Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Depressziós a kutyám, mit tegyek?

Depressziós a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt egy lány kutyám, aki 9 évesen meghalt, mert rákos beteg volt. Van egy fiú kutyám, aki 6 éves, és nagyon szerették egymást a lánykutyával. Azóta mióta meghalt a lánykutyám eltelt másfél év, és azóta a fiú kutya csak fekszik, és szomorkodik egész nap. Amikor kint van az udvaron, akkor szaladgál, meg ugat, de mégis olyan szomorú tekintete van, és régebben nem ilyen volt. Ha bent van a folyosón akkor pedig csak fekszik, és szomorúan néz. Régebben ha bejött a házba azért életvidámabb volt. Ha simogatom akkor is csak fekszik, és szomorú, régebben pedig kb körbetáncolt örömében, amikor simogattam. A sétálástól felvidul, valamikor egy órát is sétálok vele, de hát egész nap nem lehet vele sétálni. Az utcán találtam egy kb 2 hetes fiú kiskutyát, még a köldökzsinór is lógott rajta olyan pici volt, és befogadtam. Most már 4 hónapos. A nagykutya elfogadta, sõt néha látom együtt játszani õket. De általában kb menekül a kiskutyától, és bebújik a kutyaólba, mert nem akar játszani, és azt akarja, hogy hagyják õt békén. Elszoktam vinni a kutyáimat orvoshoz, kapnak oltást, féreghajtót, itthon minden nap megnézem, hogy nincs-e bennük kullancs, és ha van akkor kiszedem belõllük, még a csipát is kitörlöm a szemükbõl, szóval nem hinném, hogy

beteg lenne, meg hát tud õ szaladgálni, csak mindig szomorú. Megkérdeztem egy pszichológust, hogy kutyák lehetnek-e depressziósak, és azt mondta, hogy lehetnek. Megkérdeztem, hogy hogyan tudnék segíteni a kutyámon, és azt mondta, hogy simogassam és játszak vele többet, meg hogy foglalkozzak vele többet. De ezzel nem segített sokat, mert nagyon sokat foglalkozom a kutyáimmal, egész délután meg hétvégén õket simogatom. Tehetetlennek érzem magam, hogy nem tudok segíteni a kutyámon. Nekem a kutyáim nagyon sokat jelentenek, õk a mindenem. Azt szeretem nagyon a kutyákban, hogy bármi történjék feltétel nélkül tudnak teljes szívbõl szeretni. Ha leszidom õket, mert valami rosszat csináltak õk akkor is szeretnek, és nem haragudnak rád. Valaki tudna nekem segíteni egy ötlettel? Mivel vidíthatnám fel hosszabb idõre a kutyámat? Nagyon szerette azt a lány kutyát, õ volt a mindene. Én biztosan tudom, hogy a kutyáknak ugyanúgy van lelkük mint az embereknek, ugyanúgy õk is gondolkoznak, és nagyon tudnak szeretni. Tudnak vidámak lenni, szomorúak , mérgesek a szomszédra, a szomszéd kutyákra, macskákra, vagy a vetéjtársakra, és ugyanúgy tudnak szerelmesek lenni, és nagyon tudnak szeretni. Õszinte a szívük, és hatalmas hûségük van a szeretõ gazdájuk iránt. Az én kutyám elvesztette a szerelmét. Mit tegyek, hogy újra vidámnak és boldognak láthassam õt?


2014. márc. 19. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Fogadj örökbe mellé egy másik kutyát, de olyat, aki neki is tetszik, nem csak neked.
2014. márc. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

1. Egyetlen darab kullancs is elég ahhoz, hogy halálos betegséget kapjon a kutyád, tehát inkább arra kellene törekedni, hogy ne is menjen beléjük, nem pedig csak kiszedni. Rengeteg a fertőzött kullancs. Próbálj ki valami cseppet, amit a nyakához kell cseppenteni, a többségük nem csak bolha ellen nyújt védettséget.

