Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya féltékeny egy másukra,...

A kutya féltékeny egy másukra, ha ő nem lehet bent?

Figyelt kérdés
Van egy vizslánk, benti kutya és szeretnénk venni egy másik kutyát, de kinti kuryának kuvaszt, talán komondort. Ha kiskorától látja h ő kinti a másik benti, akkor ezt megszokja?
2014. márc. 16. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szegényke, miért szúrnátok ki vele? Minden kutya a falkájával akar együtt lenni, marha jó érzés lenne neki, hogy ti mind bent vagytok, őt meg egyedül kizárjátok. Nem féltékeny lenne, hanem magányos, szomorű, megalázott. Minek a benti kutya mellé még egy, akit csak dísznek akartok?
2014. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem dísznek akarjuk, csak a másik kutya alapból panelban nevelkedett majdnem másfél évig, aztán már nem tudtuk és nem is akartuk kiszoktatni, most pedig szeretnénk még legalább egy kutyát, mert szeretjük a kutyákat, de nem akarjuk őt is bent tartani, meg azért egy kuvasz nem épp benti kutya, ha az van, hogy nagyon nem ajánlott így tartani, akkor inkább nem is vennénk
2014. márc. 16. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy féltékeny lenne. Hosszú távon nem is ajánlanám, mert biztos, hogy egy idő után a kizárt kutya neki menne a bentinek.

Nekem is két kutyám van,az egyik műtét miatt legalább egy hónapig bent volt, és nézni is rossz volt a másik kint maradt kutyát. rendesen látszott a szemén, hogy jönne be ő is, de nem lehet, és mintha csalódott lett volna.

Eleinte még nem volt gáz az én lelki ismeret furdalásomat leszámítva, de ahogy telt az idő, rendesen érezni lehetett a két kutya közt kialakuló feszültséget.

Aztán persze elkezdődtek az egymásra morgások, meg csúnya tekintetek.

Pedig azelőtt sose volt ilyen.

Aztán mikor a benti meggyógyult, és újra kikerült kb 2 nap alatt elmúlt a feszültség a kutyák között.

2014. márc. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden kutya lehet benti kutya, nevelés kérdése az egész. A kuvasz sem véregnző fenevad, hogy ne mehessen be a lakásba, ha akar. Az alapítványtól, ahol ideignesezek, számtalan komondort vittek már külföldre, természetesen benti kutyának. Nyírva nagyon édesek.


Szerintem nem szerencsés elkülönítve tartani őket, mondjuk nekem meg is szakadna a szívem, hogy az egyik bejöhet, a másik meg csak les, hogy miért kell egyedül maradnia.

2014. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van két kinti, és egy benti kutyám. Nálunk a kintiek nem jöhetnek be (németjuhászok, erről nem akarok vitát nyitni, nem jöhetnek be és kész), a bentinek meg muszáj, mert törpepincserként már 15 fok alatt remeg, mint a nyárfalevél, és már elég öregecske is. Szerencsére ő a falkavezér, ezért a helyzet nem szokott nagyon eldurvulni, de a két kinti nagyon féltékeny rá. A komondor lehet rendesen meg fogja tépni a vizslát, arról ne is álmodj, hogy megszokja, úgy fogja gondolni, hogy hendikepje van, azért nem mehet be.
2014. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!