Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámnak?

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Szlovákiában vettem neki egy nagyon szupi játékot. Egy teniszlabda, és kijön belőle körívben két oldalról ilyen vastag kötél, de nem ez a lényeg. Szombaton hoztam, de még hozzá sem nyúlt. Kentem rá szalámit (rádörzsöltem) megnyalta 1-2x és azóta semmi. Beleraktam a szájába, de lerakja. Mit kezdjek?

12/L


2014. márc. 17. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Na ácsi, te most konkrétan mit is akarsz neki megtanítani? Hogy hozza vissza? Vagy hogy húzza mint a kötélhúzásnál? Magától nyilván nem fog vele csinálni semmit, én még nem láttam kutyát aki magának eldobálja a játékait és futkosik vele.
2014. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te húzod az egyik feléről és ő húzni fogja a másikról, vagy dobd el neki.
2014. márc. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Izgatott hangon hívd fel magadra a figyelmet (lehetőleg akkor, amikor a kutya jó kedvében van, nem, amikor épp szunyókál...) és a játékot húzkodd el a földön a lábai előtt, mintha egy menekülő kis állat lenne. Ha rámozdul, akkor biztatgasd, hagyd, hogy elkapja, esetleg dobd el neki (ne túl messze, kb. 1-1.5 méterre elég). Ha utána indul, dicsérd meg, és huzavonázz vele.
2014. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de itt most az a nagy kérdés hogy mit akarsz neki megtanítani?
2014. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem volt megfelelő a kérdésem. Nem TANÍTANI szeretném, hanem, hogy játsszon vele, és még az a kötélhúzásos is jó ötlet lenne. De 1x megszagolta és azóta SEMMI. Hozzá sem nyúl... 4 éves, labrador-kuvasz keverékről van szó, kan. Mani névre hallgat.
2014. márc. 17. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Magától nem fog nekiállni játszani, mint a 4 éves a csörgőjével.
2014. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!