2. Szerintem itt elsősorban neked kell megváltoznod. Úgy vélem te nagyobb felhajtást csinálsz a dologból, mint a kutyád. Az a baj, hogy ő megérzi rajtad, hogy te még gyászolsz és érzelmileg labilis vagy. Ezt egyrészt a mozdulataidból, a hangodból tudja, másrészt ilyenkor az ember illata is kicsit megváltozik, amit ő érez. Na most, ha te ilyen vagy, az átragad a kutyára is. Szerintem az lenne a megoldás, ha megpróbálnád túltenni magad a dolgon és nem lennél ennyire érzelgős (ne haragudj) és megpróbálnád hatékonyabban kézbe venni a kutya nevelését. Magyarán elfelejteni a múltat és a jelenben létezni. Nem kell könnyes szemekkel a kutya fölött állni és folyton babusgatni, hanem feldolgozni és "elfelejteni" (legalábbis ne akörül forogjon a világ) a múltat és csak a jelenre figyelni. Játssz vele, vidd el sétálni stb. de ne állj meg szomorkodni a másik kutya miatt. Ha pedig éppen nincs séta vagy játék ami lefoglalná, csak otthon vagytok, akkor is maradj határozott és esetleg vidám, ne szomorkodj. Különben pedig a legtöbb kutya ezekben a "köztes" időkben ilyen, csak fekszik és néz ki a fejéből. Ez nem jelenti azt, hogy szomorú, csak az emberek hajlamosak túldramatizálni a helyzetet. Persze azt én is hiszem, hogy az állatok is képesek egymáshoz nagyon erősen kötődni és hiányozhat nekik egy társuk. De a kutyák nem a múltban élnek, ő már bőven képes lenne továbblépni, ha te nem engednéd ennyire eluralkodni magadon - és rajtatok - az érzelmeidet. Szóval röviden talán úgy lehetne összefoglalni, hogy viselkedj úgy, mintha nem vennéd figyelembe a dolgot és mintha nem tartanád depressziósnak. Egyszerűen a pillanatra koncentrálj, örüljetek, amikor játszotok, aztán pedig csináld nyugodtan a dolgaidat, amikor ő pihen. Ha bemegy az óljába te akkor se keseredj el, viselkedj falkavezérként, sugározd azt, hogy minden rendben van. Kicsit nehéz ezt jól elmagyarázni. Olyan ez, mintha egy rokonod már feldolgozná a szerette elvesztését, de te újra előhoznád neki a dolgot minden nap és hiába segítő szándékkal tennéd ezt, de pont ezáltal gátolnád benne, mert folyton visszalöknéd ugyanabba a kezdeti, mély fázisba. Tovább kell lépni és élni az életet, nem bánkódni. Akkor a kutya is érezni fogja, hogy megváltozott a légkör, más a hangulatod és ő is kiegyensúlyozottabb lesz. Az meg bizonyos szinten normális, ha olykor csak fekszik, vagy elvonul és hasonlók.

2014. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy a te sajnálatodat türközi vissza a kutya. Attól nem lesz vidámabb, hogy szomorúan simogatod és sajnálod, hogy milyen kedvetlen. Tessék úgy odamenni hozzá, hogy te vagy a világ legboldogabb embere, mert ő ott van neked, ugráld körbe, nevess, rohnagásszatok az udvaron, játssz vele szívből! Vidd más kutyák társaságába, és játsszatok együtt. Az is segíthet, ha elkezdesz neki tanítani valamit, pl. klikkerrel, ha találsz olyan finom jutalomfalatot, amiért megbolondul (pl. virsli vagy sajt), akkor az is kizökkentheti és ahogy tanul, sikerélménye lesz, együtt vagytok, együtt örültök. A legfontosabb, hogy ne sajnáld, hanem vidítsd fel a saját jókedveddel, mintha vele játszani a legjobb dolog lenne a világon.


Ha a kölyökkutya jelenléte frusztrálja, mert az állandóan a fejére mászik, akkor arra az időre, amíg foglalkozol vele, zárd el.

2014. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Hát, én ismertem egy bernáthegyit, aki hónapokig képes volt siratni, ha meghalt egy-egy kutyatársa. És egyáltalán nem a gazdák hangulatát vette át, mert a gazdák sosem csináltak túl nagy problémát sem a kutyáik betegségeiből, sem a halálukból. Ő egyszerűen csak úgy gyászolt, a saját érzései szerint. Persze ebben biztosan benne volt az is, hogy magányos volt ezek nélkül a kutyák nélkül, talán ha a gazdái többet foglalkoznak vele, hamarabb megvígasztalódik. De én hallgattam hónapokon keresztül a sírását a szomszédban, minden este órákon át és mindig akkor kezdődött, ha meghalt valakije. Ha abbamaradtak a sírdogálások, mindig kiderült, hogy új kutya került a házhoz. Egyszer javasoltam is a gazdáknak, hogy szerezzenek be mellé még egy kutyát, mert nagyon gyászol. Én is meglepődtem, amikor szót fogadtak, mert amúgy tényleg nem sokat törődtek a kutyáikkal, főleg nem az érzelmeikkel. Ez a bernáthegyi annyiban más volt, hogy mindenféle kutyát elfogadott társnak, yorki, roti, agár, mindegy volt neki, csak kutya legyen:) A Te kutyádról én igenis el tudom képzelni, hogy a maga módján szerelmes volt, mert hallottam már hasonlót. Lehet, hogy ezért nem vígasztalja meg a pici kutya. Lehet, ha nagyobb lesz, ez megváltozik, de valószínűleg tényleg az lehet a gond, hogy még nem tudott újra szerelmes lenni. De azért arra figyelj, hogy emiatt nehogy pároztasd. Amúgy ivartalanított szukába is bele tudnak szeretni. Múltkor tüzelésidőszakban a fiú kutyusom halálosan szerelmes lett az ivartalanított szuka kutyámba, állandóan rá akart mászni. Amikor meg ivarzó szuka kutyával találkozott, teljesen hidegen hagyta. Láttam rajta, kövezzetek meg, hogy nem az esete:) Pedig a szuka pont a fogékony időszakában volt, de teljesen feleslegesen őrködtünk felettük, a kutyámat teljesen hidegen hagyta.
2014. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!