után, hogy elkezdte enni, minden egyes nap bekakil a lakásba, pedig ugyanannyiszor van kivíve. Lehet köze az új táphoz? Pedig már sok fajtát kapott, egyikkel sem volt soha ilyen. Amúgy nem rég egy húgyúti betegsége volt, de szedett rá gyógyszereket, kigyógyult. Csak gondoltam leírom, hátha lehet köze hozzá. Vagy inkább az új táp miatt van? Amúgy már idős kutyáról van szó, de még mozgékony, s az étvágya is kiváló.
2014. márc. 13. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Abban a tápban biztosan hashajtó van.
2014. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mért lenne benne hashajtó?
2014. márc. 13. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet a táptól. Eleve átszoktatni is úgy kell új tápra, hogy még keverni kell a régivel... Miért váltogatsz folyton tápot? Nem vált be egyik se?
2014. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán vált be eddig egyik sem, meg korábban soha nem volt gond a váltással, ezért furcsa nekem.
2014. márc. 13. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egy szobatiszta kutya tápváltás után rendszeresen bakakil, annak több mint valószínű, hogy az új kaja az oka.
2014. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az új tápot minimum 1 hét, de inkább 2 alatt egyre nagyobb adagokban, fokozatosan keverve a régivel kell megszoktatni. Bélgyulladás is lehet belőle, ha hirtelen váltasz. Ezt én is a kutyáim kárán tanultam meg. Amíg fiatalok voltak, nem nagyon vettem észre, hogy gondot okozna nekik a hirtelen váltás, de ahogy idősödnek, egyre érzékenyebb az emésztésük is. Azt hallottam, hogy idős, illetve vesebeteg kutyáknak nem nagyon jók a magas fehérjetartalmú tápok , bármilyen jónak tűnnek is. (Pl. Acanában is magas a fehérjetartalom.)
2014. márc. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!