Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ultrahangos kullancsriasztó...

Az ultrahangos kullancsriasztóról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 10:40
1 2
 1/12 Firestorm ***** válasza:
100%

Szerintem nem sokat ér.

Én eddig csak olyat használtam ami emberre való riasztó,eddig bevált.

De most szeretnék komolyabbat alkalmazni,nyakörv+csepp.

2014. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Már teljesen el vagyok keseredve, mert már végig használtuk az összes fajtát, a foresto-n kívül, de nálunk egyik sem vált be. 2 kájom meg egy foxim van. Tanyán lakunk és itt a környéken vannak dögivel! Eddig volt egy király permetszer amit szétpermeteztünk és 2 hónapig nem volt semmilyen kártevőnk, de sajnos túl hatásos volt így az unió betiltotta. Mi az az embereknek való szer amit te használsz?
2014. márc. 7. 10:59
 3/12 Firestorm ***** válasza:
Ez mindig változó,viszont adok neked egy receptet,amit egy kedves itteni hölgy írt le nekem,még nem próbáltam sajnos,mivel teljesen kiment a fejemből,viszont ő ezt használja és messziről elkerülik a kullancsok a kutyáit.Pill és kikeresem.
2014. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Firestorm ***** válasza:

Bocsi az szúnyog ellen van.

Forestot amúgy nagyon ajánlják és az még ráadásul vízálló is.Mindjárt körbe nézek a neten milyen praktikákat lehet bevetni.

2014. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkészséged!
2014. márc. 7. 11:16
 6/12 Firestorm ***** válasza:
46%

Természetesnek mindenhol ezt írják:


"Gyűjtsünk össze pár citrus gyümölcsöt, úgy mint pár citromot, narancsot, grapefruitot. Csavarjuk ki levüket egy vízzel teli lábasba, tegyük bele a gyümölcsök héját és belét is és forraljuk fel a keveréket. Hagyjuk pár órát kihűlni és összeérni. Kedvenc háziállatunk fürdővizébe 250 ml elég lesz ebből a citrus oldatból ahhoz, hogy azonnal megölje a bolhákat. A megmaradó oldatot le lehet fagyasztani későbbi használat céljára.


A citromlé bolha és kullancsriasztóként való használata:


Adjon egy rész vízhez egy rész frissen facsart citromlevet és öntse bele a spré flakonba. Ezt rögvest lehet alkalmazni a kutya bundájára. Ne felejtse el befújni az állat által használt fekvőhelyet is, mert ott is megbújhatnak a bolhák és kullancsok."

2014. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem fürdetésre van egy nagyon jó szerem (neocidol) minden élősködőt megöl. Csak hát majdnem 80 kilós kutyát nem fürdethetek 2-3 naponta! A foxit még talán megoldanám, de a Pukit biztos nem tudnám megoldani! Amúgy köszönöm szépen!
2014. márc. 7. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Én csináltattam egyet a szomszéd Bekő Tóni nevű járművillamossági szerelővel. De valamit rosszul hangolt, mert a kutyám elfutott, át a nyugati határon, és több hónap múlva keleti irányból érkezett meg.
2014. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Firestorm ***** válasza:

Hát igen a gyakori fürdés nem jó.

Ajánlom,hogy csinálj ilyen cuccot otthon,plusz add rá a Foresto nyakörvet és minden oké lesz :)

Nincs mit!

2014. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hello. Nekünk Goldink van. Eddig Foresto+csepp volt rajta, többé kevésbé bevált. Aztán apum vett neki ilyen elektromos akármit de szerintem semmit nem ér, ugyan úgy felszedi vele a kullancsot mint a Foresto+csepp párossal.

Foresto-t én tudom ajánlani mert jóval kevesebb kullancsa van azóta, viszont (úgy tudom DE ez szerintem mérettől függ) hogy 3-4 havonta cserélni kell.

Remélem tudtam segíteni!:)

2014. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!