Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutyánk?

Miért ilyen a kutyánk?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 8 hónapos kutyánk és nagyon rossz, mindent megrág, nagyon sokat ugrál és alig lehet tőle lépni ..Tudom most jönnek azok hogy foglalkozni kéne vele de minden nap szoktunk vele játszani.Talán a fölös energiáit nem tudja levezetni?

2014. márc. 10. 22:01
 1/5 gera2000 válasza:
hello szerintem óriási a mozgásigénye és naponta több mint 5-ször kellene őt levinni. Vagy vigyétek el kutyaiskolába,mert én is oda vittem és azóta szót fogad. :)
2014. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Tudom most jönnek azok hogy foglalkozni kéne vele"

"Talán a fölös energiáit nem tudja levezetni?"

Jól látod a helyzetet. Nem játszani kell vele, hanem sétálni vinni, nevelni, tanítani, alaposan lefárasztani. Főleg most, hogy kamaszodik, mert ha elhanyagoljátok ezeket a dolgokat, főleg a nevelést (aminek egyébként előfeltétele a mozgatás és az elégséges foglalkozás), a fejetekre nő, és csak rosszabb lesz a helyzet.

2014. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a kutya rossz... unatkozik, nem nevelik, nem fárasztják.

Napi séta, apportozás csodát művelne... milyen fajta?

2014. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutyával nem csak játszani kell, hanem nevelni is. Valószínűleg a játék mennyisége sem elég neki, de pl az, hogy alig tudtok tőle lépni, elsősorban azért van, mert nincs megnevelve. A rágás pedig azért, mert túlbuzog benne az energia.
2014. márc. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem rossz, csak kamasz. 5x több energia dühöng benne, mint egy felnőtt kutyában. A hormonok is tombolnak. Jól le kell fárasztani fizikailag és szellemileg. "minden nap szoktunk vele játszani" ezen nem tudom pontosan mit értesz. Én a kamasz kutyámat napi 4x viszem le, egy-másfél órára. Nem csak séta, hanem focizás, bandázás. Agyilag meg feladatok vannak, agility, tanulás.
2014. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!