Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk nagyon durván védi...

A kutyánk nagyon durván védi a házat! Ez jó vagy nem? (többi lent)

Figyelt kérdés
van egy 1,5 fél éves törzskönyves fajtatiszta német juhászkutyánk aki 6 hónapos kora óta úgy védi a házat hogy ha egy idegen érkezik úgy támadja hogy majdnem kiszakítja a kaput. A postás ha jön becsönget mert nem meri betenni a csekkeket se a postaládába a kutya akkorát ugrik hogy letudná harapni a az idegen fejét. a szorolapos is fél. ha én viszont kimegyek ráparancsolok lenyugszik de el nem megy mellőlem valamint rettenthetetlenül figyeli az idegent. szerintetek tegyek ellene valamit valamint ha igen akkor mit lehetne vagy teljesen rendben van ez a fajta viselkedés. Köszönöm szépen!
2014. márc. 17. 20:53
 1/8 anonim válasza:
A mienk is szerintem ez termeszetes
2014. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy ösztönerős! Ritka manapság az ilyen NJ, úgyhogy pakolj rá egy kis alap engedelmességet (kutyasuli) meg tedd be egy ÖV-s csapatba!
2014. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy már hallottam megjegyzést hogy elmebeteg kutyánk van. az emberek egy vadállatnak nézik. sztem is jogosan mert egy kicsit szelídebben is védhetné a házat. de agresszívnak nem agresszív mert akkor az én jelenlétemben is tovább támadna , nem?
2014. márc. 17. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Addig rendben,hogy védi a házat,de az nem ,hogy a reakciója idegenre túlzott.Simán lehet,hogy így vezeti le a plusz energiáit,különösen ha nincs alaposan lemozgatva,vagyis nem viszitek sétálni,mozogni hetente többször.
2014. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szelíden védeni a házat? Kávéval, sütivel ne kínálja meg a betörőt...? :D

A tíz éves német juhász keverékem a minap is eltántorított egy szórólapost (meg is dicsértem érte), pedig egyébként nagyon jámbor állat, de a házőrzést komolyan veszi. Kívülről rohadt ijesztő lehet, jó mély hangja van, és a menhelyen megtanult látványosan rácsnál őrjöngeni :D Anyósom nem is akarta elengedni velem, amikor elköltöztünk, mert a saját kutyája nem éppen az a vad házőrző típus.

2014. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Az én kanom is vadállat hírében áll, néhány kutyahaver kivételével kerül is minket mindenki, aki a kerítés előtt hagyja szaglászni a kutyát ( néhányat megkapott már)dehát erről az a véleményem, azért van a gazdi, hogy vigyázzon a kutyájára és ne dugdossák be a fejüket/lábukat a kerítésen.

A postások meg szórólaposok stb meg természetes ellenségek, hiszen a kerítéshez nyúlkálnak meg ilyenek. Úgyhogy lekaka nagyívben ki mit nyekereg, örülj hogy jó kutyád van és ezt az ösztönt erősítsd/ tedd kontrollálhatóvá egy kis ÖV-vel.

2014. márc. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kapunál valo őrjönges addig elfogadható amig te le tudod állítani. Nekem kettő nagyon Védős kutyám van. ugatnak kettot a kapunal h tudassak hogy itt vannak es huzzon onnan az illető, ha ot marad akkor csak szépen lassan hergelik bele magukat. Szerintem ez a normális.


A túlzott területvédés nem jo. Nagy stressz a kutyának kerti kutya nem tud miatta rendesen pihenni. Mennyit setalsz foglalkozol vele egy nap? Ha ismeros jon be tudod engedni miutan a kutya eljtszotta amit szokott?

2014. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hehe, azér érdekes ilyen vadállatos gazdák válaszait olvasni, mert előfordulhat, valaki holnap feltesz egy olyan kérdést, hogyansszongya: az utcában lakik egy vadorzó németjuci és kénytelen vagyok a kutyámat az út közepén sétáltatni, mert a kutya ugyan be nem dugja az orrát a kerítésen de ez nem jelenti azt, hogy stresszelni kell miatta...


Szerinted kedves emese egy így helyes?


Nyílván nem arról van szó, hogy kuka módon bámészkodjék egy házörző kutya, de ha amint mondtad is elég domináns a kutyád bizony nem szívesen lennék szomszédod sem kutyával, sem gyerekkel mindazok ellenére, hogy az én kutyám ugyanúgy jólnevelt, hogy nem ugrik neki senkinek aki bejön a lakásba.

2014. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!