Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdélyi kopóról vélemények?

Erdélyi kopóról vélemények?

Figyelt kérdés
Mennyire egygazdás a kutya, jellemben mennyire hasonlít a magyar vizslához (ilyennel volt tapasztalatom) idegeneket hogy viseli szóval ez a vizsla tipus hogy a betörőt is körülrajongja vagy van benne területvédő ösztön? Kinti vagy benti kutya inkább? Háziállatokat (sertés, baromfi) hogy viseli? Párban ideálisabb tartani, hogy ne legyen egyedül? Honnan érdemes venni, sokan foglalkoznak a tenyésztésükkel? Kisgyerekeket hogy tűri?
2014. márc. 16. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokkal konokabbak és függetlenebbek, mint a vizslák, nagyon határozott gazdát igényelnek, mindennemű gyengeséget kihasználnak. Karakánabbak, mint a vizslák, de azért nem tipikus őrző-védő kutyák. Kinti kutya, de imád kanapén heverészni... Szökésre hajlamos, mivel kopó, a sok eszét arra használja, hogy a saját életét kellemesebbé tegye, függetlenül a gazda óhajaitól. Munkát kell nekik adni, különben keresnek maguknak. Elég erős bennük a vadászösztön, kisebb háziállatokkal (baromfi, nyúl) nem merném őket egyedül hagyni. Gyerekekkel jól megvan, de nem szabad őket felügyelet nélkül hagyni. Szerintem egy kopó pont elég egy háztartásba, ha nem akarsz velük vadászni... :) Eggyel is pont elég nehéz, ketten meg egymást viszik a rosszba.

Ha valakinek bejönnek ezek az okos, független, szilaj kutyák, és képes nekik megfelelő mennyiségű melót és fegyelmet adni, akkor jó választás. De házi kedvencnek szerintem nem való.

2014. márc. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Firestorm ***** válasza:

Nekünk roti-kopó keverék kutyánk volt a kopó eszével és külsejével és a roti védelmező ösztönével és kitartásával.

Én felügyelet nélkül maradhattam vele (voltam legalább 6 hónapos,mikor oda került és ő 3 hónapos volt akkor) én voltam az az ember,akinek mindent eltűrt és még a széltől is óvott.Minden gyereket szeretett a szülők nagy félelmét elérve ezzel,ugyanis,ha babakocsis jött első dolga volt előre szaladni és bekukkantani a babakocsiba nagy farokcsóválások közepette.Szerintem,ha gyerekkel nő fel,akkor soha semmi probléma nem lesz.Nagyon okos fajta,könnyen nevelhető,viszont a mienk nem tűrt meg egy kisállatot sem,hacsak nem akváriumban volt.Idegeneket nem engedett be a lakásba.

Viszont ez a kisállatos is olyan lehet,hogyha kölyök kora óta hozzá van szoktatva nagy gond nem lehet.Egyedüli kutyának lenne a legmegfelelőbb és kinti-benti tartásra.


Ő volt a "kis" cunisom:


[link]

2014. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!