Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Border Colly fajta kutyát...

Egy Border Colly fajta kutyát lehet tartani panelházba? Viszonylag nagy lakás.

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a kérdés, hogy mekkora a lakás (kicsiben is lehet), hanem az, hogy tudod-e vállalni egy extra pörgős kutya napi fizikai és szellemi fárasztását? A lakás mérete lényegtelen....
2014. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Border Colly-ról még nem hallottam, csak Border Collie-ról, úgyhogy ezt nem tudom. Azt tudom hogy a collie tartható lakásban, elég lehet, főként ha a másfél óra aktív, tehát póráz nélküli rohangálás, labda, frizbi, nyáron úszás, kutyákkal bandázás. De kifoghatsz egy sokkal pörgősebb bordert is, vagy történhet olyan változás az életedben, ami nem teszi lehetővé, hogy ez a minimális szint meglegyen, ezt is kalkuláld be.
2014. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
9%
Nem hinném, hatalmas mozgásigénye van, és rengeteg foglakozcst igényel. Nemrég néztem egy amerikai kutyatréner videóját, ő azt mondta, csak azoknak ajánlja, akik nem csak nagy mozgásteret tudnak neki biztosítani, hanem le is tudják kötni a nap nagy részében. Ha nem adsz neki folyamatosan valami feladatot, talál magának, de akkor vége a lakásnak meg a kertnek is.... :-D Másokat is hallottam hasonlóan vélekedni, szóval szerintem nem érdemes próbálkozni vele.
2014. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha van napi 3-4 órád a kutyád lemozgatására nem gond a lakás mérete.


De ezek nagyon pörgős kutyák,csak akkor ajánlom ha sportolni akarsz vele vagyis inkább céljaid vannak vele pl frizbi,agility.

2014. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Őszintén nem…

Szerintem keress valami olyan fajtát aminek nincs ekkora mozgás igénye…

2014. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Megint jön a sok okos, akinek életében nem volt bordere...remek.


Amit az első írt, ott a pont.

2014. márc. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ildi21 ***** válasza:
Szerencse, hogy nem riasztott el annak idején a sok rémtörténet a borderek pörgösségéről...... Most van egy nagyon okos, tündéri 9 hónapos borderünk lakásban, és imádjuk. Szeret sétálni, szaladgálni, soha nem fárad el, de képes órákig nézni, ahogy mosogatok, mosok vagy takarítok. Ha pörgés van, ő is pörög, ha nyugi van, alszik. A lakás mérete nem számít.
2014. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tudok olyanról, aki 3 bordert tart panelban és köszönik szépen, nagyon jól megvannak. csak rajtad áll.
2014. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D Sokat segítettetek. Én egy hiper aktív gyerek vagyok akinek mindig van szabad ideje, szóval szerintem el tudnám tartani.
2014. márc. 18. 12:25
 10/10 anonim válasza:
Nekünk borderünk van. Kertesházban lakunk, elég kicsi kerttel, alapból bent lakik, de ha olyanja van kimehet. Szerencsére anyukám itthon dolgozik, így nincs sokat egyedül, viszont ha unatkozik, akkor szétrág mindent amit csak tud. Alapvetően, teljesen nyugodt viszont soha nem lehet lefárasztani, 2órás apport után pihen 15 percet, és folytatja:D Tényleg csak azon múlik, hogy mennyit foglalkoznál vele, de szellemileg is tréningezni kell, különben megnézheted a házat.:)
2014. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!