Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtaknak kell...

Melyik kutyafajtaknak kell teren ruha?

Figyelt kérdés

#Bocsi elirtam
2014. márc. 18. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Mármint télen??


Nem fajtafüggő, hanem inkább attól függ, hogy lakásban van-e tartva a kutya.

2014. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lakásban tartott kutyáknak, akik nincsenek hozzászokva a nagy hőingadozáshoz, emiatt úgy mint az embernek ruhát kell rá adni, hogy ne fázzon meg. Általában azért inkább a kisebb ölebeket szokták felöltöztetni, de a nagyobbakon is előfordul, főleg ha nincs nagy bundája.
2014. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Méret és szőrfüggő (ugye azok a kutyák, akikre ruha kell, nem tarthatóak kint, így az 1. válaszolót nem értem).

A nagyon rövid szőrű kutyákra adnak télen kabátot (magyar vizsla, doberman pl).

A nagyon kicsi testű kutyákra is, még akkor is, ha van szőrük, mert könnyebben megfáznak. Viszont természetesen kellően nagy szőrrel ezt nem kell, de pl a mopsz, francia bulldog tipikusan kabátos, de nyilván a kínai és a mexikói kopasz kutya is nagyon tipikus.

A rövid orrú kutyák is érzékenyek a hidegre, de ezek többnyire rövidszőrűek is.

Szóval ezt a 3 szempontot vizsgáld meg, és ha a kutya beleesik valamelyik kategóriába, akkor kell a kabát.

2014. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sippara ***** válasza:
80%
A fázós fajtáknak. Egyedfüggő, komolyan. Sétáltattam már a saját husky keverékemet ruhában ismerős (ruhátlan) szobanyézével együtt, az enyém még úgy is fázott, ha nem mozgott, a picúrnak meg semmi baja nem volt.
2014. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

-nekem havanesem van és attól függ mennyire van hideg és épp mekkora a szőre. Ha hosszabb a szőre, akkor nem kell rá mínusz 5 fokban sem. De közvetlen nyírás után tavaly még nyáron is kellett rá mikor épp hidegebb volt pár napig.


De láttam már ruhát labradoron és rotin is. Westikre, yorkikra is szoktak adni. De úgyis látod, ha fázik a kutya.

2014. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt valaki felöltözteti a kutyáját bizonyosodjon meg arról,hogy tényleg fázik e. A kicsi kutyákat szinte kivétel nélkül öltöztetik, még + 10 ben is, mert a gazdi hülye. Holott a legtöbbnek van hosszabb szőre. És ne mondja nekem senki, hogy ennyi kutya fázik télen plusz fokban. Az enyém is volt télen szinte kopaszra trimmelve szobakutyaként, de már csak akkor láttam, hogy fázik,amikor a mínuszok mellett rettentően fújt is a szél. Tehát ez nem csak fajta kérése, hanem gazdi hozzáállás és fajtákon belüli egyedeké is.
2014. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!