Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi folyadékot iszik...

Mennyi folyadékot iszik körülbelül a kutyátok egy nap?

Figyelt kérdés
úgy vettem észre,hogy a spánielem sok vizet iszik és kiváncsi vagyok,hogy más kutyák mennyi folyadékot isznak.írjátok oda azt is légyszi,hogy milyen kutya vagy mekkora testű

2014. márc. 19. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A mienk nagytestű (50-60kg) de szerintem olyan 2 liter körül lehet amit megiszik, de ez nyilván függ attól hogy tél van vagy nyár és hogy az adott napon mennyit mozgott.
2014. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 kilós keverék kutya napi maximum fél liter vizetiszik.
2014. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Huh hát ezt nehéz megsaccolni, mivel kint is vannak meg bent is. A 20 kg-s kutyám kb. fél, egy liter vizet ihat meg, de ugye ez attól is függ, hogy mennyit mozog, mennyire van meleg. A nagytestűm pedig (40 kg körüli) szerintem megiszik 2 litert is, de ez is függ a mozgástól, a hőmérséklettől, stb...
2014. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem meg,mert az enyém mostanában szerintem sokat iszik.13-15 kiló 12 éves annyit mozog,hogy kijár az udvarra(általában a lakásban van) szaglászni meg pisilni és naponta körülbelül 2 liter vizet iszik meg.ez sok? kell aggódni?
2014. márc. 19. 15:04
 5/6 Akiteki ***** válasza:

Teljesen eltérő, kutyafüggő. Az egyik kanom állandóan iszik, képes helyben meginni 2 litert. A másik a negyedét sem.

Ha hirtelen megnőtt a folyadékigénye akkor lehet valami betegség jele. Egy vércukor mérést csináltathatnál neki.

2014. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 33-35 kilós kutya, nem hiszem hogy sokat iszik egy nap, vagy is kinti kutya nem látjuk hogy mennyit iszik, de kb. egész nap a kert végében fekszik,így látjuk az ablakból.Amikor meg kint vagyunk nála akkor meg csak néha.Nem sokat iszik, fél liternél nem többet.Nyáron pedig naponta 3-4 litert is iszik.
2014. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!