Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap délután és egész éjjel...

Tegnap délután és egész éjjel hányt a kutyám /Beagle/, mivel segíthetnék neki? Sos!

Figyelt kérdés
Orvoshoz késöbb tudom vinni addig is próbálkoznék.Inni iszik,és csak vizet hányt,illetve ha az már kiürül akkor gyomornedvet de nem epés,csak egy kevés fehér habos nedvet.Délután még evett tápot,kihányta,késöbb megint evett de az benne maradt.Azóta csak víz,de folyamatosan "köhög vagy bokákol " és hányás.Csak kutya kaját kap,nem evett össze mást.Mit szokás ilyenkor tenni,vagy adni neki?

2014. márc. 15. 06:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz szokás vinni. :) Amíg nem tudjuk mi a baja, addig nem is lehet kezelni. A hányástól kiszáradhat. Kellene egy vizelet vértesztet csinálni neki és a testhőjét is meg kellene mérni. Az én kutyámnak is hasonló tünetei voltak a múlt héten és kiderült, hogy babesiás. Ezzel nem lehet napokat várni, minden óra számít. Minél többet vársz, annál kisebbek a túlélési esélyei. De ez csak egy lehetséges betegség a számtalan más között.
2014. márc. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel még a vizet is kihányja, így otthon nem tudsz vele semmit tenni. Infúzió kell neki, minél hamarabb.
2014. márc. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!8-kor nyitott az állatkorház,el is vittem.Ugy tünik nem babézia.Sok hányás-hasmenéses kutyus fordult meg náluk,vírus van.Kapott kevés infuziót,3 injekciót és még 1 hétre való gyógyszert,meg pár napra szuszpenziót ami helyre hozza a savtól mart nyelőcsövet.Az állapota kielégítő volt,hasa nem ment.Már kevesebbet hányt,szigorú rizs-sovány csirkehus diéta,és normaflore.
2014. márc. 15. 12:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Láza sem volt,de ha nem javul,teljes labor vizsgálat lesz.
2014. márc. 15. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!