Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg altatnak a Zöld...

Tényleg altatnak a Zöld Menedékben?

Figyelt kérdés

Mindig úgy tudtam, h a váci Zöld Menedék kutyamenhelyen nincs altatás. Most viszont felkerült a FBra bull típusú váci kutyus fotója-posztja, h sürgősen ki kell hozni legalább ideiglenesbe őket még a héten, mert ha nem, hétfőn altatásra kerülnek.

Na, most akkor hogy is van ez? Altat vagy sem a Zöld Menedék?!? Jó lenne tudni, azért mégis...



2014. márc. 13. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyen "hozd ki, mert x nap mulva altatnak" 99%-ban kamu, rosszindulatu panikkeltes. Mar nagyon sok mas menhellyel is eljatszottak. Sajnos az internetre minden hulyegyerek azt tesz fol, amit akar, aztan rohog a markaba. :|
2014. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, Vácon nem altatnak, de most régen bent lévő, problémás pitekről és staffokról van szó. A fajtamentés posztolta, h altatni akarják őket. Róluk nem tételeznék fel fals rémhírt...
2014. márc. 13. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Problémás kutyát, ami nyírja a többit, elaltathatnak. Egyébként nem értem, miért posztolná a fajtamentés a kutyákat ahelyett, hogy kihozná őket. Ha felhívnád a Zöld Menedéket, az lenne a biztos, mert az ilyen altatásos sztorik túlnyomó többsége kamu.
2014. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Mivel ott a gyepit és a menhelyet egy szervezet üzemelteti, így igen, altatHATnak. Argos-t 5 éve hoztam ki onnan. Gazdija hétfőn vitte be, altatás várt volna rá, csütörtökön hoztuk is ki.

Rengeteg arra a kutya, nincs is hely mindet hónapokig tartani...kevés a kifutó, sok a domináns kan...

Íme, Argos (régi nevén Artúr) hirdetése 2009.februárból...

[link]

"Artur 2008. májusi születési roti-német juhász keverék kan kutyus. Gazdája, egy 80 éves bottal járó nénike ma adta le a gyepire, mert a kölyökként ajándékba kapott kutyus megnőtt és nem bír vele."

Ekkor volt 9 HÓNAPOS

Artur kedves, játékos kutyus, oltásai rendben. A gyepin altatás vár rá!!!"

2014. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Ok nélkül biztos nem altatnak. Konkrétan tudom, hogy bekerült oda egy nagyon idős, legyengült, betegecske bernáthegyi, 10 év fölötti és egyáltalán nem az volt az első dolguk, hogy elaltassák. Várták a gazdit, hátha eljön. Nem jött érte. A fajtamentéshez került, a Lelenchez, Tenner Anna közölte, hogy minden tekintetben gondoskodnak a kutyáról, állatorvost hívnak hozzá, kezeltetik a sebeit, az elhúzódó tüzelését...Addig is telenyomták ópiáttal, mert Tenner Anna ránézésre megtudta mondani, hogy a kutya nyílt sebe csontáttét. Az állatorvos már az ópiáttól összezuhant kutyával talákozott és természetesen úgy találta, hogy a kutya nem bírná ki a műtétet, így elaltattatták. Ebben csak az a gusztustalan, hogy még a csillagos eget is megígérték, hogy így gondoskodnaka kutyáról, meg úgy, mindene meg lesz és jól érzi magát, közben meg kiderült, hogy a kutya sírt. Én időközben tudtam meg, hogy náluk van, a gazdákat is ismerem, tudtam hogy túlzásba nem vinnék a kutya gyógyíttatását, de azért csak leélt náluk 12 évet, csak nem olyan egyszerű kiragadni egy 12 éves bernáthegyit, mert akármennyire jó körülmények közé teszik is, attól még belehalhat a bánatba is, a gazdái után. De jöttek a nagy szavak, nagy ígéretek. Azt mondta a Tenner Anna, hogy jól van, szereti a helyét és meggyógyíttatják...Én annyit kértem, értesítsen, mit mond az állatorvos és szeretném meglátogatni, mert ismertem a kutyát és tudtam, ha gyászolja az otthonát, azonnal haza kell vinni, mert ismertem a sírását, tudtam hogyan képes siratni elvesztett kutyatársakat, embereket...Hónapokon át hallgattam, ahogyan siratta őket esténként, ha gyászolt. Anna megígérte, hogy értesít...Értesített is, hogy elaltatták a kutyát. Hát gratulálok. Beszéltem állatorvossal, aki ismerte a kutyát és megmondta, hogy az ópiát igenis legyengíthette annyira, hogy az állatorvos nem jól ítélte meg az állapotát és egyáltalán nem küzdöttek ezért a szegény bernáthegyiért. Csak a nagy szavak, a nagy duma volt. Ennyit a saját gazdái is megtettek volna érte, elaltatni ők is elaltatták volna. Szegény kis öreget megviselte, előbb 2 hét a Zöld Menedéken, majd a Lelenc. Sírt, de ezt csak utólag tudtam meg, bár Tenner Anna itt is tett kinyilatkoztatást, miszerint a kutyáknak nincsen emlékezetük, csak akkor, ha valami szag emlékezteti őket, ezért szerinte kizárt dolog, hogy a bernáthegyi a gazdáit siratta volna. Nos, ezt én jobban tudom. Én hallgattam hónapokon át a sírását, ha meghalt valakije. Persze, szagnyomok... Jó a határozottság, de amikor hülyeséggel társul, nos...Egy 12 éves bernáthegyi lett az áldozata. És nem a Zöld Menedék tette el láb alól.
2014. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!