Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiért altatnak el egy...

Mennyiért altatnak el egy nagytestű kutyát kb? Ilyenkor nekünk kell lefogni?

Figyelt kérdés
Nagyon elvadult, a gazdáját is megpróbálta megharapni.
2011. jan. 15. 17:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
3-5ezer korul van. mi tortent vele, h megvadult?
2011. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Doruss ***** válasza:
90%
Úgy érted, azért altatnák el, mert agresszív?
2011. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Talán mert a gazdája és a körülötte lévő emberek úgy viselkedtek vele. Egy kutya nem vadul meg ha normálisan bánnak vele ......
2011. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Jól értem, meg akartok ölni egy kutyát, amiért a gazdája nem tud bánni az állatokkal?

Nem minősítelek, mert a véleményemet a monitor sem viselné el.

De jobb, ha tudod, a kutya viselkedéséért MINDIG a gazdája a felelős. A kutya az kutya, a gazdájának kellett volna tenni arról, hogy ne vaduljon el.

2011. jan. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Milyen fajta? Mennyi idős? kan vagy szuka? mióta ilyen? mióta van a gazdinál? Mi lehet a kiváltó ok?


Egészséges kutyát nem altatnak csak úgy. Sőt a legtöbb rendes állatorvos nem altat el ok nélkül, és az hogy megpróbált egy embert megharapni nem elég ok. Ha egy állat megvadul az sem ok nélkül történik, az ember hibájából történik csak ilyen, így a kedves gazdinak először magába kellene néznie mielőtt megöleti a kutyáját. Sok lehetőség van, kutyasuli, kiképző, hirdetés, menhely. Az hogy egy ember nem bír bánni vele nem jelenti hogy a kutya menthetetlen, sőt szerintem olyan nincs hogy menthetetlen, türelemmel és szeretettel lehet javítani az állapotán. Ha a gazdinak se kedve, se ideje harcolni a társáért akkor keressen neki jobb helyet, hirdesse interneten, újságban, plakáton, szóljon menhelyeknek, ha fajtatiszta, vagy fajtára hasonlító keverék akkor a fajtamentőknek szóljon először.

2011. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%

A "gazdát"kéne elaltatni,illetve az túl jó lenne neki.

Milyen kutya egyébként,és hogy van tartva?

Hol van helyileg?Utóbbit azért kérdezem,hátha van a közelben olyan menhely,akik bevállalnák,ugyanis jó eséllyel normális embereknél a kutya is normális lenne.

Persze,hogy idiótánál ő is az lesz.

2011. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

na azért nem mindig a gazda a hibás...

van egy bizonyos pont, amit ha átlép a kutya, ha sok kellemetlenséget okoz, akkor megszűnik a barátság, ez történt a szomszédban is, egyik napróla másikra bekattant a német juhász, és az összes szárnyast elintézte, a barátság megszűnt és el lett altatva az állat

én is nagy állatbarát vagyok, de én azt mondom, ha megszűnik a barátság a kutya hibájából, akkor az állat vállalja is a következményeket, nem pedig jó életet biztosítani neki pl fajtamentőkön keresztül másik családba adni, amikor ilyen bűnt követett el

2011. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Inkább mi altassuk el, minthogy valakit megtámadjon, esetleg kisgyerekeket, vagy halálra marcangoljon valakit.

Ha lenne más megoldás azt választanánk.

Sajnos az elsőt kivéve nem a kérdésre válaszoltatok.

2011. jan. 15. 17:40
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell rögtön letámadni. Nem tudjátok miért tesszük. Nem vagytok itt, csak a kérdésre vártam olna választ.
2011. jan. 15. 17:42
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,te mit szedsz szakértelem ellen,port vagy tablettát?

Olyan nincs,hogy "megszűnik a barátság"a kutya hibájából,legfeljebb a primitív,hozzá nem értő tulajdonoséból.

A nj a szomszédodban azért bántotta valószínűleg a tyúkokat,mert:

-nem volt eleget mozgatva

-nem foglalkoztak vele eleget

-esetleg láncra volt verve és onnan elszabadult

-szaporítótól olcsón vett,papír nélküli ideggyenge kutya volt stb.

Ez ugyanis egy munkakutya,arra lett kitalálva,hogy napi szinten foglalkoztassák,nem kib@sszák egy udvarra.Ha nemfoglalják le,lefoglalja ő saját magát.

Egyébként az ilyen barmokat,mint a szomszédod,százezrekre kéne büntetni.Semmit nem tett azért,hogy a kutyát megértse és megnevelje,hanem megölette,miközben menhelyek is léteznek,ugyebár.

Valószínűleg szégyellte volna az állatvédők előtt saját ostobaságát és azt,hogy sikerült egy kutyát így elrontania,inkább megölette.

2011. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!