Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiesett a kutyabol a kullancs,...

Kiesett a kutyabol a kullancs, veszelyes rank?

Figyelt kérdés
a kutyaban tegnap lattam meg a kullancsot, eleg nagy volt. ma delutan benne volt meg, aki kiszedne belole, az 9re jonne.. de mar mincs a kutyaban, tehat megszivta magat. a szobamban esett ki a kullancs, az veszelyes lehet? vagyis belemmaszhat?

2014. márc. 16. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze.Meg ott a veszély,hogy amíg arra vártál,hogy végre kiszedi valaki,a kutyád fertőződött egy jó kiadós babesiával.

AZONNAL ki kell szedni,minden nap átnézni a kutyát,ha van benne kullancs,kiszeded.Nem gusztusos,tudom,de egyetemi végzettség sem kell hozzá.Ha beleszakad a fej,még mindig kisebb baj,mintha órákig még benne lenne és adná át a kórokozókat.

Kezdheted kb.két hétig figyelni a kutyát és a legelső jelre AZONNAL rohanni a dokihoz,szó szerint minden perc számít ennél a betegségnél.Ha idejében elkapod,gyógyítható.

2014. márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mik lehetnek az elso jelek? eddig meg iszik, eszik rendesen. egyszeruen nem talalom azt a kullancsot, van ket 1eves tesom, akik sokat vannak a szobaban es felek hogy belejukmegy. szoval ha kiesik nem hal meg, igaz?:S
2014. márc. 16. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem bizony.Egy idő után újra vérszívási lehetőséget keres.Emberre is többféle fertőzést közvetíthet,pl.agyhártyagyulladást.

Kutyánál kedvetlenség,étvágytalanság a legelső jelek,viselkedés megváltozik.Amikor már barnás a vizelet és az állat nyálkahártyái sárgák,legtöbbször már késő.Ha az első tüneteknél dokihoz viszed,meg lehet menteni.De írd be a Google-ba,hogy "babesia"és részletesen le lesz írva minden.

Mielőbb meg kéne tanulnod kiszedni a kullancsot a kutyából.Minden nap nézd át,nincs-e benne.Az állatorvosok szerint ha az első 24 órában kiszeded,nem sok esély van a fertőzésre.

2014. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy megszívott kullancsot csak megtalálsz arrafelé, ahol a kutya tartózkodott. Most egy időre elbújik. Sötét, lehetőleg hűvös helyre. A kutyádat figyeld 1-2 hétig. Ha fertőződött, jelentkezni fognak a jelei.
2014. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek! megtalaltam a kullancsot:)) de fekete szinu volt.. viszont biztos az volt. ez nem furcsa? vagy gond esetleg? a kutyaval eddig minden rendben, remelem nemlesz semmi baja. koszonom a segitseget :)
2014. márc. 17. 00:13
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutyát figyeld, és ha levert, fáradt, nem eszik, vagy sötétsárgát pisil, esetleg sárga színűt ürít, azonnal vidd állatorvoshoz, mert belepusztulhat.


A kullancskiszedésről: érdemes megtanulni, és/vagy leküzdeni az undort. Én is undorodom tőlük, főleg, mert tudom, mennyi betegséget okozhatnak.

Ha találsz egyet a kutyádban, és már belefúródott a bőrébe, akkor papírzsepivel fogd meg minél közelebb a kutya bőréhez, a körmöddel próbáld megcsípni a nyakát, és közben ne nagyon nyomd meg a testét. (Lehet venni patikában kullancscsipeszt, én még nem próbáltam, de nyilván az is jó.) Amikor már jól fogod, akkor csavaró mozdulattal távolítsd el. Semmi baj nem lesz, ha beszakad a feje, kicsit begyullad, aztán majd kilökődik, sokkal nagyobb baj, ha sokáig bent marad a kullancs. Ha kiszedted, akkor ne taposd agyon, mert ha a testnedvei szétspriccelnek pl. betonon és a kutya megnyalja, úgy is fertőződhet. Én Domestossal szoktam leönteni őket vagy bedobni a kályhába. Volt, hogy csak leengedtem a lefolyón, és másnapra visszamászott a nyavalyás.


Amúgy a szobában nem sokáig maradnak életben, mert elég érzékenyek a páratartalomra. Nem véletlenül nedves réteken/erdőkben a leggyakoribbak. A lárváik fejlődése is a vízhez kötött.

2014. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ajánlom mindenkinek a kullancscsipeszt. Egyik nyáron terepen dolgoztam, és naponta kb 7-10 kullancs csípett meg, mintegy 2 hónapon keresztül. Azt mondanom sem kell, hogy ez mennyire gusztustalan mennyiségű kullancsot jelent, állandón tartottam a kapcsolatot egy kórház lymeért/agyhártyagyulladásért felelős dokijával, aki azonban megnyugtatott, azt mondta, hogy ha azonnal ki van szedve a kullancs, akkor kicsi az esélye a megbetegedésnek, hiszen csak akkor történik a fertőzés, mikor a kullancs már jóllakott, és öklendezik vissza. Namármost, én nem vagyok orvos, nem tudom, hogy ebből mennyi igaz, de tény, hogy nem lett semmi bajom, és tényleg minél hamarabb ki kell szedni a kullancsot, mihelyst megtalálod a kutyádban pl, akkor is, ha beleszakad a feje, csak ne nyomorgasd, és lekfőképp ne várj vele. A kullancscsipesszel meg nagyon könnyű bánni, tökéletesen kiszed mindent, nem marad benne a feje, és neked hozzá sem kell érned a kullancshoz, akkor is ajánlanám elsősegély dobozba, ha valaki életében nem találkozik kullanccsal, én pár szár ft-ért vettem a lidlben. És igen, ha megtaláltad a kutyádból kiesett kullancsot, akkor nyírd ki minél hamarabb, és fertőtleníts utána alaposan ott, ahol a lakásban szabadon garázdálkodhatott.
2014. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!