Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Golden Retriever...

KissBakos kérdése:

Van egy Golden Retriever kutyám menyi kaja kell neki?

Figyelt kérdés

Üdv a kutyám 2 hónapos múlt 1 hete.

1 hete hoztam el a szüleitől és 2 féle kaját adok neki a konzerves ilyen kockákra vágott húst. meg apró száraz kaját.

a konzerves kaját jobban eszi mint a szárazat. de rajta van a dobozán hogy 20dkg táp kell neki még.

de örökké nyüszít hogy éhes. akár menyit adok neki megeszi.

jó az ha sok kaját kap vagy tartani kel ahhoz a 20dkg os napi koszthoz ?

illetve akinek van ilyen kutyája azoktól tanácsot elfogadnék más dolgokról is . előre köszönöm mindenkitől a választ. Szép napot mindenkinek !


2014. márc. 15. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Konzervet nem ajánlom, a benne lévő adalék anyagok, meg az ott lévő kaja minősége nem ad megfelelő mennyiségű vitamin-t és ásványi nyersangyagot a kutyádnak. Csak száraz táp, az is ha nem akarsz drágát akkor Josera-t. Az oldalára rá van írva mennyi kell belőle. és 3,5 hónapos korától én adnék neki főtt disznó húsokat, vad húst. Zöldségeket is mert abban van a vitamin. Csonterősítőt nem adnék neki az biztos.
2014. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen elhízhatnak, nagyanyámé is folyton kikönyörgi tőle a kaját és már gurul! Jó minőségű száraz táp (Brit, Acana, Pro plan, Eukanuba, stb. NEM Pedigree és társai!!!) leteszed elé az ajánlott mennyiséget ami a zacskóra van írva és annyi a napi kaja. Ha nem eszi meg elveszed, majd megeszi ha éhes lesz. Konzervet ne adj, csupa szemét!
2014. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A konzervet én max. desszert jelleggel adnám, néha... A száraz táp a rágás miatt jobb szerintem. A már fentebb említett táp márkák elsőre tűnnek drágábbnak, ha utánaszámolsz, pont ott vagy vele árban, mint a szupermarketes táp-utánzattal, viszont minden megvan bennük, ami a kiskutyádnak kell. A mi goldenünk felnőtt, de ő is Josera-t eszik. Ebben (is) van glükozamin, ami fontos az ízületeinek. A golden erre kényes fajta, érdemes rá odafigyelni, mert már fiatal felnőttként is előfordulhat, hogy lábra sem fog tudni állni egykönnyen.

Én nem esküdnék egy gyártóra sem amúgy, mindenki azzal etet, ami neki szimpatikus, de a tartalmára figyelj oda azért!


Adagolás... Mivel nem lesz túl pici a goldened, jobb, ha mérsékelt ütemben növekszik, máskülönben az ízületei bánhatják. Inkább tartsd magad kb. az etetési útmutatóhoz, ezt oszd el napi több étkezésre, hogy könnyebben kibírja a köv. evésig. Friss vize mindig legyen, ezektől a száraztápoktól amúgy is szomjasabbak, pláne hogy most már jön a melegebb idő, sokat is szaladgálnak, stb.

Nem akarok okoskodónak tűnni, nehogy félreérts, de a zsákon a felnőttkori súly van megadva többnyire, ehhez mérd az adagját! (Az egyszeri lány 1-2 napra benézte egyszer, csodálkozott, hogy a kutyus a falat kaparná éhségében... Persze ki lett utána engesztelve, de visszagondolni is ciki. :D )


Sok boldogságot a kutyihoz, a leges-legédesebb fajtát választottad! (Mondom én, aki egy golden-hercegnővel él. :D )

2014. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!